کاخ و عمارت کوچوکسو استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 دی 1399 4
کاخ و عمارت کوچوکسو استانبول

کاخ کوچوکسو (Kucuksu Kasri) از جاهای دیدنی استانبول است که در سال 1857 و به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شده است. این کاخ مانند دیگر کاخ های عثمانی در ترکیه به صورت مجللی بنا شده است و در قسمت آسیایی استانبول در منطقه باغچه شهیر قرار دارد.

علاوه بر ساختمان و بنای مجلل، لوازم، وسایل و امکانات این کاخ نیز لوکس می باشد که شامل شومینه های مرمرین با سبک ایتالیایی، مبلمان اروپایی، فرش های ابریشمی، لوستر های کریستال و... می شود.

این کاخ در ابتدا برای اقامت پادشاه و همراهان وی در زمان شکار استفاده می شد و یا به عنوان کاخ تابستانی مورد استفاده بوده است ، سپس این کاخ، تبدیل به محلی برای پذیرایی از مقامات و مهمان های بلند پایه کشوری شد (پس از سقوط عثمانی) که محمدرضا پهلوی نیز در میان این مهمانان دیده می شود. امروزه این عمارت برای بازدید عموم آزاد است و همه روزه گردشگران به این کاخ مراجعه می کنند، بهتر است در برنامه خود بازدید از این مکان را در تور استانبول قرار دهید.

کاخ کوچوکسو از جاهای دیدنی شهر استانبول ترکیه

معماری عمارت کوچوک سو

عمارت کوچوکسو دارای 2 طبقه و یک زیر زمین است که تعدادی آشپزخانه، انباری و اتاق های خواب و اتاق کار در آن جای داده شده است (کاخ کوچوکسو در مجموع دارای 9 اتاق است). در همه ی قسمت های این کاخ معماری اروپایی قرن 18 به چشم می خورد که از سبک اروپایی پیروی می کند. نمای کاخ کوچوکسو با معماری اروپایی هماهنگ است و دارای جزئیات زیادی است که مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. این جزئیات همگی از سنگ مرمر تراشیده شده اند و به صورت هنرمندانه ای باهم هماهنگ هستند.

کاخ کوچوکسو و جاهای دیدنی استانبول

موقعیت جغرافیایی و زمان بازدید

این عمارت در نزدیکی قلعه آناتولی واقع شده و نمای زیبایی از تنگه بسفر را داراست. بازدید از کاخ کوچوک سو همه روزه امکان پذیر است و به غیر از روز های دوشنبه هر روزه در ساعات 9 تا 17 می توانید از آن بازدید کنید. این منطقه تعداد زیادی ساختمان های تاریخی و مراکز خرید استانبول را در خود جای داده است. که روزانه مردم زیادی برای خرید به این مراکز میروند.

دسترسی به کاخ کوچوکسو

Address: Göksu Mahallesi, Küçüksu Cd., 34815 Beykoz/İstanbul, Turkey

برای دسترسی به مقاله های دیگر استانبول می توانید به صفحه مقالات سفربانک مراجعه نمایید.

قصر تابستانی عثمانی

امتیاز 5.00از 5 (12 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

علی مبارکی
در تاریخ: 03:48:43 1399/1/31

این کاخ واقعا جالب و زیباست و در نیمه آسیایی استانبول دیده میشه.که برای شکار و سایر موارد از این کاخ استفاده میشده.که شاه ایران نیز در این مکان حضور یافته.و سبک ایتالیایی که معماران آن زمان برای این کاخ بکار بردن باعث جذابیتهای بیشتر این منطقه شده.

Saba
در تاریخ: 00:57:08 1399/1/27

چه نمای زیبایی داره شبیه کاخ های بجا مانده از شاه هست واقعا طرح های قشنگی به کار بردن دیدن کاخ و تجملات همیشه طرفداران زیادی داره من که عاشق این جور اماکن هستن مخصوصا دیدن وسایل زندگی پادشاهان خیلی برام جالبه امیدوارم بتونم این کاخ هم از نزدیک ببینم

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:34:24 1399/1/20

نکته جالب اینه که این کاخ نیمه آسیایی استانبول قرار گرفته و یک قدم به ما ایرانیا نزدیک تر می باشد ،اگه یه روزی وارد این عمارت شدین حتما دهنتون باز میمونه و از این همه تجلل و زییایی به وجد میاین . قدیما پادشاهان که به شکار میرفتن از این قصر برای عیش و نوش و استراحت بهره میگرفتن

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:25:03 1399/1/20

جالبه بدونید که این کاخ در نیمه آسیایی استانبول قرار داره و این یعنی یک قدم به ما ایرانیا نزدیک تره ،اگه یه روزی وارد این کاخ شدین حتما دهنتون باز میمونه و از این همه زییایی و تجلل که درون کاخ وجود داره به وجد میاین.هنگامی که پادشاهان در زمان های گذشته به شکار و سوارکاری مشغول بودند از این قصر برای عیش و نوش و استراحت بهره می بردند.

ثبت نظر جدید