بهترین اماکن دیدنی استانبول در محله سلطان احمد (Sultanahmet District)

بهترین اماکن دیدنی استانبول در محله سلطان احمد (Sultanahmet District)

درمیان انواع تور ترکیه، تور شهر جذاب استانبول پر طرفدارترین به شمار می آید. از میان اماکن دیدنی استانبول، می توان به «محله سلطان احمد» (Sultanahmet Districtدر قلب استانبول اشاره کرد. در کوچه ها و خیابان های محله سلطان احمد، هنر معماری را خواهید دید و به علت تعدد جاذبه های دیدنی، این محله از مناطق معروف در میان گردشگران می باشد و بی شک یکی از مقاصد گردشگری بسیاری از تورهای استانبول محسوب می شود.

محله سلطان احمد

اماکن دیدنی استانبول را در محله سلطان احمد ببینید

اماکن دیدنی استانبول را در محله سلطان احمد ببینید؛ در شرق محله، قصر توپکاپی قرار دارد که زمان زیادی محل اقامت شاهان سلسله عثمانی و مرکز حکومت عثمانیان بوده است، همچنین دو مسجد آبی و مسجد ایا صوفیه که از مساجد مهم ترکیه هستند، در قسمت پشتی این محله قرار دارند. در این محله از پارک گول هانی بازدید کنید و از منظره تنگه ی بسفر و دریای مرمره در کنار فضای زیبای پارک لذت ببرید.

محله سلطان احمد

در این پارک، موزه ای به نام "موزه تاریخ علوم و فناوری در اسلام" وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. در نزدیکی این محله نیز می توانید از دیگر جاذبه های دیدنی استانبول، از جمله موزه موزاییک استانبول که شامل آثار به جا مانده از دوران رومی ها است بازدید نمایید. پاساژ اطلس یکی از مراکز خرید استانبول استکه در اطراف این مرکز تئاتر و اداره پست قرار دارد که شما میتوانید از این مرکز عینک آفتابی و کلاه های متنوع تهیه کنید.

حمام های لوکس محله سلطان احمد

از دیگر جاهای دیدنی استانبول که می توان در محله سلطان احمد دید، حمام ایاصوفیه یا "خرم سلطان" است، این حمام به دستور سلطان سلیمان برای همسرش یعنی خرم سلطان ساخته شد و همچنان یکی از لوکس ترین حمام های این محله می باشد. امروزه این حمام به روی عموم باز است و علاوه بر ارائه خدمات سنتی حمام، خدمات مدرن آروما تراپی هم در آن ارائه می شود. این حمام  گران ترین حمام استانبول نیز محسوب می شود. حمام های دیگری هم برای بازدید وجود دارد: حمامCağaloğlu ، حمام گدیک پاشا و حمام سلیمانیه از دیگر حمام های معروف ناحیه سلطان احمد هستند که در آن ها نیز خدمات مختلفی ارائه می شود. این محله مانند هر محله دیگری دارای رستوران ها، مراکز خرید و گالری هایی است که هر کدام جذابیت های مختص به خود را دارند.

محله سلطان احمد

امتیاز 4.96از 5 (25 رای)

نظرات کاربران

Saba
در تاریخ: 14:49:20 1399/2/1

واقعا اینجا همه چی تموم هست خیلی دوست داشتم الان اینجا بودم با اینکه حتما خیلی شلوغ هست اما شلوغی هم هیجان خاصی به اماکن دیدنی و تفریحی میده البته اگه جیبتو نزنن چون جیب بری تو ترکیه بی داد می‌کنه دولت ترکیه باید حتما یه فکری به حال این مسئله میکرد

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.