جنگل بلگراد استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 12
جنگل بلگراد استانبول

زندگی در شهر شلوغ استانبول بسیار خسته کننده به نظر می آید و اگر قصد اقامت طولانی مدت در این شهر را داشته باشید، ناگزیر از شلوغی شهر خسته خواهید شد و نیاز به آرامش و استراحت دارید، جنگل بلگراد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای فرار از هیاهو و شلوغی استانبول باشد.

جنگل های استانبول

موقعیت مکانی و مساحت جنگل بلگراد

جنگل بلگراد در قسمت شمالی شهر و بین استانبول و دریای سیاه واقع شده است. پارک بلگراد یکی از معدود قسمت های طبیعی باقی مانده در نزدیکی شهر است و یک مکان مناسب برای افراد ورزشکار و دوندگان می باشد. همچنین یک محیط مناسب برای پیکنیک های خانوادگی به شمار می آید. اگر در برنامه تور استانبول وجود نداشت میتوانید شخصا به این مکان مراجعه کنید.

مساحت جنگل در حال حاضر 13000 هکتار است در صورتی که درواقع مساحت اصلی آن قبل از این، 4 برابر مقدار فعلی بوده است و به جهت نزدیکی به تنگه بسفر دارای طبیعت سرسبز و اکوسیستم مربوط به همان ناحیه است.

جنگل بلگراد در استانبول

نامگذاری این جنگل در ترکیه به قرن 16 میلادی باز می گردد و در اصل این نامگذاری به علت ساکن بودن صرب ها در این منطقه انجام گرفته است. در آن زمان صرب ها در شبکه آب رسانی شهر مشغول بودند و در این جنگل ساکن بوده اند.

افراد محلی و گردشگران در توصیف این مکان از واژه های دروازه سبز و سرزمین خیالی نارنیا نام برده اند. هنگام ورود به این جنگل متوجه خواهید شد که این نام گذاری بی دلیل انجام نگرفته است و شما هم همین حس را درباره جنگل بلگراد پیدا خواهید کرد و از جاهای دیدنی استانبول به شمار میرود.

جنگل استانبول

مسیرهای پیاده روی فوق العاده ای برای قدم زدن در این پارک وجود دارد و تمام آنها مسیرهای سرسبز و زیبایی هستند اما اگر قصد بازدید از مخزن آب تاریخی مربوط به دوره عثمانی را دارید بهتر است مسیر Valide Bendi را انتخاب کنید.

دریاچه جنگل بلگراد

داخل جنگل یک دریاچه وجود دارد که با پرداخت 10 لیر می توانید از آن بازدید کنید. اطراف این دریاچه 2000 گونه از گیاهان مختلف به صورت طبیعی وجود دارد که بر زیبایی دریاچه افزوده است. هزینه بازدید از دریاچه برای دانش آموزان 5 لیر است.

دریاچه جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد استانبول

اگر دوست دارید با مراکز خرید استانبول بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

امتیاز 4.91از 5 (35 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 15:31:28 1399/10/8

جنگل بلگراد استانبول از مکانهایی است که دور از شلوغی و هیاهوی مرکز شهره و برای ریلکس کردن و گوش دادن به آواز پرندگان عالی است. تا می تونید در این جنگل بگردید و یک دل سیر به تماشای این شگفتی بنشینید . نفس عمیق رو فراموش نکنید . این جنگل جسم و روان شما رو آسوده و مملو از شادی میکنه . اگر اهل مراقبه هستید پیشنهاد میکنم چند ساعتی این عمل رو در این جنگل انجام بدید . ورزش هم پیشنهاد دلچسبی به نظر میاد.

Fati
در تاریخ: 18:12:36 1399/8/24

اسم جنگل بلگراد را زیاد شنیدم و یه جای تقریبا معروف تو استانبول محسوب میشه و توریست ها زیاد ازش بازدید میکنن واقعا هم جای قشنگیه طبیعت سرسبز هر جا که باشه دیدنی و جذابه آرام بخش و دوست داشتنی البته ظاهرا شباهت زیادی به شمال کشور خودمون داره

عباس ابوالفتحی
در تاریخ: 17:51:55 1399/5/9

میشه در این جنگل چادر زد و شب موند؟

علی مبارکی
در تاریخ: 04:01:56 1399/2/1

واقعا تو این زندگی پر از استرس و اضطراب وجود همچین مکان هایی برای حتی مدت کم باعث کاهش موارد گفته شده میشه.و مساحت۱۳۰۰۰ هکتاری آن خیلی جالب هستش.وجود دریاچه که تنها جایی هست که پول دریافت می شود بر زیبایی این مکان افزوده می شود.و نامگذاری آن توسط افراد محلی و گردشگران بنام دروازه سبز براندازه این مکان هست.

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:36:13 1399/1/20

این جنگل بکر با چشم انداز زیبایی که دارد .دقیقا می تواند نقش جنگل هایی که ایرانیان در روز سیزده بدر می روند را به خوبی ایفا کند.اتفاقا در جنوب این جنگل دریای سیاه قرار دارد فقط حیف نمیشه توش هندونه انداخت.به نظرم صبح های جمعه میشه دست کل اعضای خانواده رو گرفت و به این مکان رفت و کلی لحظات خوش و ماندگار ثبت کرد.اگه رفتین ترکیه حتما از این بهشت دیدن کنید.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید