تپه‌های چاملیجا در استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 08 دی 1399 4
تپه‌های چاملیجا در استانبول

در ایران، تور استانبول از پر طرفدار ترین تور های خارجی به حساب می آید و در برنامه ریزی های این تور، مکان های متفاوتی در نظر گرفته می شود که تپه چاملیجا در بین این مکان ها به  چشم می خورد.

این تپه در قسمت مرزی محله اسکودار استانبول واقع شده است. این محله محبوب یکی از مناطق گردشگری پر طرفدار در استانبول است و مشرف به تنگه بسفر و دریای مرمره می باشد که از جذاب ترین مکان های این شهر محسوب می شود. این تپه به دو قسمت به نام های تپه کوچک و تپه بزرگ خوانده می شود. قسمتی که با نام تپه بزرگ خوانده می شود، در ارتفاع 267 متری سطح دریا قرار دارد  و قسمت کوچک تر در حدود 228 متر از دریا مرتفع تر می باشد.

بام استانبول

تپه چاملیجا در طول تاریخ

نام منطقه چاملیجا از درختان آن گرفته شده (نام این تپه به ترکی به معنای درختان کاج است) این درختان از دوران روم باستان و بیزانس در این منطقه وجود داشته اند و طبق کتاب های قدیمی این دوتپه باستانی آنچنان با درختان کاج پوشیده شده بود که نوری از میان شاخه ها به زمین نمی تابید و گل های وحشی رنگا رنگ و متفاوتی نیز در آن مکان یافت می شد. اگر دوست دارید با جاهای دیدنی استانبول آشنا شوید با ما همراه باشید.

در زمان سلاطین عثمانی این منطقه مورد توجه قرار گرفت و به عنوان محل تفریحات تابستانی و ... مورد استفاده قرار گرفت. همچنین در آن دوران از این تپه برای پرورش پرندگان شکاری مانند شاهین استفاده می شد. امروزه با توجه به منظره زیبای تنگه بسفر و دریای سیاه همچنین دارا بودن رستوران ها و کافه ها، این منطقه گردشگران خارجی و داخلی زیادی را جذب می کند و علاوه بر همه موارد ذکر شده، تپه چاملیجا یا بام استانبول سالانه میزبان پرندگان مهاجر زیادی است. در سال های اخیر یک پروژه بزرگ در این محل پیش بینی شده است تا بزرگ ترین مسجد استانبول را توسط شهرداری بنا کنند.

بام استانبول

در مقاله های بعدی شما را با مراکز خرید استانبول آشنا خواهیم کرد.

 

امتیاز 4.92از 5 (12 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 15:08:37 1399/10/8

به نظر مکان زیبا و خوشایندی برای گذراندن اوقات فراغت و سفر کردن است . به طبع مثل تمام نقاط گردشگری استانبول ، این تپه نیز جایگاه ویژه ای در بین دیدنیهای شهر استانبول پیدا کرده و لذتی تازه رو برای شما به همراه میاورد . در گذشته هم محل تفریحات بسیاری از مردمان عادی و حتی پادشاهان ترکی و عثمانی بوده. از این منطقه گردشگری نگذرید.

Fati
در تاریخ: 13:12:41 1399/8/21

چه جای باصفایی از زیبایی خود تپه بگذریم چشم انداز خیلی قشنگی به شهر داره من که عاشق این جور جاهام از ارتفاع به یه منظره نگاه کنیم مخصوصا طبیعت زیبای استانبول در کل جای خیلی خوبی به نظر میاد مهمتر از همه بکر بودن این تپه بیشتر توریست ها را جذب خودش میکنه

علی مبارکی
در تاریخ: 23:08:15 1399/1/31

این تپه واقعا منحصر به فرد هستش.و علت نامگذاری این مکان به این به خاطر درختان کاجی هست که در آن قرار دارد.در ضمن محصور شدن آن توسط درختان که باعث شده نوری از بین درختان عبور نکنه و باعث رشد گیاهان وحشی در این منطقه شده که جالب هستش.در ضمن ارتفاع نسبتا خوب این تپه که به دو تپه کوچک و بزرگ تقسیم شده از سطح دزیا باعث شده آب و هوای عالی داشته باشه.

مهراد حقانی
در تاریخ: 23:18:54 1399/1/19

این تپه که از بکرترین نقاط ترکیه از آن یاد میشود در دو طرف آن دریای بسفر و دریای مرمره وجود داره جلوه خاصی به این منطقه گردشگری بخشیده است اگر اشتباه نکنم چاملیجا در زبان ترکی به معنای نوعی درخت می باشد، این تپه انواع و اقسام گونه های گیاهی را در خود جای داده است و هرسال تعداد زیادی از پرندگان به این منطقه کوچ میکنند.

ثبت نظر جدید