برج ساعت آنتالیا برجی باستانی در دل شهر

برج ساعت آنتالیا برجی باستانی در دل شهر

بازدید از آنتالیا بی شک از برنامه های مسافران تور ترکیه خواهد بود. آنتالیا از شهر های ساحلی باستانی است که علاوه بر جاذبه های تاریخی از مناظر زیبا و تفریحات آبی جذابی برخوردار است. در این متن به معرفی یکی از جاهای دیدنی آنتالیا می پردازیم.«برج ساعت آنتالیا» یکی از نماد های تاریخی شهر به حساب می آید و آخرین ساعتی است که از بین 80 عدد ساعت نصب شده بر دیوارهای شهر، باقی مانده است.

اماکن دیدنی تور ترکیه

درباره برج ساعت آنتالیا

این برج باستانی علاوه بر دارا بودن ساعت و پرچم ترکیه که جزء نماد های آن است شامل چند سنگ نوشته تاریخی نیز هست که تاریخ را بازگو می کنند. همچنین برج ساعت در ورودی شهر قدیمی آنتالیا واقع شده است و بخشی از قلعه محافظ شهر باستانی (kaleici) بوده است. امروزه برج ساعت آنتالیا به عنوان مرزی بین شهر باستانی و شهر مدرن و پر هیاهوی آنتالیا شناخته می شود. برج ساعت در شب های آنتالیا جلوه خاصی داشته و نور پردازی زیبا، نمای آن را جذاب تر می کند. این برج از فاصله دور نیز قابل تشخیص است و خود نمایی می کند.

تور آنتالیا ترکیه و بازدید از جاهای دیدنی تور ترکیه

موقعیت مکانی و دسترسی های برج

اطراف برج ساعت آنتالیا مانند هر مکان گردشگری دیگری هتل ها، رستوران ها و کافه هایی احداث شده که  جذابیت بازدید از اماکن تاریخی را دو چندان می کند. همچنین با چند دقیقه پیاده روی به ساحل شهر دسترسی خواهید داشت و می توانید از سواحل آنتالیا نیز لذت ببرید.

 موقعیت مکانی مناسب این برج باعث شده تا مسافران تور ترکیه در بازدید از موزه باستان شناسی آنتالیا و دروازه هادریان یا دیدنی های تاریخی دیگر، از این مکان باستانی نیز بازدید داشته باشند.

دروازه هادریان که در نزدیکی این برج واقع شده، خود یکی از دیدنی های آنتالیا می باشد. این دروازه در زمان رومیان و به مناسبت ورود پادشاه آن زمان به دست مردم ساخته شد که شامل 2 طبقه بود اما در حال حاضر یک طبقه از آن به جا مانده است. این بنا به نام های سه قوس و اوچ کاپیلار نیز شناخته می شود.

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید