سواحل آنتالیا به همراه فیلم

سواحل آنتالیا به همراه فیلم

سواحل آنتالیا یکی از بهترین سواحل ترکیه هستند و در میان محبوب ترین های ترکیه جای دارند این سواحل اکثرا شنی هستند و آبی بی کران دریا را در یک قاب زیبا به رخ گردشگران می کشند. آنتالیا از دسته شهرهای پرجاذبه برای بازدید کنندگان است اما تعداد زیادی از گردشگران از این موضوع اطلاعی ندارند و فقط به قصد تفریح و استفاده از زیبایی های ساحلی به این شهر سفر می کنند، اما جاذبه های تاریخی دیدنی و زیادی در آنتالیا وجود دارد که حتی تعدادی از سواحل را شامل می شوند در مقاله آنتالیا کجاست اطلاعات کامل تری در این باره کسب خواهد کرد. تعدادی از سواحل آنتالیا برای تفریحات آبی مناسب هستند و تعداد دیگری از آنها سواحل تاریخی هستند که محافظت شده بوده و برای قدم زدن و بازدید از آثار باستانی مناسب هستند. در این مقاله به معرفی سواحل شنی آنتالیا می پردازیم تا بتوانید در تور آنتالیا برای بازدید های خود برنامه ریزی کنید.

سواحل آنتالیا

ساحل کاپوتاس (Kaputas Beach)

کاپوتاس در بین سواحل آنتالیا به ساحل رویایی معروف است، از مرکز شهر حدود 30 دقیقه فاصله دارد و بعد از رانندگی مجبور هستید از پلکان شیب دار به این ساحل دسترسی پیدا کنید. بعد از طی کردن مسیر بهت زده خواهید شد این ساحل زیبا، رنگ روشن شن ها و آبی روشن آب های خود را با موج های بلند تر از سواحل دیگر به رخ بازدید کنندگان می کشد.

این ساحل از سواحل آنتالیا در میان دوصخره قرار دارد و محیطی آرامش بخش برای افراد فراهم می کند. ساحل کاپوتاس یک ساحل بکر و دست نخورده است که تا چندین سال پیش کشف نشده بود... اما در حال حاضر یک ساحل پرهیاهو است که افراد زیادی را از سراسر ترکیه و حتی کشورهای اطراف به سمت خود می کشاند.

ساعات مراجعه به این ساحل 7 صبح تا 8 شب می باشد.

Address: Kalkan, 07580 Kaş/Antalya, Turkey

ساحل کاپوتاس از سواحل آنتالیا

ساحل پاتارا (Patara Beach) از جذاب ترین سواحل آنتالیا

ساحل پاتارا آنتالیا یکی از بهترین و بزرگ ترین سواحل این شهر است که نتنها از بهترین ها در ترکیه محسوب می شود بلکه در دنیا نیز یکی از برترین سواحل شناخته شده است. شن های روشن این ساحل چشم هر بیننده ای را نوازش می کند و شهرتی جهانی دارد. این ساحل طولانی، 12 کیلومتر طول دارد و طویل ترین ساحل ترکیه محسوب می شود. ساحل پاراتا یک ساحل شنی و باستانی است با بازدید از این ساحل می توانید با یک تیر دو نشان بزنید... زیرا یک شهر باستانی متعلق به دوران لیسیان در این ناحیه وجود دارد که طی زمان کمی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. از نکات جالب دیگری که درباره این ساحل وجود دارد حضور لاکپشت ها در آن است. ساحل پاتارا به خاطر وجود این لاکپشت ها از دسته ساحل های محافظت شده به شمار می آید، به همین علت نیز در فصل تخم گذاری لاکپشت ها این ساحل از غروب تا طلوع آفتاب بسته است تا برای تخم گذاری لاکپشت ها مشکلی ایجاد نشود.

برای بازدید از شهر باستانی باید برای هرنفر 5 لیر هزینه حمل و نقل پرداخت کنید یا کرایه هر ماشین به صورت شخصی 20 لیر را پرداخت کنید. اگر کارت موزه به همراه دارید فقط کافی است کارت خود را نشان دهید و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

ساحل پاتارا آنتالیا از سواحل آنتالیا در ترکیه

ساحل کنیالتی از برترین سواحل آنتالیا(Konyaalti Beach)

محوطه ساحلی کنیالتی، یک ساحل در داخل شهر است و دسترسی به آن آسان می باشد. این ناحیه نیز به عنوان ناحیه ای تاریخی شناخته می شود چراکه ساکنان شهر ترمسوس در قرن 4 از این بندر استفاده کرده و شواهد و مدارکی به طور واضح از آن موجود است. ساحل کنیالتی 7 کیلومتر طول دارد و قسمتی از آن برای عموم مردم رایگان است اما قسمتی از آن با پرداخت هزینه قابل استفاده است و قاعدتا امکانات بیشتری برای استفاده دارد و کمی خلوت تر از ساحل عمومی است.

این ساحل امکانات رفاهی و اقامتی زیاد و کاملی دارد که شامل کافه ها، رستوران ها، هتل های لوکس و... می شوند. هتل ها و اقامتگاه های این منطقه به قدری کامل و لوکس هستند که بعضا گردشگران تمام زمان سفر خود را در همین هتل ها می گذرانند و بازدید از دیگر جاذبه های شهر را فراموش می کنند... .

