سواحل ماسه های طلایی Golden Sands آنتالیا ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 13 بهمن 1400 5
سواحل ماسه های طلایی Golden Sands آنتالیا ترکیه

ساحل های آنتالیا سالانه باعث جذب گردشگران زیادی به این شهر می شوند. کشور ترکیه در دهه اخیر با تمرکز بر روی جذب گردشگر توانسته درآمد زیادی از این موضوع کسب کند؛ البته این کشور پتانسیل بالای تاریخی برای بازدید کنندگان و همچنین پتانسیل زیادی در زمینه طبیعت بکر دارد. به همین علت است که کشورهای اطراف آن علاقه زیادی به سفر به ترکیه نشان می دهند. شما نیز اگر با تور ترکیه همراه شدید بهتر است از جاذبه های گردشگری آنتالیا نیز دیدن کنید. این شهر به دارا بودن سواحل زیبا مشهور است. سفربانک به شما توصیه می کند به مراکز خرید و اماکن تاریخی شهر نیز سری بزنید و آن ها را از دست ندهید. با توجه به ساحلی بودن شهر آنتالیا، این شهر دارای کیلومترها ساحل است که به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده اند.

سواحلی با ماسه های طلایی در آنتالیا

سواحل شرقی آنتالیا

این سواحل از غرب آنتالیا آغاز می شوند و به شرق یعنی آلانیا ختم می شوند. دورترین نقطه سواحل شرقی که سواحل ماسه های طلایی  (Golden Sands Beach) نیز نام گرفته اند، سواحل آلانیا می باشند و از لحاظ مسافت زمانی حدود 1 ساعت و 30 دقیقه با آنتالیا فاصله دارند. سواحل شرقی آنتالیا سواحلی با عمق کمتر نسبت به سواحل غربی هستند که اگر با تور آنتالیا همراه شوید می توانید از ساحل های مختلف دیگر این شهر دیدن کنید.

سواحلی با ماسه های طلایی در آنتالیا

این سواحل عبارت اند از

  • ماناوگات
  • بلک ساحلی به طول 17 کیلومتر که بیشتر جهت برگزاری مراسم ها و همایش ها مورد استفاده است.
  • کمر ساحلی سفید و ماسه ای که دارای منابع فراوان آب شرین است.
  • ساحل سیده یکی از چشم اندازترین جاهای دیدنی آنتالیا است و به نواحی تاریخی آنتالیا نزدیک است.
  • سواحل لارا در قسمت شرقی آنتالیا واقع است و در فاصله 6 کیلومتری این شهر قرار گرفته است.
  • سلگ یا به عبارتی آلتینکایا و آسپندوس و بکر ترین ساحل که آلانیا نام دارد.
  • تعداد دیگری از سواحل نیز قابل بازدید هستند که امکانات و تفریحات فراوانی برای آن ها فراهم شده است.
  • امکانات سواحل شرقی آنتالیا

سواحلی با ماسه های طلایی در آنتالیا

تفریحات آبی و ساحلی در  سواحل آنتالیا شامل اسکی روی آب و رفتینگ، پارک های آبی و بازی گلف در قسمت های 5 ستاره می شوند که گردشگران را ساعت ها سرگرم می کند.

امتیاز 4.93از 5 (14 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:26:09 1399/10/8

سواحل ماسه های طلایی مجموعه سواحلی در شهر آنتالیا هستند که بسیار مورد علاقه و توجه خارجیها قرار گرفته و در شرقی ترین قسمت شهر آنتالیا واقع شده . هم از نزدیک و هم از تصاویر کامل مشخصه که ماسه های این ساحل بسیار طلایی و.درخشان دیده میشن البته در روز و زمانهایی که آفتاب غروب نکرده . باید دید در شب هم به همین زیبایی دیده میشه یا نه.

منوچهر حقانی
در تاریخ: 21:39:25 1399/1/22

چقدر جذاب میشه که دور یک شهر رو ساحل فرا بگیره و اون شهر مثل قلب اون جزیره از دور خیلی قشنگ به نظر میرسه ،این ساحل از غرب تا شرق آنتالیا کشیده میشه و قدم زدن با پای پیاده در این ساحل میتونه آرامش خوبی به آدم بده یا بخواد آفتاب بگیره ،البته فکر کنم شنا کردن در این منطقه ممنوعه ،به هرحال خیلی تفریح خوبیه .

Sanaz
در تاریخ: 01:07:28 1399/1/13

وای که چقدر قشنگه تو این ساحل قدم زدن چه حس خوبی به آدم میده مخصوصا وقتی جای پا تو روی این ماسه های طلایی ببینی و از خاک و آب انرژی گرفتن خیلی واسه جسم و روح مفیده خدا هر چی نعمت خوب بوده داده به ترکیه آخه مگه میشه این همه ساحل زیبا یه جا جمع بشن واقعا بی نظیرن

ثبت نظر جدید