شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 13 بهمن 1400 5
شهر کاله ایچی از دیدنی های آنتالیا

شهرِ با قدمت و تاریخی کالیچی یا شهر کاله ایچی (kaleici) در مرکز آنتالیا قرار گرفته که تاریخ ساخت آن به زمان امپراطوری روم باز می گردد؛ این شهر دارای کوچه های باریک است و به این جهت ساخته شده که حفاظت از بندرگاه اصلی را بر عهده داشته باشد و محصولاتی که وارد بندرگاه می شوند را از بندر به قسمت شرقی عبور دهد. در زمان های گذشته و ابتدای شکل گیری شهر، اطراف آن را دیوارهای بلندی محصور کرده بود که از جنس سنگ ساخته شده بودند.

شهر کاله ایچی در آنتالیا

ساختار کنونی شهر کاله ایچی در آنتالیا

در حال حاضر از ساختار قدیمی و باستانیِ شهر دو دیوار و یکی از دروازه ها باقی مانده است. دروازه تاریخی این شهر که از زمان رومیان بنا شد، دروازه هادریان «Hadrian's Gate» نام دارد و بنایی باشکوه است که به مناسبت ورود امپراطور وقت به این شهر و 130 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است. این دروازه دارای 3 قوس و ستون هایی از جنس سنگ مرمر می باشد، ساخت و ساز در این قسمت شهر کاله ایچی به گونه ای است که باستانی بودن آن را می توان به راحتی تشخیص داد. دارا بودن کوچه های باریک و خانه های تو در تو تصدیقی بر این موضوع است. برای ساخت ساختمان در این ناحیه از کاله ایچی قوانین سختی در نظر گرفته شده است تا به بافت باستانی آن لطمه ای وارد نشود. دروازه هادریان یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا است که در نزدیکی این بنا قرار دارد.

شهر کاله ایچی در آنتالیا

پیاده روی تا کاله ایچی

اگر با پیاده روی به این منطقه سر بزنید در مسیر با چند اثر تاریخی دیگر نیز رو به رو می شوید، برج سنگی یا برج ساعت آنتالیا، منار کشیک یا منار شکسته، مجسمه آتالوس از جمله این آثار باستانی هستند.

شهر کاله ایچی در آنتالیا

موقعیت جغرافیایی

شهر کاله ایچی در قسمت جنوبی شهر آنتالیا قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق تاکسی امکان پذیر خواهد بود. همچنین در بازدید از جاذبه های طبیعی امکان بازدید از چند غار معروف وجود دارد این غارها عبارت اند از دو غار آلتین بشیک و غار بلدیبی، که با خرید تور آنتالیا با گشت شهری از تمامی این اماکن بادید کنید.

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:18:15 1399/10/8

در زمان روم باستان بسیار مورد توجه و ساخت و ساز قرار گرفته و ترجیحا سعی شده که به بافت سنتی و اصلی این شهر صدمه زده نشود . آب و هوای خوبی داره و بسیار یادآور لوکیشنهای فیلم و سریالهای تاریخی است . حس نوستالژی خیلی عمیق و قوی در شما زنده خواهد کرد .جالب اینجاست که با یک تیر چند نشان می تونید بزنید چرا که در طول مسیر جاذبه ها بسیاری رو خواهید دید.

Fati
در تاریخ: 17:05:57 1399/9/3

وای کاله ایچی فوق العاده قشنگه من که تا وارد این محل شدم یاد فیلم های ترکی افتادم خانما روسری از پشت بسته بودن مخصوصا خانمای مسن خانه های قشنگ کوچه های باریک و شیب دار با گل های زیاد خیلی حال خوبی داره خیلی هم تمیزه رسیدگی خوبی بهش می شه دریا و ساحل هم که بی نظیرش کرده

منوچهر حقانی
در تاریخ: 17:52:00 1399/1/22

این شهر واقعا آدم رو یاد بعضی بازی های ترسناک میندازه که باید توش دنبال چیزی بگردی ،واقعا طراحی عجیبی داره با اون کوچه های تنگ و تاریک و از آنجا که معلومه قبلا در این شهر قاچاق هم به راحتی انجام میشده ،البته امروز دیگه هیج اثری ازش باقی نمونده ،اگر از این شهر دیدن کردین حتما به دو غار بشیک و بلدیبی سر بزنید ارزشش رو داره .

Sanaz
در تاریخ: 17:02:54 1399/1/11

عجب جای قشنگی حتی نگاه کردن به عکساش حال آدمو خوب می‌کنه چه معماری جالبی داره مخصوصا سنگفرش‌های زیبایی که داره حتما تجربه ی پیاده روی خوبی رو می‌تونه رقم بزنه اینجا خودش یه شهر بنظر میاد نمی‌دونم چطور نوشته شهری در آنتالیا منظورش محله بوده یا واقعا اینقدر بزرگ هست که میشه بهش گفت شهر بهرحال خیلی دل فریبه

Sanaz
در تاریخ: 16:56:26 1399/1/11

عجب جای قشنگی حتی نگاه کردن به عکساش حال آدمو خوب می‌کنه چه معماری جالبی داره مخصوصا سنگفرش‌های زیبایی که داره حتما تجربه ی پیاده روی خوبی رو می‌تونه رقم بزنه اینجا خودش یه شهر جدا بنظر میاد نمی‌دونم چطور گفته شده شهری در آنتالیا منظورش محله بوده یا واقعا اینقدر بزرگ هست که میشه بهش گفت شهر بهرحال خیلی دل فریبه

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید