چشمه های آب گرم پاموکاله یا پاموک قلعه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 بهمن 1400 4
چشمه های آب گرم پاموکاله یا پاموک قلعه

در ترکیه با اماکن دیدنی و تاریخی زیادی رو به رو خواهید شد که چشمه های پاموکاله یکی از آن ها است. سفر به ترکیه از دسته مسافرت هایی است که مورد توجه هر سلیقه ای قرار می گیرد. این کشور دارای آثار تاریخی فراوان، اماکن تفریحی جذاب، مراکز علمی و فرهنگی متعدد است و همین مسئله باعث می شود یکی از بهترین جاهای دیدنی آنتالیا و برای همه‌ی قشرهای جامعه جذاب باشد.

چشمه های پاموکاله در آنتالیا

درباره پاموکاله

پاموکاله تشکیل شده است از تعدادی چشمه های آب گرم با دمای بالا، که شنا کردن در قسمت بالایی آن امکان پذیر نیست و دمای بالای آب، باعث سوختگی بدن خواهد شد. اما در قسمت های پایینی به راحتی می توان شنا کرد و از گرمای دلنشین آب لذت برد. دمای حدودی چشمه های آب گرم این منطقه به 212 درجه سانتی گراد می رسد که شنا کردن را عملا غیر ممکن کرده است. اما در فاصله های بیشتر از منشا چشمه ها، دمای آب به 35 درجه سانتی گراد نیز می رسد و شنا کردن در آن ها امکان پذیر است. آب و هوای این منطقه مانند آب و هوای آنتالیا معتدل بوده و در ایام مختلف سال آب و هوای مطلوبی دارد. بالا بودن دمای آب این چشمه ها باعث رسوب کردن مواد معدنی شده و نمای پنبه ای برای این چشمه ها به وجود آورده است و نام گذاری پاموک کاله به معنای قصر پنبه ای از ظاهر آن گرفته شده است. رسوب کردن مواد معدنی روی سنگ های این منطقه باعث به وجود آمدن منظره ای زیبا و کم یاب شده است که گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. نقطه تمایز پاموکاله با دیگر دیدنی های تور آنتالیا، داشتن ظاهر جالب و کمیاب و دارا بودن چشمه های آب گرم، حوضچه ها و غارهای طبیعی آن است. همچنین این حوضچه ها به علت داشتن مواد معدنی مفید، برای انواع بیماری ها مفید هستند و خواص درمانی قابل توجه دارند.

چشمه های پاموکاله در آنتالیا

پاموک قلعه میراث جهانی

پاموک کاله از میراث ثبت جهانی است. پس از این ثبت مورد حفاظت های شدید امنیتی قرار گرفته و ورود با کفش به این قسمت ممنوع است. این اقدام و اقدام های دیگری که انجام می شود جهت حفظ یکدستی و طبیعت بکر این منطقه می باشد. در نزدیکی پاموکاله خرابه بناهای تاریخی و حمام های شهر هیراپولیس یافت می شود. که نشانه استفاده هزاران ساله افراد از چشمه های این منطقه است.

چشمه های پاموکاله در آنتالیا

امتیاز 4.96از 5 (24 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:31:10 1399/10/8

من در عکسها و تصاویر چیزی به غیر از زیبایی و شگفتی ندیدم . واقعن خوشبحال افرادی که حداقل یکبار از نزدیک این نقاشی طبیعت رو نگاه کردند . حتی بصورت مجازی هم چشم ها رو به خودش خیره و هیپنوتیزم میکنه . آب تنی در دل طبیعت از جمله تجربه های به یادماندنی هر کسی ممکنه باشه که در چشمه های آب گرم این منطقه قابل امتحان کردن هست .

منوچهر حقانی
در تاریخ: 21:52:40 1399/1/22

فکرش هم آدم رو قلقلک میده. فکر کن چند طبقه باشه که هر کدوم با بدنت سازگارتره توش شنا کنی دقیقا مثل این میمونه که خودت بتونی دماشو تنظیم کنی،آدم رو یاد چشمه آب گرم سرعین میندازه ،یکی از ویژگی هایی که این محل رو بی نظیر کرده به نظرم حالت قندیل گونه این چشمه هاس که از دور زیبایی خاصی داره ،البته فکر کنم تو زمستون این یخ ها آب میشن .

Sanaz
در تاریخ: 01:17:27 1399/1/13

نمی‌دونم واقعا کسانی که یک هفته میرم ترکیه میرسن چندجا رو ببینن فکر کنم فقط سرگرم خرید باشن آخه این همه جاذبه گردشگری رو با یه سفر یک ماهه هم نمیشه دید مثلا مگه میشه بری ترکیه و این چشمه های آب گرم رو نبینی قبل از خواندن مقاله فکر میکردم دریاچه یخ باشه فهمیدم که روسوب مواد معدنی این نما رو به وجود آورده خیلی جالبه

سودی
در تاریخ: 17:31:23 1398/11/15

مثل پاموکاله ، توی ایران هم هست... جاذبه ی زیبایی هست اگر بتونن حفظ اش بکنن چهره جالبی هم داره و ترکیه هم درباره این جاذبه اش تبلیغات زیادی انجام میده

ثبت نظر جدید