غار بلدیبی، غار ماقبل تاریخ در آنتالیا ترکیه

غار بلدیبی، غار ماقبل تاریخ در آنتالیا ترکیه

از دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه – آنتالیا غار دیدنی و تاریخی بلدیبی است که در 25 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و سالیانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. این غار به علت جذابیت های طبیعی در برنامه بسیاری از تورهای ترکیه گنجانده می شود.

درباره غار بلدیبی

غار بلدیبی از چشم انداز کوهستانی جذابی برخوردار است این غار را می توان قسمتی از سواحل آنتالیا نام برد اما در میان سواحل صخره ای قرار خواهد گفت و علاوه بر مناظر طبیعی زیبا، درون غار نیز با آثار باستانی دوره های قبل از تاریخ مانند سنگ های چخماق بسیار قدیمی و آثار نقاشی روی دیوار های غار رو به رو می شوید. غار بلدیبی افزون بر این که در دسته جاذبه های طبیعی قرار گرفته است، درون خود موزه ای دارد که در آن از آثار باستانی کشف شده مربوط به باستان و ماقبل تاریخ نگه داری می شود. این آثار مربوط به حفاری ها و اکتشافات درون غار هستند و شامل تعدادی نقاشی های شماتیک از الهه مادر، آهو و حیوانات دیگر است که حکاکی و رنگ آمیزی شده است و از دیگر آثار کشف شده نیز می توان به ابزار سنگ چخماق برای روشن کردن آتش اشاره کرد.

غار بلدیبی در آنتالیا ترکیه، از جاذبه های دیدنی تور ترکیه

طبیعت اطراف این غار از گونه خاصی از کاج تشکیل شده است که مناظر را به زیبایی زینت بخشیده اند و در کمتر جایی یافت می شود.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوا

غار باستانی بلدیبی در بین دو ناحیه آنتالیا و کمر قرار دارد. این غار با کمر 19 کیلو متر و با آنتالیا 25 کیلومتر فاصله دارد ( در قسمت جنوب شرقی).

نکته جالب توجه درباره این منطقه آن است که آب و هوای این ناحیه با نواحی اطراف و آب و هوای آنتالیا خود متفاوت است و شما در تابستان شاهد هوای گرم و خشک هستید در صورتی که در زمستان آب و هوای بارانی و معتدلی خواهید داشت.

دیدنی های اطراف غار

این غار باستانی در نزدیکی «شهر قدیمی کالیچی» یا «کاله ایچی» واقع شده است که بافت باستانی خود را حفظ کرده است و خود دارای آثار باستانی مهمی از جمله دروازه هادریان و دیواره های قلعه قدیمی شهر است.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)
dddd

نظرات کاربران

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:35:50 1399/1/23

یه چیزی شبیه غار علیصدر خودمون میمونه فقط اینجا از یخ و قندیل خبری نیست ،تو مسیرت به زمین هوا که نگاه میکنی پر از آثار باستانی و تاریخی و سنگ تراش های دست بشر که زیبایی خاصی به این مکان بخشیده است که بعضی از این اثرات رنگ آمیزی شده می باشد ،البته باید گفت طبیعت و ساحل اطراف غار نیز زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده است ،خیلی دوس دارم یه روزی این غار رو از نزدیک ببینم.

Saba
در تاریخ: 01:43:34 1399/1/16

دیدن غار همیشه برام حیرت انگیز بوده مخصوصا همچین غارهایی با این قدمت . آدم وقتی وارد غار میشه به راحتی می‌تونه به زمانهای خیلی دور سفر کنه مثلا به زمانی که مردم اینجا زندگی می‌کردم شاید الان واسه ما باور کردنی نباشه و اصلا به نظرمون غیر ممکن میاد اما اونا حتی رو دیواره های غار نقاشی هم کشیدن و اثری از خودشون بجا گذاشتن

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.