چهارشنبه بازار استانبول کجاست؟

چهارشنبه بازار استانبول کجاست؟

چهارشنبه بازار استانبول از بازارهای هفتگی این شهر است که روزهای چهارشنبه در نزدیکی مسجد فاتح برگزار می شود و افراد محلی زیادی برای خرید از آن، راهی این بازار می شوند.

ترکیه در دهه اخیر در میان بهترین مکان های گردشگری دنیا دیده می شود و افراد زیادی از ایران نیز برای بازدید از این کشور راهی آن می شوند اما بیشترین موضوعی که در میان ایرانیان برای سفر به این کشور مطرح است خرید است. در بیشتر موارد مسافران برای خرید به مراکز خرید استانبول مراجعه می کنند، غافل از این که بازارهای هفتگی زیادی در این شهر در حال برگزاری است که کالاهایی با کیفیت مناسب و قیمت های مناسب را ارائه می دهد، در این مطلب با ارائه نکاتی درباره یکی از بازارهای هفتگی شهر یعنی  چهارشنبه بازار استانبول همراه شما هستیم.

چهار شنبه بازار استانبول

تاریخچه برگزای چهارشنبه بازار استانبول

تاریخچه برپایی این بازارچه محلی و هفتگی به دوران باستان بازمی گردد و از زمان بیزانس در این ناحیه بازارهای هفتگی به صورت دوره ای برپا می شده است. در این ناحیه، برگزاری بازار در روز های چهار شنبه  برنامه ریزی شده بود، از همان ابتدا شامل مایحتاج روزانه مردم بوده است و افراد زیادی از آن بازدید می کردند.

زمان حمله عثمانیان به این شهر و فتح آن، موارد زیادی به دست سلاطین عثمانی تغییر داده شد اما چهارشنبه بازار استانبول از معدود مواردی بود که همچنان با همان ساختار قبلی به کار خود ادامه داد و حتی پس از آن، نام چهارشنبه برای این محله بر سر زبان ها افتاد. هرچند که به طور طبیعی ساختمان ها و نماهای زیادی در این خیابان از آن دوران تا به امروز تغییر کرده است اما برپایی هرهفته این بازارچه همچنان اصالت خود را حفظ کرده است. این فروشگاه محلی و هفتگی، بزرگترین بازار باستانی شهر به شمار می آید.

بازدید از بازار هفتگی استانبول

چهارشنبه بازار استانبول کجاست

این بازار هفتگی استانبول که بازار فاتح نیز خوانده می شود در اطراف مسجد تاریخی با همین نام برپا می شود و کوچه های تنگ و باریک را نیز در برمی گیرد. بهتر است اگر به بازدید از این بازار علاقه دارید، بازدید خود از این محله و اماکن دیدنی آن را به روزچهارشنبه موکول کنید تا هم از مسجد دیدن کنید و هم دیگر دیدنی های شهر را همراه با بازدید از این محله ببینید.

ساختار غرفه ها به این صورت است که: خیابان ها بسته می شود و ترافیک در شهر تقسیم می شود و پس از آن، مابین ساختمان ها را با پلاستیک می پوشانند تا آفتاب یا باران مشکلی برای اجناس آنها پیش نیاورد و پس از آن به برپایی غرفه ها و فروش محصولات می پردازند.

درباره این بازار باید گفت که کیفیت اجناس به نسبت قابل قبول است و قیمت های مناسبی ارائه می شود. گاهی اوقات می توانید در این بازار، اجناس مربوط به برندهای بین المللی را نیز پیدا کنید و با قیمتی بسیار مناسب تر خریداری کنید. اکثر افرادی که به این بازار مراجعه می کنند را خانم ها تشکیل می دهند تا لوازم و مایحتاج هفتگی منازل خود را خریداری کنند این موارد شامل مواد خوراکی، لباس و هر مورد دیگری که برای زندگی روزانه مورد نیاز است می شوند.

نکته مهمی که در این محل شلوغ باید در نظر داشته باشید مراقبت از کیف و لوازم مهمتان در میان جمعیت است.

چهارشنبه بازار استانبول کجاست

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید