جزیره سیوری آدا محلی برای قتل عام سگ های ولگرد

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 دی 1400 4
جزیره سیوری آدا محلی برای قتل عام سگ های ولگرد

سیوری آدا یکی ازجزیره های استانبول در دریای مرمره است که در نزدیکی شهر استانبول قرار دارد. این جزیره با مساحتی در حدود 0.5 کیلومتر مربع یکی از محله های منطقه آدالار استانبول ترکیه است.

جزیره سیوری آدا استانبول در زمان باستان

سیوری آدا در زمان حکومت بیزانس توسط روحانیون برای عبادت برگزیده شده بود زیرا منطقه ای دوردست بود و برای عبادتی آرامش بخش مناسب بود. در همان زمان امپراطوران بیزانسی از این جزیره برای زندانی کردن و بازداشت افراد برجسته ای مانند افلاطون استفاده می کردنند. افرادی هم در طول حبس خود در این جزیره جان باختند که امروزه نیز مقبره های آنان مشاهده می شود، بازدید از این جزیره در برنامه تور استانبول وجود دارد که می توانید سفری آسوده را تجربه کنید.

جزیره سیوری آدا استانبول از مجموعه جزایر پرنس

گفته می شود در زمان بیزانس یک روستا در این منطقه وجود داشته است زیرا خرابه هایی از یک روستای باستانی در این منطقه یافت شده است که مهم ترین ساختمان های آن در قرن 9 میلادی بنا شده اند.

از جمله این ساختمان ها یک کلیسای عادی، یک کلیسا برای شهیدان مذهبی و یک صومعه در قسمت شرقی را می توان نام برد که هم اکنون آثاری از دیواره های آن قابل مشاهده است و بنای بارز دیگر، یک آب انبار در مرکز جزیره است که بخشی از آن نیز هنوز قابل مشاهده می باشد، این جزیره قدیمی و تاریخی یکی از جاهای دیدنی استانبول به حساب می آید.

وقایع مربوط به سیوری آدا

از جمله واقعه های مهمی که در این جزیره روی داده است (قتل عام سگ ها) می باشد. در سال 1911 فرماندار استانبول دستور قتل عام سگ های ولگرد شهر را صادر کرد که در طی این دستور 80000 سگ ولگرد به این جزیره تبعید شدند و بر اثر گرسنگی یا غرق شدگی در آب، تمامی آنها از بین رفتند.

بلا فاصله بعد از این واقعه زلزله شدیدی رخ داد که مردم محلی ترکیه آن را مجازاتی برای قتل عام سگ ها تحلیل کردند و پس از آن این جزیره به محلی با نام " Hayırsızada"  به معنی جزیره بی فایده خوانده می شود، گردشگران بعد از بازدید این جزایر به مراکز خرید استانبول می روند و در رستوران ها و کافه ها استراحت میکنند.

این جزیره دورترین جزیره به استانبول است و از کوچکترین جزایر به شمار می آید (جزیره بیوک آدا بزرگترین جزیره منطقه می باشد)

امتیاز 4.62از 5 (16 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

لیلا آراز
در تاریخ: 10:03:28 1400/10/27

سالها پیش یه جایی ماجرای این سگها رو خونده بودم. ماجرا این بوده که دولت فرانسه با ترکیه قراردادی میبندن که سگهای ترکیه رو برای تولید لوازم آرایشی به فرانسه بفرستن. اما بعد از جمع آوری هزاران سگ دولت فرانسه پولی براش پرداخت نمیکنه و به قرارداد عمل نمیکنه دولت ترکیه هم به جای آزاد سازی سگها اونا رو تو جزیره نزدیک استانبول بدون رسیدگی رها میکنه. صدای زوزه سگها از شدت گرسنگی روزها در استانبول شنیده می‌شده مردم هرچقدر درخواست میکنن دولت سگها رو برنمیگردونه. بعضی مردم هم شروع میکنن با قایق به اونها غذا رسانی می‌کنن تا بعد از مدتی خسته میشن و دیگه اون کارو هم نمیکنن صدای زوزه سگها همیشه شنیده می‌شده تا کم کم همگی از گرسنگی میمیرن بعد از اون تو استانبول زلزله وحشتناکی میاد و چندین هزار نفر که درصد بیشتری از مردم بودن میمیرن مردم ترکیه دلیل اونرو کشتار سگها می‌دونن و به همین دلیله که امروزه سگها برای مردم ترکیه ارزش خاصی دارن و بهشون می‌رسن.

علی مبارکی
در تاریخ: 14:52:26 1399/2/12

واقعا اتفاقات جالبی در این جزیره رخ داده.بودن محلی برای عبادت در زمان حکومت بیزانسی ها به دلیل دورافتاده بودن این جزیره و آرامشی که در این منطقه بود.و در دوره ای زمان حکمت بیزانسی ها زندانی برای افراد برجسته چون افلاطون بوده.و بقایای یک روستا که الان تخریب شده در آنجا دیده میشه.فقط حیف و صد حیف که فرماندار استانبول در عملی وحشیانه ۸۰۰۰۰ سگ رو به این جزیره منتقل کرد که در اثر گشنگی یا غرق شدن از بین رفتند و بعد از آن زلزله شدیدی رخ داد که مردم دلیلش را به از بین بردن سگ ها ربط دادن.

Saba
در تاریخ: 15:07:09 1399/1/26

این جزیره چه اتفاقات عجیب و متفاوتی به خودش دیده هم یه زمانی روستا و محل زندگی انسان بوده هم عبادتگاه هم زندان و شکنجه گاه اما دردناکترین قسمتش تبعید سگها به این جا بوده چقدر سنگدل بودن سگها رو آوردن اینجا از گرسنگی بمیرن یا غرق بشن اگه خودشون میکشنشون خیلی بهتر بود

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:40:32 1399/1/20

چیزی که عجیبه این مکان به این قشنگی رو روحانیون یا به عبارت خودمون همون آخوندا واسه عبادت انتخاب کرده بودن و از همه بدتر افرادی رو از خانواده هاشون دور میکردن و در این مکان شکنجه میکردن البته خیلی برام ناگواره که سگ هایی که تو این جزیره بودند و یا فرستاده شدند همشون تلف شدن حتما غذای درست و حسابی نذاشتن .الانم که این جزیره به امان خدا افتاده و اسمشو هم مطابق با حال فعلیش بی کاربرد گذاشتن.

ثبت نظر جدید