پارک فتحی پاشا استانبول

پارک فتحی پاشا استانبول

شهر استانبول از مقاصد مهم توریستی گردشگران ایرانی است. سفر به استانبول در دسته تورارزان قرار می گیرد و به علت همسایگی ایران با این کشور است که سالانه گردشگران زیادی از ایران با تور استانبول مسافرت می کنند. این شهر علاوه بر آثار و بنا های دیدنی و باستانی، دارای طبیعت بکر و شگفت انگیزی است که تنگه بسفر یکی از آنها به شمار می آید. پارک فتحی پاشا "Fethi Pasa" نمای زیبایی از آن را به نمایش می گذارد.

پارک فتحی پاشا استانبول

این جاذبه طبیعی در قسمت آسیایی شهر قرار دارد و مسافران ترکیه در تور استانبول باید برای بازدید از آن حتما برنامه ریزی کنند.

پارک بزرگ فاتح و زیبا در دل این شهر پرهیاهوی ترکیه قرار دارد و مساحتی برابر با 16 هکتار دارد. طبیعت متنوع جنگل فتحی پاشا و تعداد زیاد درختان و گیاهان موجود در این پارک باعث شده است آن را مخزن اکسیژن استانبول بنامند و در تعطیلات آخر هفته این پارک یکی از مراکز شلوغ برای پیک نیک خانوادگی باشد.

به علت قرار گیری پارک فاتیح پاشا روی تپه، پارک فتحی پاشا دید بسیار مناسبی به مسجد سلطان احمد دارد و همچنین منظره زیبایی از شاخ طلایی و تنگه بسفر ارائه می دهد.

این پارک در محله اسکودار واقع شده است و بین دو محله سلطان تپه و گوزگونچاک  قرار دارد و دسترسی به این پارک از اسکودار 10تا 20 دقیقه به طول می انجامد. همچنین از طریق حمل و نقل عمومی و خطوط اتوبوس می توانید به این پارک دسترسی داشته باشید.

پارک فاتیح

امکانات پارک فتحی پاشا استانبول

این پارک جنگلی زیبا علاوه بر دارا بودن کافه ها و رستوران ها و نیمکت های شهری، دارای دو زمین بازی برای کودکان و یک زمین بسکتبال برای بزرگسالان است. در ماه آوریل این پارک پر از لاله های رنگارنگ است و تماشای آنها برای گردشگران تور استانبول جذابیت زیادی دارد.

بازدید از پارک فتحی پاشا با وسایل نقلیه عمومی امکان پذیر است؛ برای این منظور می توانید از خط های اتوبوس Beykoz-Üsküdar یا Kirazlıtepe-Üsküdar استفاده کنید.

بازدید از پارک در تمامی ساعات شبانه روز امکان پذیر بوده و هیچگونه ورودی برای جنگل دریافت نخواهد شد.

اماکن دیدنی دیگری در اطراف این پارک وجود دارد که بعد از بازدید از پارک و می توانید از آنها نیز بازدید کنید. این اماکن عبارت اند از: مسجد مهری ماه سلطان، پارک جمیل ملا، بنای باستانی بیزانسی ها و محله دیدنی اسکودار استانبول.

پارک فتحی پاشا در تور استانبول

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید