سواحل آنتالیا به همراه فیلم

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 بهمن 1400 4
سواحل آنتالیا به همراه فیلم

 یکی از محبوب ترین جاهای ترکیه سواحل آنتالیا است، این سواحل با داشتن ساحل شنی و آب بی کران دریا گردشگران را محو خود می کند. آنتالیا از دسته شهرهای پرجاذبه برای بازدید کنندگان است اما تعداد زیادی از گردشگران از این موضوع اطلاعی ندارند و فقط به قصد تفریح و استفاده از زیبایی های ساحلی به این شهر سفر می کنند، اما جاذبه های تاریخی دیدنی و زیادی در آنتالیا وجود دارد که تعدادی از سواحل این شهر را شامل می شوند در مقاله آنتالیا کجاست اطلاعات کامل تری در این باره کسب خواهید کرد. تعدادی از سواحل آنتالیا برای تفریحات آبی مناسب هستند و تعداد دیگری از آن ها سواحل تاریخی هستند که محافظت شده بوده و برای قدم زدن و بازدید از آثار باستانی مناسب هستند. 

سواحل انتالیا

ساحل کاپوتاس (Kaputas Beach)

یکی از جاهای دیدنی آنتالیا که به ساحل رویایی معروف است کاپوتاس نام دارد. ساحل کاپوتاس از مرکز شهر حدود 30 دقیقه فاصله دارد و بعد از رانندگی، مجبور هستید از یک پلکان شیب دار عبور کنید تا به ساحل دسترسی پیدا کنید. بعد از طی کردن مسیر بهت زده خواهید شد چرا که رنگ روشن شن ها و موج های بلند تر از سواحل دیگر بسیار شما را مجذوب خود می کند. این ساحل از سواحل آنتالیا در میان دوصخره قرار دارد و محیطی آرامش بخش برای افراد فراهم می کند. ساحل کاپوتاس یک ساحل بکر و دست نخورده است که تا چند سال پیش کشف نشده بود اما در حال حاضر یک ساحل بسیار پرهیاهو است که افراد زیادی را از سراسر ترکیه و حتی کشورهای اطراف به سمت خود می کشاند. ساعات مراجعه به این ساحل 7 صبح تا 8 شب می باشد.

Address: Kalkan, 07580 Kaş/Antalya, Turkey

ساحل کاپوتاس (Kaputas Beach)

ساحل پاتارا (Patara Beach) از جذاب ترین سواحل آنتالیا

ساحل پاتارا آنتالیا یکی از بهترین و بزرگ ترین سواحل این شهر است و در دنیا نیز یکی از برترین سواحل شناخته شده است. شن های روشن این ساحل چشم هر بیننده ای را نوازش می کند و شهرتی جهانی دارد. این ساحل، 12 کیلومتر طول دارد و از طولانی ترین ساحواحل ترکیه محسوب می شود. ساحل پاراتا یک ساحل شنی و باستانی است؛ با بازدید از این ساحل می توانید با یک تیر دو نشان بزنید زیرا یک شهر باستانی متعلق به دوران لیسیان در این ناحیه وجود دارد که طی زمان کمی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. از نکات جالب دیگری که درباره این ساحل وجود دارد حضور لاکپشت ها در آن است. ساحل پاتارا به خاطر وجود این لاکپشت ها از دسته ساحل های محافظت شده به شمار می آید، به همین علت نیز در فصل تخم گذاری لاکپشت ها این ساحل از غروب تا طلوع آفتاب بسته است تا در تخم گذاری لاکپشت ها اختلالی ایجاد نشود. برای بازدید از شهر باستانی باید برای هرنفر 5 لیر هزینه حمل و نقل پرداخت کنید یا برای کرایه یک ماشین به صورت شخصی، 20 لیر پرداخت کنید. اگر کارت موزه به همراه دارید فقط کافی است کارت خود را نشان دهید و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

ساحل پاتارا (Patara Beach) از جذاب ترین سواحل آنتالیا

ساحل کنیالتی از برترین سواحل آنتالیا(Konyaalti Beach)

یکی دیگر از زیبا ترین سواحل آنتالیا ساحل کنیالتی نام دارد. کنیالتی، ساحلی درون شهر است و دسترسی به آن آسان می باشد. این ناحیه نیز به عنوان ناحیه ای تاریخی شناخته می شود چراکه ساکنان شهر ترمسوس در قرن 4 از این بندر استفاده کرده و شواهد و مدارکی به طور واضح از آن موجود است. ساحل کنیالتی 7 کیلومتر طول دارد و قسمتی از آن برای عموم مردم رایگان است اما قسمت دیگری از این ناحیه با پرداخت هزینه قابل استفاده خواهد بود این نواحی قاعدتا امکانات بیشتری برای استفاده دارد و کمی خلوت تر از ساحل عمومی می باشد و از امکانات رفاهی و اقامتی کاملی برخوردار است که شامل کافه ها، رستوران ها، هتل های لوکس و... می شوند. هتل ها و اقامتگاه های این منطقه به قدری کامل و لوکس هستند که بعضی گردشگران تمام زمان سفر خود را در همین هتل ها می گذرانند و بازدید از دیگر جاذبه های شهر را جدی نمی گیرند یا به فراموشی می سپارند.

