عمارت دریایی آتاتورک فلوریا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 08 دی 1399 5
عمارت دریایی آتاتورک فلوریا

کشور ترکیه امروزه مقصد گردشگری بسیاری از مسافران ایرانی می باشد و خرید تور ترکیه تراکم بالایی دارد. در تور استانبول بهتر است علاوه بر استفاده از امکانات تفریحی و بازدید از مکان های تاریخی، با فرهنگ و علایق مردم ترکیه نیز آشنا شویم، آتاتورک رئیس جمهور ترکیه فردی است که مورد احترام همه مردم این کشور قرار دارد و بازدید از موزه های مربوط به او، به شناخت بیشتراز او و مردمش کمک می کند. عمارت دریایی آتاتورک یکی از این موزه های شاخص به شمار می آید. همچنین تقریباً در همه ی شهر های ترکیه مجسمه مصطفی کمال آتاتورک به عنوان یک شخصیت ملی شناخته شده قرار داده شده است.

عمارت آتاتورک در استانبول ترکیه

این عمارت دریایی محل اقامت آتاتورک، رئیس جمهور سابق ترکیه، در فصل تابستان بوده است و در ساحل دریای مرمره قرار دارد. زمان ساخت این عمارت به سال 1935 باز می گردد و توسط شهرداری استانبول برای مصطفی آتاتورک ساخته شده است. این ساختمان تاریخی امروزه به یک موزه تاریخی تبدیل شده است و برای بازدید عموم بازگشایی شده.

معماری عمارت دریایی آتاتورک

این عمارت توسط معمار سیفی و بر روی شمع های فولادی ساخته شده است؛ مساحت این عمارت دریایی 600 متر است و 70 متر با ساحل فاصله دارد که با اسکله چوبی به آن متصل شده است و رو به دریا ساخته شده . یک طبقه از این عمارت شامل سالن پذیرایی و اتاق مطالعه، حمام و آشپزخانه است.

عمارت دریایی آتاتورک

این عمارت جهت پذیرایی از مهمان های مهم و جلسات علمی مورد استفاده قرار می گرفت که پرنس ادوارد، دوک ویندزور و همسرش والیس، دوشس وینسور از جمله آنها بودند. پس از آتاتورک روئسای جمهور دیگری نیز در این عمارت به عنوان عمارت تابستانی اقامت کردند.

توجه داشته باشید در سفر به استانبول حتما از مراکز دیدنی و تاریخی آن هم بازدید کنید.

موزه آتاتورک

قسمت هایی از این موزه برای استفاده اعضای پارلمان است اما وسایل شخصی، مبلمان ، قاشق چنگال، و لوازم شنا و تعدادی از عکس های آتاتورک هنوز در آن محفوظ است .

عمارت دریایی آتاتورک در قسمت غربی فرودگاه بین المللی آتاتورک واقع شده است و فاصله آن از خط قطار حدودا 500 متر است همچنین دسترسی با اتوبوس و مترو نیز امکان پذیر است. نزدیک ترین ایستگاهی که برای دسترسی به این مکان در نقشه مترو استانبول پیدا می کنید ایستگاه Atatürk Airport است.

ساعات مراجعه

ساعت مراجعه به این موزه در فصل تابستان و زمستان متفاوت است. در زمستان 9 تا 15  و در تابستان 9 تا 16 برای بازدید عموم باز است؛ اما در روز های پنجشنبه و دوشنبه در تمام طول سال تعطیل می باشد.

برای برنامه ریزی سفر خود می توانید به راهنمای سفر به استانبول مراجعه کنید و با جزئیات مراکز دیدنی استانبول آشنا شوید.

 

امتیاز 4.80از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 15:21:42 1399/10/8

طبیعتا با آتاتورک از رهبران ملی و سیاسی حکمران بر کشور ترکیه آشنا هستید .این عمارت دریایی هم به عنوان یادبود بنام آتاتورک نامگذاری شده تا هیچگاه این شخص از یاد و خاطره شون فراموش و پاک نشه . پس در شناخته شده بودن این مکان همین بس که به نام آتاتورک اسم گذاری شده و از جمله مکانهای ساحلی و توریستی استانبول بشمار میرود . حتمن دیدن کنید.

Fati
در تاریخ: 18:17:25 1399/8/24

با این که محل اقامت رییس جمهور ترکیه بوده ولی به نظر من خیلی ساده ساخته شده ظاهر جذابی نداره البته برای دوست داران موزه می تونه جای جالبی باشه برای یکی مثل من که علاقه ای به این جاها ندارم خیلی جای جالبی نیست و مطمئنا اگه برم استانبول وقتی برای این عمارت نمیزارم ????????

علی مبارکی
در تاریخ: 17:45:36 1399/1/30

عمارت دریایی آتاتورک خیلی زیباست.و از همه مهمتر چون عمارت یکی از محبوبترین رئیس جمهورهای ترکیه هستش از این نظر جالب توجه هستش.و تبدیل آن به موزه خیلی خوب شده چون با فرهنگ و آداب ترکیه بیشتر آشنا می شویم.در ضمن بنای این عمارت که روی شمع های فولادی هست قابل توجه هست.

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:28:50 1399/1/20

بازدید از این موزه ما رو با فرهنگ و رسوم مردم ترکیه بیشتر آشنا میکنه .جالبه بدونید یکی از افراد سیاسی مهم ترکیه قبلا با دار و دستش تو این عمارت عشق و حال میکرده و افراد مهمی نیز به دیدنش میومدن .طراحی این قصر منحصر به فرد می باشد به گونه ای که در ساحل دریا و بر روی شمع های فولادی قرار گرفته است.البته یکی از نزدیکانم بهم گفته بود که این موزه دو روز در هفته تعطیل میباشد

مهرادحقانی
در تاریخ: 22:33:29 1399/1/15

عمارت تاریخی و بسیار زیبایی می باشد که در غرب فرودگاه بین المللی آتاتورک در جاده ساحلی فلوریا قرار دارد ،این عمارت برای میزبانی های رسمی و تشریفاتی بسیار ایده آل و فوق العاده می باشد . در این موزه وسایل مربوط به آتاتورک از جمله مبلمان، قاشق و چنگال، وسایل شخصی مانند لباس شنا و همچنین مجموعه ای از عکس های آتاتورک که در همین عمارت گرفته شده است، نمایش داده می شود

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید