کسیک مناره از اماکن تاریخی آنتالیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 13 بهمن 1400 2
کسیک مناره از اماکن تاریخی آنتالیا

احتمالا زمانی که صحبت از سفر به آنتالیا باشد، در ذهن شما نیز سواحل آنتالیا با تفریحات آبی مختلف تداعی می شود. اما در کنار همه تفریحات آبی و مناظر طبیعی، این شهر توریستی، دارای اماکن تاریخی و مذهبی بسیاری است. آنتالیا در دوره های مختلف، زیر سلطه حکومت های متفاوتی بوده و به طبع هر حکومتی از خود بناها و آثاری به جا گذاشته است. این بناها از دوران روم باستان، حکومت بیزانس، سلجوقیان (ایران) و عثمانی به جا مانده است. یکی از کهن ترین آن ها کسیک مناره نام دارد که در آنتالیا واقع شده است. در ادامه با سفربانک همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره تاریخچه آن کسب کنید.

کسیک مناره در آنتالیا

کسیک مناره در طول تاریخ

کسیک مناره در قرن دوم بعد از میلاد ساخته شد و به عنوان معبد رومیان مورد استفاده قرار می گرفت. در قرن 8 میلادی این مکان به کلیسایی به نام مریم مقدس تبدیل شد اما در حمله اعراب به این منطقه قسمت های زیادی از این کلیسا تخریب و در قرن 11 باز سازی شد. در زمان حمله سلجوقیان به این شهر یعنی در قرن های 13 و 14 کلیسای مریم مقدس به مسجد تبدیل شد و در فراز و نشیب های بعدی باز به کلیسا و بعد به دست عثمانی مجددا به مسجد تبدیل شد  به اکنون به عنوان یکی از جاهای دیدنی آنتالیا شناخته می شود.

کسیک مناره در آنتالیا

این بنا در طول سالیان سال حوادث و اتفاقات زیادی به خود دیده و بازدید از آن مسافران را به سال های باستان باز می گرداند. در سال 1896 آتش سوزی در مسجد اتفاق افتاد که باعث سوختن قسمت های اصلی مسجد و قسمت بالایی مناره آن شد و به همین علت است که آن را مسجد مناره شکسته یا کسیک مناره نیز می گویند. با وجود قدمت زیاد و باستانی بودن مناره هنوز هم می توان معماری غنی آن را تشخیص داد.

کسیک مناره در آنتالیا

اماکن دیدنی آنتالیا اطراف کسیک مناره

دیدنی های اطراف کسیک مناره یا مسجد کورکوت، کاله ایچی آنتالیا است که بافت باستانی آن تا امروز حفظ شده است، اگر علاقه به بازدید اماکن گردشگری این شهر هستید می توانید با خرید تور آنتالیا از این امکان بهره مند شوید.

امتیاز 5.00از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:14:36 1399/10/8

این منطقه و مکان دانم بین انواع حکومتهای کشورهای مختلف دست به دست و جابجا شده و تغییر کاربری متعدد و متوالی رو شاهد بوده . از کلیسا به مسجد و ار مسجد به کلیسا تبدیل و تغییر شکل داده .از معدود مکانهای تاریخی شهر آنتالیا است که باعث شده مردم بی خیاله مکانهای تفریحی و بروز بشند و به مکانی قدیمی و تاریخی سفر کنند.

Sanaz
در تاریخ: 01:28:56 1399/1/12

من هیچوقت نتونستم با اینجور آثار تاریخی ارتباط برقرار کنم با اینکه میدونم خیلی با ارزش هستن و آثاری با این قدمت باید خیلی مورد توجه قرار بگیرن چون نشان دهنده ی فرهنگ و اصالت گذشتگان یک نسل هستن اما متاسفانه واسه منکه طرفدار تجمل و زرق و برق هستم جذابیت نداره مطمئنا در سفر به آنتالیا این بنا مقصد گردشگری من نخواهد بود

ثبت نظر جدید