موزه ساکیپ سابانچی از دیدنی های استانبول

موزه ساکیپ سابانچی از دیدنی های استانبول

مجموعه ساکیپ سابانچی یک مجموعه خصوصی از آثار هنری است  که در یک ساختمان قدیمی در حاشیه تنگه بسفر واقع شده است. این ساختمان یکی از ساختمان های محل زندگی خانواده مؤسس این موزه بوده است و در حال حاضر یکی از اماکن دیدنی استانبول به حساب می آید.

خانواده ساکیب سابانجی

موزه ساکیب سابانجی متعلق به خانواده تاجر و ثروتمند سابانجی است که بعد از خانواده کوچ دومین خانواده ثروتمند ترک محسوب می شود. این خانواده در حال حاضر از طریق سابانجی هلدینگ مدیریت 70 زیر مجموعه دیگر را برعهده دارد. بنیانگذاری این خانواده توسط عمر سابانجی انجام شد و تا زمان نگارش این متن، نسل دوم و سوم خانواده سابانجی کنترل شرکت های این هلدینگ را بر عهده دارند.

موزه ساکیب سابانچی در استانبول

میزبانی آثار فرهنگی وهنری در موزه

در این موزه خصوصی علاوه بر نمایش برخی از آثار هنری به صورت دائم، نمایشگاه هایی به صورت موقتی نیز برگزار می شود که شامل نمایشگاه های داخلی و خارجی است و خود به عنوان جاذبه گردشگری استانبول شناخته می شود. از جمله این نمایشگاه ها نمایش آثار هنری در دسته های خوشنویسی و نقاشی، آثار مستند و یا مذهبی می باشد.

ساکیب سابانچی در تور استانبول ترکیه

موزه فرهنگی هنری ساکیپ سابانچی در قسمت جنوب شرقی پارک امیرگان واقع شده است. پارک امیرگان استانبول که خود از جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود، در ماه آوریل میزبان تعداد زیادی از گردشگران است تا از "جشنواره بین المللی لاله ها" دیدن کنند. علاوه بر جشنواره بین المللی، این پارک گونه های گیاهی زیادی را در خود جای داده و از جمله زیبا ترین پارک های استانبول و حتی ترکیه به شمار می رود. برای بازدید از موزه ساکیب سابانجی برنامه زمانی خاصی تدارک دیده شده که در روز های شنبه، سه شنبه و پنج شنبه ساعت 10:00 الی 18:00، روز یکشنبه 10:00 الی 20:00 میتوانید از این مکان بازدید کنید، البته ناگفته نماند روز جمعه و چهار شنبه 18:00 الی 22:00 میتوانید رایگان از این بنا بازدید کنید (روز های یکشنبه تعطیل رسمی است). هزینه های ورودی این جاذبه گردشگری استانبول برای قشر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید با خرید تور های استانبول در روز های رایگان از این مجموعه بازدید کنید.

اگر دوست دارید با مراکز خرید استانبول بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

وبسایت موزه: sakipsabancimuzesi.org

امتیاز 4.93از 5 (15 رای)

نظرات کاربران

Saba
در تاریخ: 00:01:41 1399/1/29

من بیشتر از هر چیزی شیفته ی نمای ساختمانهای ترکیه میشم اکثرا رنگهای روشن و معماری خاص خودشونو دارن موزه چیدمان و نورپردازی قشنگی داره اما فکر نمیکنم آثار خیلی دیدنی و جذابی داشته باشه بیشتر میشه اسم نمایشگاه روش گذاشت چون در موزه ها معمولا آثار تاریخی و یا هر اثری با قدمت بالا در معرض دید قرار داده میشه

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.