جزیره یاسی آدا استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 دی 1399 2
جزیره یاسی آدا استانبول

جزیره های پرنس به مجموعه 9 جزیره ای گفته می شود که در نزدیکی استانبول قرار دارند و امروزه بعضی از آنها استفاده نظامی داشته و بعضی به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول نام برده می شوند. از مجموعه این 9 جزیره 4 جزیره به صورت نظامی استفاده می شوند و 1 جزیره خصوصی است اما تعداد باقی مانده آن به صورت عمومی استفاده می شود و برای بازدید عموم باز است.

درباره جزیره یاسی آدا

این جزیره در قسمت جنوب شرقی استانبول قرار دارد و تا سال 2013 یاسی آدا به معنی جزیره تخت شناخته می شد تا این که نام آن، به جزیره دموکراسی و آزادی تغییر یافت؛ این جزیره در مجموعه پرنس قرارد دارد.

جزیره یاسی آدا دارای وسعتی در حدود 0.5 کیلومتر است و قسمتی از محله آدالار به معنای جزایر است. از این جزیره نیز مانند جزیره سیوری آدا در برهه ای از زمان باستان (حکومت بیزانسی ها) به عنوان جزیره ای برای تبعید افراد استفاده می شد؛ اگر علاقه مند به خرید یا تنوع هستی می توانید بعد از سفر در این جزیره از مراکز خرید استانبول هم دیدن کنید.

جزایر پرنس از جاهای دیدنی تور استانبول

در قرن 11 بیزانسی ها از جزایر پرنس برای زندانیان سیاسی استفاده می کردند و هم اکنون نیز 4 سلول از این زندان ها قابل مشاهده است.

پاتریارو ایگناسیوس یکی از افرادی است که به این جزیره تبعید شد و در این جزیره یک کلیسا ساخت که بعد ها تونل های زیر آن جهت سیاه چال استفاده شد.

در سال های حکومت عثمانی این جزیره به مالکیت افراد در آمد اما در سال 1923 با تبدیل عثمانی به جمهوری ترکیه جزیره یاسی آدا به مالکیت دولت ترکیه در آمد و با کمک نیروی دریایی، تعدادی مدرسه برای نیرو های دریایی در یاسی آدا احداث شد.

امروزه این جزیره جهت آموزش غواصی به اعضای نیروی دریایی و غواصان آماتور استفاده می شود و اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست زیرا به عنوان پایگاه نظامی در ترکیه استفاده می شود. برای بازدید از این جزیره شما می توانید با خرید تور استانبول به راحتی سفر کنید.

امتیاز 4.92از 5 (13 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

علی مبارکی
در تاریخ: 14:41:25 1399/2/12

واقعا جالب هستش البته الان به عنوان پایگاه نظامی محسوب میشه و فکر نکنم اجازه ورود به این جزیره برای عموم آزاد باشه.و اینکه قبلا به عنوان تبعیدگاه در زمان حکومت بیزانسی ها استفاده میشد خیلی جال هستش.و در قرن ۱۱ برای زندانیان سیاسی.و بعدها در زمان حکمت عثمانی به تصرف دولت درآمد و در حال حاضر محلی برای آموزش نیروهای دریایی به خصوص برای غواصی هستش.

Saba
در تاریخ: 14:59:37 1399/1/26

خیلی کوچیک به نظر میاد اما خب جالب اینجا ست که این کشور از کوچکترین نقطه ی خاک کشورش بهترین استفاده هارو کرده شاید اگه این جزیره یه کشور دیگه بود بلا استفاده می موند و تبدیل به یه جزیره ی متروکه میشد همین الان هم خیلی جاها از این جزیره ها وجود داره که هیچ استفاده ای ازشون نمیشه

ثبت نظر جدید