عمارت دریایی آتاتورک فلوریا

عمارت دریایی آتاتورک فلوریا

کشور ترکیه امروزه مقصد گردشگری بسیاری از مسافران ایرانی می باشد و خرید تور ترکیه تراکم بالایی دارد. در تور استانبول بهتر است علاوه بر استفاده از امکانات تفریحی و بازدید از مکان های تاریخی، با فرهنگ و علایق مردم ترکیه نیز آشنا شویم، آتاتورک رئیس جمهور ترکیه فردی است که مورد احترام همه مردم ترکیه قرار دارد و بازدید از موزه های مربوط به او، به شناخت بیشتراز او کمک می کند. عمارت دریایی آتاتورک یکی از این موزه ها و به شمار می آید. همچنین تقریباً در همه ی شهر های ترکیه مجسمه مصطفی کمال آتاتورک به عنوان یک شخصیت ملی شناخته شده قرار داده شده است.

عمارت آتاتورک در استانبول ترکیه

این عمارت دریایی محل اقامت آتاتورک رئیس جمهور سابق ترکیه در فصل تابستان بوده است و در ساحل دریای مرمره قرار دارد. زمان ساخت این عمارت به سال 1935 باز می گردد و توسط شهرداری استانبول برای مصطفی آتاتورک ساخته شده است. این ساختمان تاریخی امروزه به یک موزه تبدیل شده است و برای بازدید عموم بازگشایی شده.

معماری عمارت دریایی آتاتورک

این عمارت توسط معمار سیفی و بر روی شمع های فولادی ساخته شده است؛ مساحت این عمارت دریایی 600 متر است و 70 متر با ساحل فاصله دارد که با اسکله چوبی به آن متصل شده است و رو به دریا ساخته شده . یک طبقه این عمارت شامل سالن پذیرایی و اتاق مطالعه، حمام و آشپزخانه است.

عمارت دریایی آتاتورک

این عمارت جهت پذیرایی از مهمان های مهم و جلسات علمی مورد استفاده قرار می گرفت که پرنس ادوارد، دوک ویندزور و همسرش والیس، دوشس وینسور از جمله آنها بودند. پس از آتاتورک روئسای جمهور دیگری نیز در این عمارت به عنوان عمارت تابستانی اقامت کردند.

توجه داشته باشید در سفر به استانبول حتما از مراکز دیدنی و تاریخی آن هم بازدید کنید.

موزه آتاتورک

قسمت هایی از این موزه برای استفاده اعضای پارلمان است اما وسایل شخصی، مبلمان ، قاشق چنگال، و لوازم شنا و تعدادی از عکس های آتاتورک هنوز در آن محفوظ است .

عمارت دریایی آتاتورک در قسمت غربی فرودگاه بین المللی آتاتورک واقع شده است و فاصله آن از خط قطار حدودا 500 متر است همچنین دسترسی با اتوبوس و مترو نیز امکان پذیر است.

ساعات مراجعه

ساعت مراجعه به این موزه در فصل تابستان و زمستان متفاوت است. در زمستان 9 تا 15  و در تابستان 9 تا 16 برای بازدید عموم باز است؛ اما در روز های پنجشنبه و دوشنبه تعطیل می باشد.

برای برنامه ریزی سفر خود می توانید به راهنمای سفر به استانبول مراجعه کنید و با جزئیات مراکز دیدنی استانبول آشنا شوید.

 

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)
افزودن نظر جدید