.Address: Konyaaltı Beach, Kuşkavağı Mahallesi, 07070 Konyaaltı/Antalya, Turkey

ساحل کنیالتی آنتالیا در دیدنی های این شهر

ساحل لارا (Lara Beach)

منطفه ساحلی لارا نیز یکی از سواحل معروف این شهر است که نزدیک به مرکز شهر قرار دارد و با طی مسیری 15 دقیقه ای از مرکز شهر به آن دسترسی خواهید داشت. ساحل لارا شامل تعداد زیادی از سواحل خصوصی هتل ها و پارک های سرگرمی می شود و قسمتی از آن نیز ساحل عمومی و رایگان است اما اگر در یکی از هتل های نزدیک به ساحل اقامت دارید می توانید شانس این را داشته باشید که از ساحل خصوصی هتل استفاده کنید و در محیط خلوت تری از مناظر زیبای سواحل آنتالیا لذت ببرید.

ساحل لارا ار سواحل آنتالیا

ساحل فاسلیس (Phaselis Beach)

فاسلیس نیز از دسته سواحل تاریخی آنتالیا به شمار می آید که مناظر چشم نوازی را شامل می شود این ساحل آب های آبی و شفافی دارد که گویا قطعه ای گمشده از بهشت است. این ساحل در زمان باستان یکی از بنادر مهم لیسیان به شمار می آمده و اگر توانایی و لوازم غواصی به همراه داشته باشید ممکن است در زیر آب های این ناحیه آثاری از شهر باستانی را کشف کنید.

در اطراف ساحل آثار مخروبه ای از یک شهر باستانی دیده می شود که تاریخچه حیاط در آن به 700 سال پیش از میلاد باز می گردد. بازدید از این ساحل چند مزیت دارد: هم از مناظر زیبا بهره مند می شوید و آرامش را حس می کنید و هم می توانید از آثار باستانی نزدیک به آن بازدید کنید؛ همه این ها در حالی است که یک جنگل کوچک با درختان سدر و کاج در نزدیکی ساحل وجود دارد که در آن هر لحظه امکان کشف آثار باستانی جدید حتی توسط شما وجود دارد... از قسمت هایی که از این شهر کشف شده اند می توان بخش های زیر را نام برد: جاده باستانی، چهار بندر، حمام های باستانی، بازار، آمفی تئاتر و...

روستای Tekirova در نزدیکی این ساحل از سواحل آنتالیا واقع شده است و ناحیه کمر تنها 16 کیلومتر از آن فاصله دارد و دسترسی به این ناحیه بسیار آسان است اما امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی به آن فراهم نشده است و فقط با در اختیار داشتن اتومبیل خودتان می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

ساحل فاسلیس

ساحل کلئو پاترا (Cleopatra Beach)

ساحل کلئو پاترا به نام ملکه مصر در زمان باستان نام گذاری شده و به علت افسانه ای که که درباره او در این ناحیه وجود دارد این نامگذاری انجام گرفته است. افسانه به یک داستان عاشقانه درباره ملکه قدرتمند مصر کلئوپاترا و یکی از امپراطورهای روم باستان بازمی گردد.

طبیعت ساحل کمی با دیگر سواحل آنتالیا متفاوت است و در این ناحیه هم ساحل شنی و هم ساحل صخره ای را در کنار هم مشاهده می کنید.

ساحل کلئوپاترا آنتالیا

از دیدنی های اطراف این ساحل می توان به غار Damlatas اشاره کرد. قدمت غار به 15 هزار سال پیش باز می گردد سنگ های آهکی درون غار از 15 هزار سال قبل شکل گرفته اند و به طور تصادفی در سال 1984 توسط یکی از معدنچی های این منطقه کشف شدند. گفته می شود هوای این غار برای آسم بسیار موثر است و آن را در طولانی مدت درمان خواهد کرد و این می تواند به دلیل میزان دی اکسید کربن و رطوبت هوا باشد. ساعات بازدید از غار هر روزه بین ساعت 6 تا 10 صبح است و در زمان هایی غیر از این، به دلیل جریان اکتشافات بسته است. ورودی غار رایگان است و بازدید برای عموم آزاد است.

ساحل کلئوپاترا از سواحل خاص آنتالیا

ساحل چیرالی (cirali Beach)

چیرالی یکی دیگر از سواحل زیبای این شهر است که در نزدیکی دهکده چیرالی واقع شده و با دارا بودن آب های شفاف و امکانات مناسب در اطراف ساحل، خود می تواند یک گزینه مناسب برای تعطیلات 2 یا 3 روزه باشد و حس آرامش خوبی را به شما منتقل کند. طبیعت این ساحل یک ساحل شنی با کوه های سرسبز و پردرخت را در اختیار شما قرار می دهد که گشت و گذار در آن می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. ساحل چیرالی یکی از تاریخی ترین سواحل آنتالیا بوده و بازدید از آن به همه ی بازدید کنندگان توصیه می شود.

دسترسی به چیرالی تنها با 3 کیلومتر رانندگی از شهر آنتالیا امکان پذیر است و اگر با اتومبیل خود به این سفر نرفته باشید می توانید از مینی بوس ها کمک بگیرید اما قبل از حرکت، مکان پیاده شدن خود را با راننده هماهنگ کنید.

از مکان های دیدنی این ساحل شهر باستانی المپوس است که تاریخچه به زمان های باستانی قبل از میلاد ممسیح باز می گردد و در حال حاظر فقط خرابه هایی از آن باقی مانده است.

سواحل آنتالیا ساحل چیرالی

از دیدنی های اطراف سواحل می توان آکواریوم آنتالیا را نام برد هر چند که یکی از پر مراجعه ترین اماکن دوست داشتنی آن اطراف پارک آبی آنتالیا است.

امتیاز 5.00از 5 (27 رای)
افزودن نظر جدید