.Address: Konyaaltı Beach, Kuşkavağı Mahallesi, 07070 Konyaaltı/Antalya, Turkey

ساحل کنیالتی از برترین سواحل آنتالیا(Konyaalti Beach)

ساحل لارا (Lara Beach)

منطفه ساحلی لارا نیز یکی از سواحل معروف این شهر است که نزدیک به مرکز شهر قرار دارد و با طی مسیری 15 دقیقه ای از مرکز شهر به آن دسترسی خواهید داشت. ساحل لارا شامل تعداد زیادی از سواحل خصوصی، هتل ها و پارک های سرگرمی می شود و قسمتی از آن نیز شامل ساحل عمومی و رایگان است اما اگر در یکی از هتل های نزدیک به ساحل اقامت دارید می توانید شانس این را داشته باشید که از ساحل خصوصی هتل استفاده کنید و در محیط خلوت تری از مناظر زیبای سواحل آنتالیا لذت ببرید.

ساحل لارا (Lara Beach)

ساحل فاسلیس (Phaselis Beach)

فاسلیس نیز از دسته سواحل انتالیا به شمار می آید که مناظر چشم نوازی را شامل می شود این ساحل آب های آبی و شفافی دارد که گویا قطعه ای گمشده از بهشت است. این ناحیه در زمان باستان یکی از بنادر مهم لیسیان به شمار می آمده و اگر توانایی و لوازم غواصی به همراه داشته باشید ممکن است در زیر آب های این ناحیه آثاری از شهر باستانی را کشف کنید! در اطراف ساحل، آثار مخروبه ای از یک شهر باستانی دیده می شود که تاریخچه حیاط در آن به 700 سال پیش از میلاد باز می گردد! بازدید از این ساحل چند مزیت دارد، هم از مناظر زیبا بهره مند می شوید و آرامش را حس می کنید و هم می توانید از آثار باستانی نزدیک به آن بازدید کنید؛ جنگل کوچک با درختان سدر و کاج در نزدیکی ساحل وجود دارد که در آن هر لحظه امکان کشف آثار باستانی جدید حتی توسط شما وجود دارد از قسمت هایی که در این شهر کشف شده اند می توان بخش های زیر را نام برد، جاده باستانی، چهار بندر، حمام های باستانی، بازار، آمفی تئاتر و... روستای Tekirova در نزدیکی این ساحل واقع شده است و ناحیه کمر تنها 16 کیلومتر از آن فاصله دارد؛ دسترسی به این ناحیه بسیار آسان است اما امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی به آن فراهم نشده است و فقط با در اختیار داشتن اتومبیل خودتان می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

ساحل فاسلیس (Phaselis Beach)

ساحل کلئو پاترا (Cleopatra Beach)

ساحل کلئوپاترا به نام ملکه مصر در زمان باستان نام گذاری شده و به علت افسانه ای که که درباره او در این ناحیه وجود دارد این نامگذاری انجام گرفته است. افسانه به یک داستان عاشقانه درباره ملکه قدرتمند مصر کلئوپاترا و یکی از امپراطورهای روم باستان بازمی گردد. طبیعت ساحل کمی با دیگر سواحل آنتالیا متفاوت است و در این ناحیه می توانید ساحل شنی و صخره ای را در کنار هم بیابید و از زیبایی های آن در یک قاب لذت ببرید.

ساحل کلئو پاترا (Cleopatra Beach)

از دیدنی های اطراف این ساحل می توان به غار Damlatas اشاره کرد که قدمت آن به 15 هزار سال پیش باز می گردد سنگ های آهکی درون غار از 15 هزار سال قبل شکل گرفته اند و به طور تصادفی در سال 1984 توسط یکی از معدنچی‌های این منطقه کشف شده است. گفته می شود هوای این غار برای بیماری آسم بسیار موثر است و آن را در طولانی مدت درمان خواهد کرد و این موضوع می تواند به دلیل میزان دی اکسید کربن و رطوبت هوای آن باشد. ساعات بازدید از غار هرروزه بین 6 تا 10 صبح بوده و در زمان هایی غیر از این، به دلیل جریان اکتشافات امکان بازدید وجود ندارد. ورودی غار رایگان است و بازدید برای عموم آزاد است. سفربانک به گردشگران عزیز پیشنهاد می کند بعد از بازدید سواحل آنتالیا از شهر های دیگر ترکیه نیز دیدن کنید.

