حمام رومی ها در ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 بهمن 1400 6
حمام رومی ها در ترکیه

ترکیه در طول تاریخ فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته است و به دلیل همه این فراز و نشیب ها آثار باستانی و تاریخی جذاب و فراوانی از سلسله ها و نژادهای مختلف در آن یافت می شود که همگی از جاهای دیدنی ترکیه هستند. آنتالیا در زمان رومی ها رونق زیادی داشته و از بناهای لوکس به حساب می آمده است. اما گذشته از شهر تاریخی آنتالیا، شهر استانبول نیز از اماکن دیدنی تاریخی و تفریحی فراوانی برخوردار است، مراکز خرید استانبول در میان بهترین مراکز خرید ترکیه جایگاه بالایی دارند و توصیه می شود مسافران ترکیه از هردو شهر این کشور دیدن کنند.

حمام رومی ها در آنتالیا

حمام رومی ها در آنتالیا

قدمت این حمام به زمان حکومت رومی ها در این کشور بازمی گردد، حمام رمی ها در ساحل زیبا و آرام سیده واقع است که خود باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود ساحل سیده دارای اقامتگاه ها، هتل های لوکس، مراکز خرید آنتالیا و رستوران های ساحلی متنوعی است. حمام رومی ها در حال حاضر به یک موزه باستان شناسی تبدیل و آثار باستانی نفیسی در آن جمع آوری شده است. موقعیت مکانی عالی حمام باعث شده که در تور آنتالیا، زمانی برای بازدید از این مکان دیدنی در نظر گرفته شود.

حمام رومی های آنتالیا

درباره تاریخچه حمام رومی

حمام رومی ها باستانی در قرن 5 میلادی بنا شده است و به زمان حکومت رومی ها در ترکیه مرتبط می شود. در این حمام، تعدادی از مجسمه ها و تابوت های قرن 20 وجود داشته است که اهمیت این موزه را دوچندان می کند. در سال 1962 و بعد از تمام شدن تحقیقات باستان شناسی، این حمام به موزه باستان شناسی آنتالیا تبدیل شد و آثار کشف شده از این مناطق و مناطق اطراف آن، به این مکان منتقل شد و یکی از جاهای دیدنی آنتالیا است.

حمام رومی های آنتالیا

ساختار حمام رومی های آنتالیا در طول تاریخ

در ابتدا این حمام از 5 اتاق با مساحت های مختلف که شامل اتاق های آب سرد، آب گرم، سونا، استخر بیضی شکل و پانسیون تشکیل شده بود. همه این اتاق ها از دیواره ها و کف مرمری تشکیل شده اند. همان طور که در آن زمان رواج داشته، اطراف حمام رومی با مجسمه امپراطورها و خدایان باستان تزئین شده، این تزئینات با 8 ستون به سبک رومی تکمیل شده است. در فصل های سرد، جهت تامین گرمای این حمام ها و آب گرم آن، از کوره های مخفی زیر این اتاقک ها استفاده می کردند که همچنان پا برجا است. بازدید از این مکان به صورت 24 ساعته امکان پذیر است و دسترسی به آن از طریق حمل و نقل عمومی نیز صورت می گیرد.

امتیاز 4.93از 5 (15 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 08:14:13 1401/2/25

ترکیه جاهای دیدنی تاریخی خیلی زیاد داره که درباره خیلی از اون ها در همین سایت سفربانک مقالاتی منتشر شده به نظرم سفر به ترکیه برای گردش میتونه یه سفر خوب و پرخاطره باشه هم بخاطر هزینه های مناسبش و هم اینکه آداب و رسوم ترک ها خیلی نزدیک به آداب و رسوم ما ایرانی هاست غذاهاشم که بی نظیره. آنتالیای ترکیه جاهای دیدنی زیاد داره مثل آکواریومش یا همین حمام رومی ها

زهراقاسمی
در تاریخ: 10:29:01 1400/4/14

به نظرم تور استانبول و آنتالیارا باید ترکیبی با هم رفت چون آنتالیا شهر ساحلی و میتونه خیلی خوب باشه این حمام رومی ها توی ساحل آنتالیا وجود داره که قدمتش به زنان حکومت رومی ها برمیگرده و اونجا را موزه باستان شناسی کردن و آثار زیادی را داخلش نگهداری میکنن در کل آنتالیا به خاطر ساحلی بودن تفریحات جذاب آبی بسیاری را داره.

رومینا
در تاریخ: 01:52:31 1400/3/28

جای خیلی خوبو بی نظیری هستش واقعا میشه لذت برد در ان حموم جای خیلی درست کردن رومی ها دمشون گرم خیلی عالیه فوق العادس من ک رفتم خیلی لذت بردم امیدوارم شما هم برین ولذت ببرین چون واقعا عالی هستش حتما برید چون حرف نداره واقعا میگم چون در ساحل درست درست شده جای خیلی به نظر میاد من ک رفتم کیف کردم در اونجا شاید فک کنید جای ترسناکی است ولی اصن اینجوری نیس یه بار برین خوشتون میاد محشره حرف نداره عالیی و بی نظیر هس حتما سر بزنید به اونجا خیلی عالییی است بربد دیگ

ایمان
در تاریخ: 16:53:11 1399/10/8

حمام رومی ها از تمامی جهات گردشگران داخلی و خارجی رو سیراب کرده و میکنه و خواهد کرد . حمام رومی ها هم از لحاظ تاریخی و فرهنگی هم ا زنظر هنر و معماری و هم از نظر آثاری که از دل زمین به بیرون کشیده شده بسیار حائز اهمیت و ارزش هست و بطور کل پکیج و مجموعه ای کامل رو بهتون نشون خواهد داد . همون طور که از اسم و نامش پیداست در زمان رومیان ساخته شده .

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:26:53 1399/1/23

واقعا خوش به حال رومی ها که چنین جایی حموم ساختن به نظرم هم فال هم تماشا ،هم خودتو بشوری هم از پنجره های حموم به چنین منظره هایی خیره بشی و حسابی کیف کنی ،چی از این بهتر که بالای کوه یا تپه شایدم داخل جنگل خونه شخصی و حمام خصوصی داشته باشی بدون مزاحمت .البته چون این حمام الان در کنار ساحل واقع شده باعث جذابیت بیشتر این مکان شده و خیلی از مردم آرزوشونه همچین جاهایی رو از نزدیک ببینن.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید