شهر پرگ آنتالیا شهری تاریخی - باستانی

شهر پرگ آنتالیا شهری تاریخی - باستانی

آنتالیا شهری پر از جاذبه های گردشگری است و بسیاری از افراد از وجود آنها بی اطلاع هستند و فقط به جهت استفاده از سواحل آنتالیا به آن مسافرت می کنند و تمام زمان خود را صرف تفریحات این شهر می کنند. شهر باستانی پرگ یکی از جذابیت های باستانی موجود در این شهر است.

موقعیت و تاریخچه شهر باستانی پرگ

"شهر پرگ"، شهری تاریخی و باستانی است که در فاصله 217 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و به علت مسیر دوری که از شهر دارد، معمولا در تور گردشگری آنتالیا آنچنان مورد توجه مسافران ترکیه قرار نمی گیرد. اما سفربانک به شما توصیه می کند تا از این شهر باستانی نیز بازدید کنید.

شهر پرگ در زمان خود، یک شهر مهم به شمار می آمد و به نام فیلادلفیا خوانده می شد. این شهر پایتخت مهم یونانیان و رومیان باستان بوده است و از سال 1500 به بعد محل سکونت هتیت ها قرار گرفت. این منطقه باستانی در بین دو رودخانه دودن و اکسو قرار داشت که هم اکنون این دو رودخانه خشک شده و دیده نمی شوند.

شهر باستانی پرگ در آنتالیا

معماری شهر پرگ

اگر به این مکان تاریخی مسافرت کنید، در ورودی شهر، دروازه زیبایی مشاهده می کنید که در مجاورت دو برج بلند واقع شده، اما جاذبه های این شهر تاریخی تنها به همین مورد محدود نمی شود. این شهر باستانی شگفت انگیز شامل مسیر درخت کاری شده و دارای سنگ فرش باستانی زیبا ای در طول کوچه ها است. همچنین این ناحیه شامل آثاری از سالن تئاتر مربوط به زمان رومی ها با سنگ های مرمرین، حجاری شده است و همانطور که همه شهر ها دارای امکاناتی بودند این شهر نیز شامل تعدادی حمام عمومی، تعدادی فروشگاه، معابد، ورزشگاه و ... است.

پرگ در تور آنتالیا

پرگ، مرکز مسیحیت باستان

در زمان حکومت کنستانتین بزرگ و در سال های 324 تا 337 میلادی، دین مسیحیت در این شهر به عنوان دین رسمی رومیان اعلام شد و این مرکزیت مذهبی تا قرن های پنجم و ششم نیز حفظ گردید.

قبل از اعلام مسیحیت به عنوان دین رسمی و در سالیان قبل تر، این شهر بارها و بارها تحت تسلط حکومت های مختلف از جمله ایرانیان و یونانیان قرار گرفت. امروزه این شهر تاریخی به یک سایت باستان شناسی تبدیل شده و از سال 1946 حفاری ها و اکتشافاتی در آن صورت می پذیرد.

بازدید از این شهر برای همه اقشار جامعه جذاب است و قدم زدن در شهر برای شما تداعی کننده زمان فیلادلفیای پر هیاهو خواهد بود.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)
افزودن نظر جدید