چشمه های آب گرم پاموکاله یا پاموک قلعه

چشمه های آب گرم پاموکاله یا پاموک قلعه

در تور ترکیه با اماکن دیدنی و تاریخی زیادی رو به رو خواهید شد که پاموکاله یکی از آنهاست. سفر به ترکیه از دسته مسافرت هایی است که مورد توجه هر سلیقه ای قرار می گیرد. این کشور دارای آثار تاریخی فراوان، اماکن تفریحی جذاب، مراکز علمی و فرهنگی متعدد است و همین مسئله باعث می شود دیدنی های ترکیه برای همه ی قشرهای جامعه جذاب باشد.

پاموک کاله در تور ترکیه

درباره پاموکاله

پاموکاله تشکیل شده است از تعدادی چشمه های آب گرم با دمای بالا، که شنا کردن در قسمت بالایی آن امکان پذیر نیست و دمای بالای آب، باعث سوختگی بدن خواهد شد. اما در قسمت های پایینی به راحتی می توان شنا کرد و از گرمای دلنشین آب لذت برد. دمای حدودی چشمه های آب گرم این منطقه به 212 درجه سانتی گراد می رسد که شنا کردن را عملا غیر ممکن کرده است. اما در فاصله های بیشتر از منشا چشمه ها، دمای آب به 35 درجه سانتی گراد نیز می رسد و شنا کردن در آن ها امکان پذیر است. آب و هوای این منطقه مانند آب و هوای آنتالیا معتدل بوده و در ایام مختلف سال آب و هوای مطلوبی دارد.

بالا بودن دمای آب این چشمه ها باعث رسوب کردن مواد معدنی شده و نمای پنبه ای برای این چشمه ها به وجود آورده است و نام گذاری پاموک کاله به معنای قصر پنبه ای از ظاهر آن گرفته شده است.

پاموک کاله

رسوب کردن مواد معدنی روی سنگ های این منطقه باعث به و جود آمدن منظره ای زیبا و کم یاب شده است که گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. نقطه تمایز پاموکاله با دیگر دیدنی های تور آنتالیا، داشتن ظاهر جالب و کمیاب و دارا بودن چشمه های آب گرم، حوضچه ها و غارهای طبیعی آن است. همچنین این حوضچه ها به علت داشتن مواد معدنی مفید، برای انواع بیماری ها مفید هستند و خواص درمانی قابل توجه دارند.

پیشینه تاریخی پاموکاله

در نزدیکی پاموکاله خرابه بناهای تاریخی و حمام های شهر هیراپولیس یافت می شود. که نشانه استفاده هزاران ساله افراد از چشمه های این منطقه است.

پاموک قلعه میراث جهانی

پاموک کاله ثبت میراث جهانی است. پس از این ثبت مورد حفاظت های شدید امنیتی قرار گرفته و ورود با کفش به این قسمت ممنوع است. این اقدام و اقدام های دیگری که انجام می شود جهت حفظ یکدستی و طبیعت بکر این منطقه می باشد.

پاموکاله در آنتلیا ترکیه

امتیاز 4.92از 5 (12 رای)
افزودن نظر جدید