جزیره کینالی آدا تبعیدگاه امپراطوران روم باستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 دی 1399 4
جزیره کینالی آدا تبعیدگاه امپراطوران روم باستان

سفر به استانبول جنبه های مختلف تفریحی دارد اما مکمل تور استانبول سفر به مجموعه جزایر پرنس است که تشکیل شده است از 9 جزیره که از این تعداد، 4 جزیره برای استفاده عموم آزاد است و مابقی آن یا شخصی است و یا مورد استفاده ارتش و موارد نظامی است. جزیره کینالی آدا یکی از جزایر این مجموعه است که سفربانک در ادامه به معرفی آن می پردازد.

جزیره کنیالی آدا در تور استانبول از دیدنی های ترکیه

درباره کینالی آدا

کینالی آدا (یا به اشتباه برخی کنیالی آدا) در آب های دریای مرمره قرار دارد و نزدیک ترین جزیره به شهر استانبول است. معنایِ نام ترکی آن "زمین قرمز رنگ " است که به علت وجود معدن های مس و آهن و خاک قرمز آن می باشد.

کنیالی آدا بیشتر به جزیره ای تابستانی معروف است و خانه های دنج تابستانی در این جزیره قرار دارند که هرساله در تابستان اجاره داده می شوند و محلی آرام برای استراحت در اوقات فراغت هستند.

سفربانک به شما توصیه می کند تا اگر قصد سفر به جزیره های استانبول را دارید این جزیره را برای اقامت، درمیان گزینه های خود قرار دهید.

جزایر کنیالی آدا از جزایر پرنس و تور ترکیه

دیدنی های جزیره کینالی آدا

البته ناگفته نماند که مراکز و بازار های این جزیره، جزء مراکز خرید استانبول به شمار میرود؛ این جزیره زیبا شامل سواحل معروفی است که برای آفتاب گرفتن مناسب هستند و همچنین دارای ورزشگاهی به نام المپیک است که در آن هرساله ورزش های آبی جریان دارد.

از دیگر جاهای دیدنی استانبول صومعه هریستوس است که در واقع یکی از امپراطوران تبعیدی روم شرقی در آن دفن شده است ( تبعید او در سال 1701 و بعد از جنگ Manzikert اتفاق افتاد). اما این صومعه همه روزه برای بازدید باز نیست و تنها در روز های جمعه درب های آن برای عموم مردم باز می شود و بازدید از آن امکان پذیر می شود.

در ادامه‌‎‌ی اسکله های این جزیره رستوران های معروفی وجود دارند که همه روزه مشغول خدمت رسانی به گردشگران هستند و شامل غذاها و نوشیدنی های سنتی کشور ترکیه و بین المللی می شوند بعد از بازدید از اماکن دیدنی خوردن غذا های ترکیه را فراموش نکنید. دسترسی به این جزیره همه روزه به وسیله کشتی های مسافری امکان پذیر است.

برای بازدید از دیگر جزایر مانند جزیره بیوک آدا که بزرگ ترین جزیره این مجموعه است می توانید از کشتی های مسافری استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که مسیر حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

تور ترکیه و بازدید از جاهای دیدنی استانبول

امتیاز 5.00از 5 (18 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 13:01:19 1399/8/27

وای خدا چقدر این طبیعت استانبول دوست داشتنی و جذابه زیبایی جزیره و چشم انداز بی نظیرش به کنار نما و معماری خانه های این جزیره خیلی به دل می شینن حتما آب و هوای خیلی خوبی هم داره کاش می شد الان تو یکی از این خانه ها بود و از پنجره های اون یه دل سیر به دریا نگاه کرد ????????

علی مبارکی
در تاریخ: 18:39:51 1399/2/1

این جزیره جزو جزایر ۹ گانه هستش که به آن مجموعه پرنس گفته میشود.که جزو ۴ جزیره آزاد هستش.بقیه جزایر یا شخصی است یا استفاده نظامی میشود.که در دریای مرمره قرار دارد.علت نامگذاری آن به خاطر وجود مس و حاک قرمزش هستش که جالب هستش.وجود خانه های اجاره ای ودنج در این مکان خیلی عالی هستش.و وجود صومعه تاریخی هریسوس که تعبیدگاه امپراطوران روم شرقی بوده.که در آنجا دفن شده است.

Saba
در تاریخ: 15:37:34 1399/1/25

اینجا خوده خوده بهشته اون خونه هایی که پنجره ی رو به دریا دارن به نظرم بزرگترین نعمت نصیبشون شده امیدوارم قدر این لطف الهی رو بدونن کسی که اینجا زندگی کنه دیگه چی از خدا میخواد واقعا ترکیه تو صنعت گردشگری بی نظیر عمل می‌کنه فکر نکنم تو دنیا رو دست داشته باشه

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:53:03 1399/1/20

این جزیره که تو زبان محلیشون به معنای مکان سرخ رنگ میباشد تو یک فصل سال که اگر اشتباه نکنم فصل تابستون باشه مهمان نوازیشون گل میکنه و برای پذیرایی حسابی سنگ تموم میذارن و خانه هایی که برای اقامت چند روزه بسیار مناسب می باشد را در اختیار گردشگران قرار می دهند.رفتن به این جزیره برای خانم ها بسیار لذت بخش می باشد چون میتونن آفتاب بگیرن و البته برای آقایون هم با ورزش هایی مانند قایق سواری و جت اسکی سواری میتونه خوش بگذره.

ثبت نظر جدید