شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 بهمن 1400 2
شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

آنتالیا از شهرهای دیدنی ترکیه به شمار می آید که در طول سال بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب می کند. بازدید از آن در طول تابستان به اوج خود می رسد آب و هوای آنتالیا از لحاظ دمایی در اعتدال قرار دارد و در فصل های بهار و پاییز نیز بازدید از این شهر مناسب خواهد بود.

شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

تاریخچه و محل قرار گیری شهر آنتیک

شهر تاریخی آنتیک یکی از جاهای دیدنی آنتالیا و از بندرهای معروف در قرن ششم بوده است که آثار تاریخی بسیاری دارد، اما به صورت خرابه از آن باقی مانده است، این شهر از زمان حکومت رومیان بر ترکیه تا به حال قابل مشاهده و دسترسی به آن از طریق دریا امکان پذیر است. شهر باستانی آنتیک در فاصله 15 کیلومتری ناحیه کمر در نزدیکی شهر و سواحل آنتالیا واقع شده است و در قرن ششم پیش از میلاد از بنادر مهم تجاری به شمار می رفت.

شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

آثار باستانی قابل بازدید شهر آنتیک در نزدیکی آنتالیا

از جمله آثار تاریخی باقی مانده در این شهر می توان به این موارد اشاره کرد: بندر، دیوارهای قلعه، یکی از معابد زئوس از خدایان رومی و جاده شاهان، همچنین تئاتری در 20 ردیف به صورت خرابه در شهر آنتیک قرار دارد. تعداد دیگری معبد در نزدیکی این شهر وجود دارد که یکی از آن ها به نام "Athena Polias " نام گذاری و دیگری برای "هرمس" و "Heista" ساخته شده است در معبد آتنا یک نیزه برنزی از قهرمان میتولوژی هومر کشف شده که در موزه نگهداری می شود. در مسیر و در خیابان های شهر آنتیک، با خرابه های منازل و اقامتگاه کشیش ها رو به رو خواهید شد. یک کلیسا نیز در این ناحیه وجود دارد که میزبان مراسم مذهبی شهر بوده است. در بین آثار مخروبه این شهر کانال های آبی تعبیه شده که برای آب رسانی به منازل استفاده می شد و آب شیرین منازل را تامین می کرد که براساس اصول رومی ها ساخته شده است. در این ناحیه علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی شهر، امکان بازدید از طبیعت بکر منطقه نیز وجود دارد. این مناظر بکر شامل ساحل، کوه و جنگل و پلاژهایی برای استفاده گردشگران تور آنتالیا است. 

شهر تاریخی آنتیک آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

یکی از دلایل سفر به آنتالیا مراکز خرید آن است، از جمله مواردی که به آن می توان اشاره کرد مراکز خرید: ترا سیتی، بازار فرش و ایکی کاپیلی هان که یکی از قدیمی ترین مراکز خرید آنتالیا است و گردشگران می توانند در سفرشان بعد از بازدید از شهر آنتیک به آنتالیا به این مراکز هم سری بزنند.

امتیاز 4.89از 5 (9 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 21:57:02 1399/10/8

شهر تاریخی آنتیک آنتالیا ، مثل اسمش واقعن آنتیک و لوکس هست البته امروزه به ویرانه ای تبدیل شده. شاید بدلیل حمله ها و هجوم زیاد خارجیها در طول جنگ ها و درگیریها یا شایدم بخاطر وقایعی مثل زلزله و سیل و شاید بی مهری مسئولین اون شهر . کوه و جنگل و دشت و دریا رو همه با هم در این شهر مناظره خواهید کرد . بسیار مکان چشمگیری است و نمیشه ازش گذشت.

Saba
در تاریخ: 15:54:55 1399/1/16

فکر کنم کلمه ی آنتیک از این شهر قدیمی گرفته شده جالبه که هنوز میشه کانال های آبرسانی منازل رو اینجا دید اما چقدر حیف که اینقدر آسیب دیده کاش به موقع بازسازی میشد با این وضعی که داره یعنی بازم اجازه بازدید از نزدیک میدن یا فقط از دور باید دیدش؟چون اینجور بناهای قدیمی با رفت و آمد زیاد قطعا آسیب بیشتری میبینن

ثبت نظر جدید