جزیره صدف جزیره کوچک باستانی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 دی 1399 5
جزیره صدف جزیره کوچک باستانی

در سفر به استانبول با جاذبه های گردشگری زیاد و جالبی رو به رو خواهید شد این شهر بیش از 120 جاذبه دیدنی دارد که روزها گردشگران را مجذوب خود خواهد کرد. بازدید از این شهر پر جاذبه و جاهای دیدنی استانبول فقط به بازدید از مراکز خرید و تفریحات آن محدود نمی شود بلکه این شهر دارای اماکن تاریخی وجذاب زیادی است که نمایانگر تاریخ پر فراز و نشیب آن است.

جزیره صدف از جزایر پرنس استانبول

درباره جزیره صدف استانبول

تکمیل کننده تور استانبول سفر به جزیره های استانبول است که از زیبایی خاصی برخوردار هستند. این جزایر در میان مسافران شهر استانبول از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و از جاهای دیدنی مورد علاقه گردشگران به شمار می آید. این مجموعه جزایر شامل 9 جزیره است که تعدادی از آنها برای مقاصد نظامی کشور ترکیه استفاده می شوند و تعدادی نیز برای استفاده عموم آزاد است و درمیان اماکن تفریحی استانبول جای دارند.  جزیره صدف عمدتا تحت مالکیت خصوصی است و درختان کاج این جزیره توسط مالک آن یعنی Şehsuvar Menemencioğlu کاشته شده است.

جزیره صدف از جزایر پرنس استانبول

مساحت جزیره 0.157 کیلومتر است (کوچکترین جزیره در مجموعه پرنس). مالکیت این جزیره در سال 1956 به مالک فعلی آن واگذار شد اما بخش هایی از این جزیره و سواحل آن به صورت عمومی قابل استفاده است.

در سال 1956 مالک جزیره قوانینی را اعمال کرد که خانه های ساخته شده در این منطقه از 2 طبقه تجاوز نکند و این قوانین جهت حفظ محیط زیست آن انجام می شود که طی همه این سال ها این قانون رعایت شده است.

در این جزیره درختان سقز به فراوانی یافت می شوند و در زبان یونانی این جزیره را Terebinthos به معنی سقز می نامند.

سوالات متداول درباره جزیره صدف استانبول

  • رفت و برگشت به جزیره و حمل و نقل داخل جزیره چگونه است؟

رفت و برگشت از جزیره به وسیله حمل و نقل دریایی و کشتی ها انجام می شود . داخل همه جزایز پرنس رفت و آمد وسایل نقلیه موتوری ممنوع است و حمل و نقل به وسیله دوچرخه یا اسب انجام می شود، در هنگام سفر بسیار از مراکز خرید استانبول وجود دارد که اگر علاقه دارید می توانید از آن ها بازدید کنید.

  • قیمت بلیط رفت و برگشت از استانبول چقدر است ؟

از استانبول تا جزیره صدف حدود 45 دقیقه با اتوبوس دریایی راه است که هزینه ای برابر 75 لیر و یا بالا تر دارد.

امتیاز 4.97از 5 (30 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 19:27:27 1399/8/28

هر دم از این باغ بری می رسد ???? چقدر خوبه این جزیره صدف به نظر من یه فضای متفاوت تری نسبت به بقیه جزیره ها داره خیلی قشنگه هر چند کوچکتر به نظر میاد ولی فکر میکنم از نزدیک حیرت انگیز باشه دریا و جنگل و خانه های ویلایی شیک همه در کنار هم یه زیبایی دل نشین ایجاد کردن ????

علی مبارکی
در تاریخ: 17:08:07 1399/2/2

همان طور که در موردجزایر شهر استانبول قبلا هم گفته شده.تعدادی استفاده عمومی و تعدادی دارای مالک خصوصی و تعدادی برای موارد نظامی استفاده میشود.که این جزیره جزو اونایی هست که مالک خصوصی داره.جالب اینجاست که درختان زیبای کاج توسط مالک خصوصی کاشته شده و این جزیره درختان سقز زیادی داردکه به این نام نیز نامیده می شود.و مالک اینجا یه تصمیم خوبی که گرفته و تا الان هم اجرا میشه اینه که خانه ها از و طبقه بیشتر نباشه.

Saba
در تاریخ: 14:55:32 1399/1/26

مگه میشه این همه قشنگی و زیبایی بی نظیر یه جا جمع شده باشه به نظر من بهترین و زیباترین کشور دنیا ترکیه است هیچ جا اینقد جاذبه نداره این همه جزیره ی قشنگ واقعا حیرت انگیزه کاش میشد یه روزی همه ی مردم دنیا بتونن برن ترکیه و از دیدن این مناظر لذت ببرن

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:31:07 1399/1/20

این جزیره رو مردم ترکیه خیلی دوس دارن و به خوبی ازش یاد میکنند که به نظرم دلیل این زیبایی قد برافراشتگی درختان بلند کاج در میان ساختمان های قد و نیم قد می باشد که جلوه خاصی را به این جزیره بخشیده است .البته جالب تر اینکه در این جزیره گیاهی که در یکی از شهر های ایران به وفور یافت میشود نیز وجود دارد و نام این گیاه سقز می باشد.گشت و گذار در حوالی این جزیره با اتوبوس های دریایی و بوق مخصوصشون خیلی کیف میده.

ثبت نظر جدید