شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

ویژگی ها و نکته های قابل توجه شهر کاله ایچی یا کالیچی

شهرِ با قدمت و تاریخی کالیچی یا کاله ایچی (kaleici) در مرکز آنتالیا قرار گرفته که تاریخ ساخت آن به زمان امپراطوری روم باز می گردد؛ شهر کاله ایچی دارای کوچه های باریک است و به این جهت ساخته شده که حفاظت از بندر گاه اصلی را بر عهده داشته باشد و محصولاتی که وارد بندرگاه می شوند را از بندر به قسمت شرقی عبور دهد. در زمان های گذشته  و ابتدای شکل گیری شهر، اطراف آن را دیوارهای بلندی محصور کرده بود که از جنس سنگ ساخته شده بودند.

شهر باستانی کاله ایچی در آنتالیای ترکیه

ساختار کنونی شهر کاله ایچی در آنتالیا

در حال حاضر از ساختار قدیمی و باستانیِ شهر دو دیوار و یکی از دروازه های آن باقی مانده است. دروازه تاریخی این شهر که از زمان رومیان بنا شد، دروازه هادریان «Hadrian's Gate» نام دارد و بنایی باشکوه است که به مناسبت ورود امپراطور وقت به این شهر و 130 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. این دروازه دارای 3 قوس و ستون هایی از جنس سنگ مرمر می باشد. ساخت و ساز در این قسمت شهر به گونه ای است که باستانی بودن آن را می توان به راحتی تشخیص داد. دارا بودن کوچه های باریک و خانه های تو در تو تصدیقی بر این موضوع است.

 برای ساخت ساختمان در این ناحیه از کاله ایچی قوانین سختی در نظر گرفته شده است تا به بافت باستانی آن لطمه ای وارد نشود.

کاله ایچی ترکیه از جاهای دیدنی آنتالیا

پیاده روی تا کاله ایچی

اگر با پیاده روی به این منطقه سر بزنید در مسیر با چند اثر تاریخی دیگر نیز رو به رو می شوید. برج سنگی یا برج ساعت آنتالیا، منار کشیک یا منار شکسته، مجسمه آتالوس از جمله این آثار باستانی هستند.

موقعیت جغرافیایی

شهر قدیمی کالیچی در قسمت جنوبی شهر آنتالیا قرار گرفته (آنتالیا کجاست؟) و دسترسی به آن از طریق تاکسی امکان پذیر خواهد بود. همچنین در بازدید از جاذبه های طبیعی امکان بازدید از چند غار معروف وجود دارد این غار ها عبارت اند از دو غار آلتین بشیک و غار بلدیبی.

برای آشنایی با تمام جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی آنتالیا می توانید به قسمت مجله گردشگری و شهر آنتالیا مراجعه نمایید.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)
dddd

نظرات کاربران

منوچهر حقانی
در تاریخ: 17:52:00 1399/1/22

این شهر واقعا آدم رو یاد بعضی بازی های ترسناک میندازه که باید توش دنبال چیزی بگردی ،واقعا طراحی عجیبی داره با اون کوچه های تنگ و تاریک و از آنجا که معلومه قبلا در این شهر قاچاق هم به راحتی انجام میشده ،البته امروز دیگه هیج اثری ازش باقی نمونده ،اگر از این شهر دیدن کردین حتما به دو غار بشیک و بلدیبی سر بزنید ارزشش رو داره .

Sanaz
در تاریخ: 17:02:54 1399/1/11

عجب جای قشنگی حتی نگاه کردن به عکساش حال آدمو خوب می‌کنه چه معماری جالبی داره مخصوصا سنگفرش‌های زیبایی که داره حتما تجربه ی پیاده روی خوبی رو می‌تونه رقم بزنه اینجا خودش یه شهر بنظر میاد نمی‌دونم چطور نوشته شهری در آنتالیا منظورش محله بوده یا واقعا اینقدر بزرگ هست که میشه بهش گفت شهر بهرحال خیلی دل فریبه

Sanaz
در تاریخ: 16:56:26 1399/1/11

عجب جای قشنگی حتی نگاه کردن به عکساش حال آدمو خوب می‌کنه چه معماری جالبی داره مخصوصا سنگفرش‌های زیبایی که داره حتما تجربه ی پیاده روی خوبی رو می‌تونه رقم بزنه اینجا خودش یه شهر جدا بنظر میاد نمی‌دونم چطور گفته شده شهری در آنتالیا منظورش محله بوده یا واقعا اینقدر بزرگ هست که میشه بهش گفت شهر بهرحال خیلی دل فریبه

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.