کسیک مناره از اماکن تاریخی آنتالیا

کسیک مناره از اماکن تاریخی آنتالیا

احتمالا زمانی که صحبت از سفر به آنتالیا باشد، در ذهن شما نیز سواحل آنتالیا با تفریحات آبی مختلف تداعی می شود. اما در کنار همه تفریحات آبی و مناظر طبیعی، این شهر توریستی، دارای اماکن تاریخی و مذهبی بسیاری است.

آنتالیا در دوره های مختلف، زیر سلطه حکومت های متفاوتی بوده و به طبع هر حکومتی از خود بناها وآثاری به جا گذاشته است. این بناها از دوران روم باستان، حکومت بیزانس، سلجوقیان (ایران) و عثمانی به جا مانده است. که همه آنها به عنوان جاهای دیدنی آنتالیا شناخته می شوند.

کسیک مناره از جاهای دیدنی تور آنتالیا

کسیک مناره در طول تاریخ

کسیک مناره در قرن دوم بعد از میلاد ساخته شد و به عنوان معبد رومیان مورد استفاده قرار می گرفت. در قرن 8 میلادی این مکان به کلیسایی به نام مریم مقدس تبدیل شد اما در حمله اعراب به این منطقه قسمت های زیادی از این کلیسا تخریب و در قرن 11 باز سازی شد. در زمان حمله سلجوقیان به این شهر یعنی در قرن های 13 و 14 کلیسای مریم مقدس به مسجد تبدیل شد و در فراز و نشیب های بعدی باز به کلیسا و بعد به مسجد تبدیل شد (به دست عثمانی).

اماکن دیدنی و سواحل آنتالیا

این بنا در طول سالیان سال حوادث و اتفاقات زیادی به خود دیده و بازدید از آن مسافران را به سال های باستان باز می گرداند. در سال 1896 آتش سوزی در مسجد اتفاق افتاد که باعث سوختن قسمت های اصلی مسجد و قسمت بالایی مناره آن شد و به همین علت است که آن را مسجد مناره شکسته یا کسیک مناره نیز می گویند. با وجود قدمت زیاد و باستانی بودن مناره هنوز هم می توان معماری غنی آن را تشخیص داد.

اماکن دیدنی آنتالیا اطراف کسیک مناره

دیدنی های اطراف کسیک مناره یا مسجد کورکوت، کاله ایچی آنتالیا است که بافت باستانی آن تا امروز حفظ شده است. برای بازدید از این قسمت از شهر می توانید از تورهای یک روزه استفاده کنید.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)
dddd

نظرات کاربران

Sanaz
در تاریخ: 01:28:56 1399/1/12

من هیچوقت نتونستم با اینجور آثار تاریخی ارتباط برقرار کنم با اینکه میدونم خیلی با ارزش هستن و آثاری با این قدمت باید خیلی مورد توجه قرار بگیرن چون نشان دهنده ی فرهنگ و اصالت گذشتگان یک نسل هستن اما متاسفانه واسه منکه طرفدار تجمل و زرق و برق هستم جذابیت نداره مطمئنا در سفر به آنتالیا این بنا مقصد گردشگری من نخواهد بود

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.