شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

ویژگی ها و نکته های قابل توجه شهر کاله ایچی یا کالیچی

شهرِ با قدمت و تاریخی کالیچی یا کاله ایچی (kaleici) در مرکز آنتالیا قرار گرفته که تاریخ ساخت آن به زمان امپراطوری روم باز می گردد؛ شهر کاله ایچی دارای کوچه های باریک است و به این جهت ساخته شده که حفاظت از بندر گاه اصلی را بر عهده داشته باشد و محصولاتی که وارد بندرگاه می شوند را از بندر به قسمت شرقی عبور دهد. در زمان های گذشته  و ابتدای شکل گیری شهر، اطراف آن را دیوارهای بلندی محصور کرده بود که از جنس سنگ ساخته شده بودند.

شهر باستانی کاله ایچی در آنتالیای ترکیه

ساختار کنونی شهر کاله ایچی در آنتالیا

در حال حاضر از ساختار قدیمی و باستانیِ شهر دو دیوار و یکی از دروازه های آن باقی مانده است. دروازه تاریخی این شهر که از زمان رومیان بنا شد، دروازه هادریان «Hadrian's Gate» نام دارد و بنایی باشکوه است که به مناسبت ورود امپراطور وقت به این شهر و 130 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. این دروازه دارای 3 قوس و ستون هایی از جنس سنگ مرمر می باشد. ساخت و ساز در این قسمت شهر به گونه ای است که باستانی بودن آن را می توان به راحتی تشخیص داد. دارا بودن کوچه های باریک و خانه های تو در تو تصدیقی بر این موضوع است.

 برای ساخت ساختمان در این ناحیه از کاله ایچی قوانین سختی در نظر گرفته شده است تا به بافت باستانی آن لطمه ای وارد نشود.

کاله ایچی ترکیه از جاهای دیدنی آنتالیا

پیاده روی تا کاله ایچی

اگر با پیاده روی به این منطقه سر بزنید در مسیر با چند اثر تاریخی دیگر نیز رو به رو می شوید. برج سنگی یا برج ساعت آنتالیا، منار کشیک یا منار شکسته، مجسمه آتالوس از جمله این آثار باستانی هستند.

موقعیت جغرافیایی

شهر قدیمی کالیچی در قسمت جنوبی شهر آنتالیا قرار گرفته (آنتالیا کجاست؟) و دسترسی به آن از طریق تاکسی امکان پذیر خواهد بود. همچنین در بازدید از جاذبه های طبیعی امکان بازدید از چند غار معروف وجود دارد این غار ها عبارت اند از دو غار آلتین بشیک و غار بلدیبی.

برای آشنایی با تمام جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی آنتالیا می توانید به قسمت مجله گردشگری و شهر آنتالیا مراجعه نمایید.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید