غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 بهمن 1400 2
غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

طبیعت بکر ترکیه و آثار باستانی آن به همراه امکانات و تفریحات روز، هرساله تعداد بیشتری از گردشگران را به این کشور می کشاند. ترکیه به لحاظ محل قرارگیری خود در کنار دریای مدیترانه سواحل زیبا و آب و هوای معتدلی دارد. در شهرهای مختلف این کشور جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی وجود دارد که از جمله آن ها غارهای موجود در کوه ها و یا غارهای زیر آبی است که در بعضی از مناطق دسترسی به آن ها با غواصی برای گردشگران فراهم شده است. یکی از جاهای دیدنی آنتالیا که بازدید از آن برای گردشگران فراهم شده است غار کارائین آنتالیا است. در ادامه با سفربانک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این غار کسب کنید.

غار کارائین در آنتالیا

تاریخچه غار کارائین در نزدیکی ترمسس آنتالیا

غار کارائین آنتالیا از اماکن تاریخی و مقاصد گردشگری جذاب تور آنتالیا به حساب می آید، چرا که این غار به مدت 25000 سال به عنوان محل سکونت انسان ها مورد استفاده قرار می گرفته و یکی از مکان های بسیار قدیمی است در حالی که شما کمتر جایی را می یابید که به مدت هزاران سال زندگی در آن جریان داشته باشد! غار کارائین امروزه به صورت محوطه محافظت شده نگه داری می شود اما قسمت هایی از آن به عنوان محلی برای بازدید عموم باز گشایی شده است. دشتی در قسمت پایینی کوهستان قرار دارد که در زمان های قدیم پر آب بوده و سالیان سال مورد استفاده مردمان ساکن در این منطقه بوده و در آن کشاورزی جریان داشته است. این مکان به دلیل دارا بودن دامنه های شیب دار، برای دفاع در برابر دشمنان، بسیار مناسب بوده و به همین علت سال ها مورد استفاده قرار گرفته است. بعد از مدتی، محل زندگی افراد، عموما بیرون از غار ساخته شد و از غار به عنوان محلی برای ذخیره‌ی آذوقه و پناهگاهی در برابر حمله دشمن استفاده می کردند. این غار در حال حاضر همچنان در حال حفاری و اکتشافات است. علاوه بر آن، غار کارائین در حال ثبت در میراث جهانی است. همچنین از این مکان تا سواحل آنتالیا حدود 40 دقیقه رانندگی نیاز است.

غار کارائین در آنتالیا

مسیر بازدید از غار

برای ورود به غار کارائین آنتالیا باید به سمت بالای کوه رفته و حدود 15 دقیقه پیاده روی داشته باشید. بعد از طی کردن مسیر پیاده روی و پس از ورودی غار، به تعدادی از اتاق های نسبتا بزرگ می رسید که توسط چراغ هایی نور پردازی و روشن شده اند. از ویژگی های طبیعی این غار می توان به دمای متعادل آن اشاره کرد، در زمان گرمای هوا و در تابستان دمای غار به صورت معتدل باقی می ماند و هوای خنکی در آن جریان دارد. ناگفته نماند که این غار باستانی در نزدیکی شهر ترمسس قرار دارد که پس از بازدید از غار می توانید از این شهر نیز بازدید کنید.

غار کارائین در آنتالیا

امتیاز 4.92از 5 (12 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 17:02:37 1399/10/8

از جمله غارهایی که نه فقط جنبه تفریحی و گردشگری بلکه جنبه زمین شناسی و تاریخی و تکاملی داره از این غار یاد میشه . مدت زمان زیادی این غار به عنوان محل زندگی انسانها و بعد محل نگهداری آذوقه مورد استفاده قرار می گرفته و امروزه به شکلی که در تصاویر میبینید در اومده . قسمت کوچکی از این غار برای دید و بازدید تعیین شده و بخش زیادی از آن برای حفاری و اکتشافات به دور از مردم جدا سازی شده.

Sanaz
در تاریخ: 15:21:34 1399/1/14

من جدا به مطالعه ی تمام مقاله های سایت سفر بانک علاقمند شدم خیلی مفید و کاربردی هستن کاش این مقاله توضیح میداد چجوری به قدمت غار پی میبرن بیست و پنج هزار سال واقعا قدمت فوق العاده زیادی هست???? این غار مگه جز جاذبه های آنتالیا نیست چطور نوشته در نزدیکی شهر ترمسس قرار گرفته یعنی واقعا شهرهای ترکیه اینقد بهم نزدیکن

ثبت نظر جدید