جزیره بورگاز الهام بخش نویسنده ترک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 دی 1399 4
جزیره بورگاز الهام بخش نویسنده ترک

در گردشگری ترکیه، تور استانبول از بین دیگر تورها پرطرفدار تر است و دلیل آن دارا بودن جاذبه های زیاد توریستی است، این شهر برای هر نوع سلیقه ای جذابیت هایی دارد و مکمل تور این شهر گردش در جزیره های استانبول است. این جزایر از قسمت های تفریحی شهر استانبول محسوب می شود و علاوه بر گردشگران، افراد محلی نیز از آن به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول یاد می کنند.

جزایر کوچک شهر استانبول شامل 9 جزیره در آب های دریای مرمره است که تعدادی از آنها در مالکیت دولت است و برای موارد نظامی مورد استفاده قرار می گیرد، تعدادی جزیره از بین جزایر نیز مورد استفاده عموم هستند و سالانه گردشگران زیادی از آنها بازدید می کنند.

burgazada از جزایر پرنسس و دیدنی های تور ترکیه

درباره جزیره بورگاز آدا

این جزیره از جزیره های شهر پر هیاهوی استانبول، به نام جزیره بورگاز یا به یونانی"Αντιγόνη، Antigoni" است، سومین جزیره از لحاظ نزدیکی به استانبول است و در منطقه آدالار به معنی "جزایر" قرار دارد.

این جزیره یک محیط اصلی برای نویسنده ترک، سیت فایک در کتاب هایش و همچنین محل زندگی او نیز بوده است. امروزه محل زندگی این نویسنده به عنوان یک موزه فعال است.

این جزیره در سال 2003 در یک آتش سوزی بزرگ حدود 4 هکتار از جنگل های خود را از دست داد. جزیره بورگاز در کل دارای یک تپه به طول 2 کیلو متر است. Demetrius از شهر مقدونیه و از افراد و یاران اسکندر کبیر، یک قلعه در این مکان ساخته و به نام پدر خود (Antigonus I Monophthalmus) نام گذاری کرده است.

جاهای دیدنی استانبول

به طور عمده و در مراحل مختلف تاریخی، اقلیت های یونانی در این منطقه ساکن بوده اند ولی در سال های  اخیر این جمعیت به سمت استانبول حرکت کرده اند. در سال 1928 یک آسایشگاه در این جزیره تاسیس شد که در حال حاضر قدیمی ترین آسایشگاه کشور ترکیه است.

در این جزیره نیز مانند جزایر دیگر مجموعه خود (جزیره بیوک آدا و...)، استفاده از وسایل نقلیه موتوری ممنوع است و رفت و آمد در سطح جزیره با اسب و دوچرخه انجام می شود که اگر می خواهید، وسایل و میحتاج خود را از مراکز خرید استانبول تهیه کنید. 

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 13:07:12 1399/8/27

چقدر جذابه تو یه شهر زندگی کنی که نه تا جزیره داره اگه من استانبول زندگی می کردم حتما یکی از این جزیره ها را برای زندگی انتخاب میکردم خیلی خوبه اینجور جاها زندگی کنی اصلا یکی از فانتزی های من همینه کاش می شد برم استانبول زندگی کنم چقدر قشنگه اخه ????

علی مبارکی
در تاریخ: 18:50:05 1399/2/1

این جزیره هم جزو یکی از جزایر ۹گانه میباشد.و سومین جزیره نزدیک به استانبول هستش که در منطقه آدالار قرار داره.که این جزیره به علت نزدیکی منطقه مناسبی برای گردشگران و توریست ها می باشد.و زندگی یه نویسنده ترک بزرگ در این جزیره و تبدیل شدن خانه ایشان به موزه خد منحصربه فرد هستش.و آتش سوزی این ناحیه که مثل اکثر جنگل های ایران باعث آتش گرفتن ۴ هکتار از این منطفه شده است.

Saba
در تاریخ: 00:38:09 1399/1/26

وجود جزیره ها تو این سرزمین خاکی یه نعمت خیلی بزرگ و موهبت الهی است چقدر قشنگ و آرام بخش سفر به اینجا خیلی روحیه ی آدمو خوب میکنه کاش میشد حداقل یک ماه بدور از هیچ مشغله ای اینجا زندگی کرد و کلی انرژی از آب و هوا و خاک و دریا گرفت حیرت انگیزه

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:21:48 1399/1/20

این جزیره که خیلی نزدیک استانبوله نزدیک 20 سال تو آتیش سوزی خیلی از پوشش های گیاهیشو از دست داد .البته شانس آوردن که به استانبول آسیبی وارد نشد .براتون بگم که یک قلعه هم که گویا از زمان یکی از پادشاهان می باشد نیز در این قلعه دیده می شود و نظر هارا به خود جلب میکند .اگه توانایی پیاده روی طولانی مدت را دارید به این مکان سفر کنید چون نمیذارن با ماشین موتور رفت و آمد کنید.

ثبت نظر جدید