مسجد اورتاکوی از مساجد دیدنی استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 بهمن 1399 3
مسجد اورتاکوی از مساجد دیدنی استانبول

سفر به ترکیه از جمله مسافرت های پرطرفدار در میان ایرانیان به شمار می آید، اولین دلیل آن هم می تواند کم بودن هزینه های سفر به ترکیه باشد. این سفر شامل جاهای دیدنی و اماکن تفریحی زیادی می شود و همین موضوع، خود دلیلی برای زیاد بودن درخواست تور استانبول ترکیه می باشد. بازدید از برخی از جاهای دیدنی استانبول رایگان است و گردشگران به راحتی می توانند از آن‌ها بازدید کنند.

در استانبول مکان های تاریخی و باستانی فراوانی برای بازدید وجود دارد و مساجد جزء جدایی ناپذیر این آثار دیدنی هستند. تور این شهر حتما شامل بازدید از مساجد خواهد بود و قطعا معماری آن‌ها برای شما اعجاب برانگیز خواهند بود. این مساجد نمونه های برجسته ای از معماری اسلامی در قرون گذشته هستند و به نحو احسن انجام شده اند.

مسجد مجیدیه استانبول ترکیه

درباره مسجد اورتاکوی یا مسجد سلطان عبدالمجید

مسجد جامع مجیدیه استانبول یا مسجد اورتاکوی به دستور سلطان عبدالمجید و به طراحی یکی از معماران معروف کاخ دلما باغچه، (دولما باغچه) یعنی نیگوئوس ساخته شده است. گفته می شود سبک ساخت و طراحی آن، سبک نئوباروک است.

موقعیت جغرافیایی مسجد مجیدیه استانبول

این مسجد در مکانی کم نظیر از تنگه بسفر و دقیقا در کنار آب احداث شده است و در محله اورتاکوی قسمت بشیکتاش قرار دارد. اگر در قسمت آسیایی این شهر اقامت دارید برای بازدید از این مکان می توانید از یک پل استانبول با نام 15 July Martyrs Bridge استقاده کنید که نزدیک ترین مسیر برای بازدید از مسجد به شمار می آید.

معماری مسجداورتاکوی استانبول

معماری نما و داخل این مسجد به گونه ای زیبا و ظریف انجام گرفته است و از دو بخش 'حرم ' و ' پادشاهی ' تشکیل شده است. طراحی پنجره های مسجد بزرگ سلطان عبدالمجید به گونه ای انجام گرفته است که در طول روز، نور خورشید که در حرکت است را جذب نماید و به داخل مسجد انعکاس دهد. نمای این مسجد جامع با سنگ های سفید مزیین شده است و مناره های مسجد اورتاکوی به صورت پله دار ساخته شده است که دارای یک جایگاه موذن است. دیوارهای به سمت قبله مسجد با موزائیک های صورتی و تلفیق آنها با سنگ مرمر به صورت ظریفی طراحی و اجرا شده است.

بازدید از دیدنی های ترکیه در تور استانبول

مسجد بین سال های 1854 تا 1856 ساخته شده است و به عنوان مروارید بسفر معروف است. در طی سال‌های متعدد این مسجد بارها بازسازی و تعمیر شده است؛ آخرین بازسازی مسجد سال 2014 و به صورت وسیع انجام شد و پس از آن مسجد برای بازدید عموم باز گشایی شد. بسیاری از تورهای ترکیه برای بازدید از این مکان دیدنی استانبول برنامه ریزی می کنند، سفربانک به شما توصیه می کند اگر به بازدید از اماکن مذهبی و مساجد علاقه دارید حتماً سری به این مسجد بزنید.

اگر برای بار اول به این شهر می‌روید بهتر است قبل از سفر به استانبول، همه مطالب مربوط به گردشگری این شهر را در راهنمای سفر به استانبول  مطالعه کرده و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این راهنما شامل جاهای دیدنی، مراکز خرید استانبول، جشنواره های خرید و حتی راهنمای غذا های ترکی نیز می شود.

مسجد مجیدیه استانبول از دیدنی های تور ترکیه

امتیاز 4.82از 5 (11 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 22:01:21 1399/8/29

آخی این مسجد چه حس غریبی داره ???? من خیلی به این جور جاها علاقه ندارم ولی این مسجد تنها یک بنای تاریخی نیست که بخاطر معماری و تزییناتش بخوایم ازش بازدید کنیم به نظر من موقعیت مکانی ویژه ای داره با فاصله ی نزدیکی که به دریا داره نسبت به بناهای دیگر متفاوت شده

Saba
در تاریخ: 18:18:17 1399/2/3

چقدر قشنگه مهمتر از همه مکان ساختش خیلی جذابترش کرده عبادت کنار دریا شاید حس فوق العاده ای به آدم بده البته معماری خیلی خاص و چشمگیری هم داره که میتونه هر کسی رو به تماشا وادار کنه یقف بلند و پنجره های زیبایی که داره بیشتر از هر چیز دیگه نظر منو جلب کردن

علی مبارکی
در تاریخ: 16:14:58 1399/1/31

مسجد اورتاکی یا همان عبدالمجید از لحاظ معماری واقعا زیباست.به خصوص وجود مناره های پله دار که جایگاهی هست برای موذن که بتواند در آنجا اذان بگوید.و معماری داخلی توسط یه معمار غیرمسلمان بر زیبایی این نقش افزوده است.در ضمن وجود پل در نیمه آسیایی آن که راه را برای بازدید از این سمت آسان میکند.

ثبت نظر جدید