حمام رومی ها در ترکیه

حمام رومی ها در ترکیه

ترکیه در طول تاریخ فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته است و به دلیل همه این فراز و نشیب ها آثار باستانی و تاریخی جذاب و فراوانی از سلسله ها و نژادهای مختلف در آن یافت می شود که همگی از جاهای دیدنی ترکیه هستند. به دلیل تراکم تور ترکیه از سمت ایران، سفربانک تصمیم بر معرفی اماکن دیدنی این کشور گرفته است. در این مقاله به یکی از جاهای دیدنی ترکیه می پردازیم که درزمان رومی ها رونق زیادی داشته و از بناهای لوکس به حساب می آمده است.

اما گذشته از شهر تاریخی آنتالیا، شهر استانبول نیزاز اماکن دیدنی تاریخی و تفریحی فراوانی برخوردار است و من جمله مراکز خرید استانبول در میان بهترین مراکز خرید ترکیه جایگاه بالایی دارند و توصیه می شود مسافران ترکیه از هردو شهر این کشور برنامه ریزی کنند.

حمام رومی های در تور آنتالیا از جاهای دیدنی انتالیا ترکیه

حمام رومی ها در آنتالیا

قدمت این حمام به زمان حکومت رومی ها در این کشور بازمی گردد. این حمام در ساحل دریای مدیترانه و در بین درختان کاج واقع شده. حمام رومی ها در حال حاضر به یک موزه باستان شناسی تبدیل شده و آثار باستانی نفیسی در آن جمع آوری شده است. موقعیت مکانی عالی حمام باعث شده که در تور آنتالیا ، زمانی برای بازدید از این مکان دیدنی در نظر گرفته شود.

این حمام در ساحل زیبا و آرام سیده واقع است که خود باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود ساحل سیده دارای اقامتگاه ها و هتل های لوکس و رستوران های ساحلی متنوعی است.

حمام رومی ها از دیدنی های تور آنتالیا

درباره تاریخچه حمام رومی:

این حمام باستانی در قرن 5 میلادی بنا شده است و به زمان حکومت رومی ها در ترکیه مرتبط می شود. در این حمام رومی تعدادی از مجسمه ها و تابوت های قرن 20 وجود داشته است که اهمیت این موزه را دوچندان می کند. در سال 1962 و بعد از تمام شدن تحقیقات باستان شناسی، این حمام به موزه باستان شناسی آنتالیا تبدیل شد و آثار کشف شده از این مناطق و مناطق اطراف آن، به این مکان منتقل شد .

ساختار حمام رومی های آنتالیا در طول تاریخ

در ابتدا این حمام تشکیل شده بود از 5 اتاق با مساحت های مختلف که شامل اتاق های آب سرد، آب گرم، سونا ، استخر بیضی شکل و پانسیون بود. همه این اتاق ها از دیواره ها و کف مرمری تشکیل شده اند. همان طور که در آن زمان رواج داشته، اطراف حمام با مجسمه امپراطورها و خدایان باستان تزئین شده است و این تزئینات با 8 ستون به سبک رومی تکمیل شده است.

در فصل های سرد، جهت تامین گرمای این حمام ها و آب گرم آن، از کوره های مخفی زیر این اتاقک ها استفاده می کردند که همچنان پا برجا است.

اطلاعات بازدید از حمام

بازدید از این حمام به صورت 24 ساعته امکان پذیر است و دسترسی به آن از طریق حمل و نقل عمومی نیز صورت می گیرد.

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)
dddd

نظرات کاربران

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:26:53 1399/1/23

واقعا خوش به حال رومی ها که چنین جایی حموم ساختن به نظرم هم فال هم تماشا ،هم خودتو بشوری هم از پنجره های حموم به چنین منظره هایی خیره بشی و حسابی کیف کنی ،چی از این بهتر که بالای کوه یا تپه شایدم داخل جنگل خونه شخصی و حمام خصوصی داشته باشی بدون مزاحمت .البته چون این حمام الان در کنار ساحل واقع شده باعث جذابیت بیشتر این مکان شده و خیلی از مردم آرزوشونه همچین جاهایی رو از نزدیک ببینن.

Sanaz
در تاریخ: 15:13:51 1399/1/14

اینکه چیزی ازش نمونده آدم بره اینجا جن زده میشه چجوری الان به عنوان موزه باستان شناسی ازش استفاده میشه هیچ در و پیکری نداره شاید هم عکسهای کاملی ازش نزاشتین تو مقاله اما بهتر بود عکس دقیقتری میزاشتین بنظرم فقط قدمتش می‌تونه آدمو ترغیب به دیدنش کنه منکه خوشم نیومد

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.