دهکده چیرالی آنتالیا روستایی با طبیعت بکر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 بهمن 1400 3
دهکده چیرالی آنتالیا روستایی با طبیعت بکر

در سفر به ترکیه و در بازدید از شهرهای مختلف، مسافران موارد متفاوتی را در نظر دارند. به طور مثال مسافران تور استانبول بیشتر وقت خود را در مراکز خرید یا بازارها سپری می کنند؛ اما مسافران آنتالیا بیشتر در نظر دارند تا زمان خود را در اماکن تفریحی مانند سواحل آنتالیا و یا دهکده چیرالی سپری کنند. از جمله مقاصد گردشگری در ترکیه و به خصوص آنتالیا، دهکده چیرالی (Cirali) است. اما قبل از رفتن بهتر است از آب و هوای آنتالیا و ناحیه چیرالی اطلاع پیدا کنید تا بهترین زمان را برای اقامت برنامه ریزی کنید.

دهکده چیرالی آنتالیا

موقعیت جغرافیایی دهکده چیرالی و سواحل آنتالیا

این دهکده زیبا در منطقه کمر واقع شده و به معنی دیوار بلندی است که برای جلو گیری از ورود سیل به روستا ساخته شده، هوای ناحیه کمر دهکده چیرالی نیز مانند آنتالیا آب و هوای معتدلی داشته که بهترین زمان برای گردشگران در فصل تابستان می باشد. دهکده چیرالی در قسمت جنوب غربی آنتالیا قرار دارد و دارای 3.5 کیلومتر ساحل است.

دهکده چیرالی آنتالیا

طبیعت بکر چیرالی

در این منطقه، شاهد رود خانه های بکر و دیدنی خواهید بود که بر زیبایی های این مکان افزوده است. در واقع دهکده چیرالی به علت داشتن طبیعت خاص و زیبای خود مورد توجه گردشگران تور آنتالیا قرار گرفته است. افزون بر طبیعت و آب و هوای معتدل چیزی که گردشگران را به خود جذب کرده است دریچه های گاز است که به صورت طبیعی در این دهکده وجود دارد. همچنین در چیرالی زیبا، با ویرانه های تاریخی – باستانی از دوران رومیان نیز رو به رو خواهید شد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

دهکده چیرالی آنتالیا

الیمپوس در مجاورت روستای چیرالی

برای بازدید از اماکن تاریخی در این ناحیه می توانید به الیمپوس در مجاورت دهکده چیرالی مراجعه نمایید الیمپوس از جاهای دیدنی آنتالیا به حساب می آید و یک شهر باستانی است که تاریخ شکل گیری آن به 80 سال قبل از میلاد باز می گردد. امروزه این قسمت ترکیبی از شهر باستانی الیمپوس و شهری مدرن است و به منطقه ای تجاری تبدیل شده است. اگر با وسیله نقلیه خود به این دهکده سفر می کنید حدوداً یک ساعت زمان می برد تا از آنتالیا به این مکان برسید.

دهکده چیرالی آنتالیا

امتیاز 5.00از 5 (11 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 17:07:10 1399/10/8

دریچه های گاز منحصر به فرد ترین و متمایز ترین بخش این دهکده محسوب میشه که در کمتر جایی امکان دیدنشون وجود داره . حتمن در بازیهای کامپیوتری یا بعضی برنامه های تلویزیونی که جاهای بسیار دور افتاده رو نشون میده ، دیدید . از نزدیک شگفتی دوچندان خواهد داشت . برنامه ریزی کنید و سفری هر چند کوتاه هم که شده به این دهکده داشته باشید تا مزه زنده بودن رو دوباره بچشید.

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:15:49 1399/1/23

آدم دوس داره سیزده بدر یا هر موقعیتی که وقت خالی داره رو در کنار خانواده در این طبیعت زیبا سپری کنه و یک روز بدون تنش های روزمره حسابی کیف کنه ،البته اگه کسی میخواد کباب درست کنه به درختان و طبیعت آسیب نزنه .سالم خوش بگذرونه و اگه امکان قایق سواری باشه دور تا دور این دهکده رو بچرخه و شایدم با لک لک های وحشی رو به رو بشه .خلاصه که خیلی هیجان انگیزه

Sanaz
در تاریخ: 16:17:24 1399/1/15

من دیگه واقعا در عجبم ازین همه جاذبه گردشگری ترکیه و مخصوصا شهر آنتالیا نزدیک یک هفته ای فقط مقاله های ترکیه رو میخونم خوندش اینقد طول کشید نمی‌دونم گشتنش چقدر طول میکشه این دهکده هم که یه بهشته واسه خودش بکر بودن طبیعتش زیباییشو بی نظیر کرده هر کی اینجا زندگی کنه ازین آب و هوای پاک استفاده کنه پیر نمیشه

ثبت نظر جدید