ساحل کلئوپاترا از سواحل خاص آنتالیا

ساحل چیرالی (cirali Beach)

چیرالی یکی دیگر از سواحل زیبای این شهر است که در نزدیکی دهکده چیرالی واقع شده و با دارا بودن آب های شفاف و امکانات مناسب در اطراف ساحل، خود می تواند یک گزینه مناسب برای تعطیلات 2 یا 3 روزه باشد و حس آرامش خوبی را به شما منتقل کند. این ساحل طبیعتی با ساحل شنی وکوه های سرسبز و پردرخت را در اختیار شما قرار می دهد که گشت و گذار در آن می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. ساحل چیرالی یکی از تاریخی ترین سواحل آنتالیا بوده و بازدید از آن به همه‌ی و گردشگران تور آنتالیا توصیه می شود. دسترسی به چیرالی تنها با 3 کیلومتر رانندگی از شهر آنتالیا امکان پذیر است و اگر با اتومبیل خود به این سفر نرفته باشید می توانید از مینی بوس‌ها کمک بگیرید از مکان های دیدنی این ساحل شهر باستانی المپوس است که تاریخچه به زمان های باستانی قبل از میلاد مسیح باز می گردد و در حال حاظر فقط آثار مخروبه از آن باقی مانده است. از دیدنی های اطراف سواحل می توان آکواریوم آنتالیا را نام برد هر چند که یکی از پر مراجعه ترین اماکن دوست داشتنی آن اطراف، پارک آبی آنتالیا است.

ساحل چیرالی (cirali Beach)

 

امتیاز 5.00از 5 (34 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

زهراقاسمی
در تاریخ: 00:39:48 1400/4/2

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی ترکیه محسوب میشه و در کل میتونم بگم آنتالیا دارای سواحل زیبای بسیاری هست که با مطالعه مقاله بالا متوجه شدم یکی از سواحل رویایی آنتالیا کاپوتاس هست که با مرکز شهر حدود نیم ساعت فاصله داره با دیدن عکسهای بالا واقعا دلم میخواست الان کنار این سواحل بودم و از این همه زیبایی آنها لذت میبردم.

رومینا
در تاریخ: 02:00:23 1400/3/28

سواحل آنتالیا ک حرف نداره خیلی عالیه خنک همه چی در خدمت ادم هست ک خیلی خوبه واسه ادم عالی و بی ن ظیره من چند بار رفتم خوشم اومد چون هم اب و هواش خوبه اونجا هم به ادم رسیدگی میشه وعالیه گ هیچ آلودگی نداره از شهر هایه دیگه خیلی بهتره چوح بیشتر شهر های دیگ الودگی داره ولی این شهر خیلی تمیز و خیلی خوبی هست و به حیوانات رسیدگی میکنن در این سواحل لاک پشت هایه زیادی هستش ک ادم حال میکنه وفتی میبینتشون ادم دوس داره چند ساعت فقط بشینه در اونجا حتما برید مطمئنن خوشتون میاد

ایمان
در تاریخ: 17:13:12 1399/10/8

چقدر دریای آبی و خوش آب و رنگی رو در تصاویر نشون داده شده. همینطور آسمون یکدست آبی و بدون هیچ گونه آلودگی . به واقع که زندگی مون در شهری پر از دود و شلوغی مثل تهران تلف شده . این مکانها رو میبینیم و حس خوبی بهمون دست میده ولی جای تأسف داره که نمی تونیم از نزدیک ببینیم و مثل زندانیها باهامون رفتار میشه . کاش یک روزی مردم و حکومتها تصمیم بگیرن و این حد و مرزهایی که گذشتگان به اشتباه دور تا دور کشورها درست کردن رو بردارن و یکبارم که شده طعم آزادی و رهایی واقعی رو بچشن.

Sanaz
در تاریخ: 16:01:54 1399/1/15

چقدر خوبه که به محیط زیست توجه ویژه ای دارن به نظرم تعطیل کردن ساحل برای اینکه خللی در تخم گذاری لاک‌پشت‌ها ایجاد نشه تحسین برانگیزه من بیشتر از همه از ساحل پاتارا خوشم اومد چون عاشق اینم رد پام روی شن های ساحل بیفته از دیدنش لذت میبرم البته واقعا همه ی سواحل آنتالیا زیبا و دیدنی هستن کاش میشد همه رو دید

ثبت نظر جدید