برج ساعت آنتالیا برجی باستانی در دل شهر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 13 بهمن 1400 2
برج ساعت آنتالیا برجی باستانی در دل شهر

 آنتالیا از شهر های ساحلی باستانی است که علاوه بر جاذبه های تاریخی از مناظر زیبا و تفریحات آبی جذابی برخوردار است. در این متن به معرفی یکی از می پردازیم. برج ساعت آنتالیا از جاهای دیدنی آنتالیا و نماد های تاریخی این شهر به حساب می آید و آخرین ساعتی است که از بین 80 عدد ساعت نصب شده بر دیوارهای شهر، باقی مانده است.

برج ساعت آنتالیا

درباره برج ساعت آنتالیا

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی آنتالیا برج ساعت است؛ این برج باستانی علاوه بر دارا بودن ساعت و پرچم ترکیه که جزء نماد های آن است شامل چند سنگ نوشته تاریخی نیز هست که تاریخ را بازگو می کنند. همچنین برج ساعت در ورودی شهر قدیمی آنتالیا واقع شده است و بخشی از قلعه محافظ شهر باستانی (kaleici) بوده است. امروزه برج ساعت آنتالیا به عنوان مرزی بین شهر باستانی و شهر مدرن و پر هیاهوی آنتالیا شناخته می شود. برج ساعت در شب های آنتالیا جلوه خاصی داشته و نور پردازی زیبا، نمای آن را جذاب تر می کند این برج از فاصله دور نیز قابل تشخیص است و خود نمایی می کند.

برج ساعت آنتالیا

موقعیت مکانی و دسترسی های برج

بازدید از این شهر بی شک در برنامه های مسافران تور آنتالیا خواهد بود. اطراف برج ساعت آنتالیا مانند هر مکان گردشگری دیگری هتل ها، رستوران ها و کافه هایی احداث شده که جذابیت بازدید از اماکن تاریخی را دو چندان می کند. همچنین با چند دقیقه پیاده روی به ساحل شهر دسترسی خواهید داشت و می توانید از سواحل آنتالیا نیز لذت ببرید. موقعیت مکانی مناسب این برج باعث شده تا مسافران ترکیه در بازدید از  دروازه هادریان یا دیدنی های تاریخی دیگر، از برج ساعت آنتالیا نیز بازدید داشته باشند. دروازه هادریان که در نزدیکی این برج واقع شده، خود یکی از دیدنی های آنتالیا می باشد. این دروازه در زمان رومیان و به مناسبت ورود پادشاه آن زمان به دست مردم ساخته شد که شامل 2 طبقه بود اما در حال حاضر یک طبقه از آن به جا مانده است. این بنا به نام های سه قوس و اوچ کاپیلار نیز شناخته می شود.

برج ساعت آنتالیا

امتیاز 4.93از 5 (15 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:22:07 1399/10/8

گاهن شاهد بودیم که اکثر شهرهای معروف برج ساعت خاص و منحصر به فرد خودشون رو دارند . شهر آنتالیا نیز با برج ساعت خودش درآمدزایی بسیار بالایی داشته و هواخواهان بسیاری داره . مرز بین امروز و دیروز دنیای آنتالیا رو این برج ساعت بزرگ و زیبا مشخص کرده و نشاندهنده میزان اهمیت این سازه میباشد .من به شخصه برج ساعت برام جذابیت خاصی داره و خیلی به زیبایی یک شهر اضافه میکنه .

Sanaz
در تاریخ: 17:11:47 1399/1/11

آنتالیا یکی از پر جاذبه ترین شهرهای دنیا است واقعا هم در مورد مناظر طبیعی و سواحل زیبا و هم آثار تاریخی حرفهای زیادی برای گفتن داره برج ساعت بارزترین نمونه ی آثار تاریخی این شهر است که در دل اون چندین آثار دیگه نهفته است بسیار زیبا و جذب کننده است ممنون از شما بخاطر معرفی این اثر تاریخی ارزشمند

ثبت نظر جدید