شهر تاریخی و باستانی ترمسوس

شهر تاریخی و باستانی ترمسوس

شهر ترمسوس از شهرهای باستانی و تاریخی کشور ترکیه است که بازدید از آن به همه مسافران تور ترکیه و خصوصاً آنتالیا توصیه می شود.

موقعیت و تاریخچه قرار گیری شهرترمسوس

این شهر از زمان روم باستان به جا مانده و امروزه در 30 کیلومتری شمال غربی آنتالیا واقع شده است که از سطح دریا بیش از 1000 متر ارتفاع دارد. بر اساس گفته تاریخ شناسان این شهر بعد از تصرف توسط رومی ها در سال 333 قبل از میلاد، به صورت کامل بازسازی شده است و اطلاعات زیادی از تاریخچه ی قبل ورود رومی ها در دست نیست.

این شهر باستانی که یکی از جاذبه های گردشگری – تاریخی آنتالیا به حساب می آید با وجود قدمتی چند هزار ساله به خوبی حفظ شده و در قسمت جنوب غربی کوه گولوک (سومولوس) واقع است. به همین علت برای رفتن به این مکان تاریخی باید بتوانید کوهنوردی کنید.

شهر باستانی ترمسوس در نزدیکی آنتالیا در کشور ترکیه

به علت قرار داشتن در منطقه کوهستانی، این شهر از منظره و آب و هوای مطلوبی برخوردار است و علاوه بر بازدیداز آثار باستانی باستانی این شهر، می توانید از منظره اطراف نیز لذت ببرید.

در تور ترمسوس با مهم ترین اثر تاریخی این شهر یعنی آمفی تئاتر باستانی با ظرفیت 4500 نفر آشنا می شوید. آثار مستندی از ترمسوس دردست نیست اما در ایلیاد از آن نام برده شده است.

آثار باستانی های جذاب دیگری نیز در این منطقه مشاهده می کنید که عبارت اند از :

  • مجموعه ای از معابد و قبرستان ها: دارای 6 معبد که هر یک مخصوص یکی از خدایان رومیان و یونانیان باستان است.
  • آمفی تئاتر: برجسته ترین و مهم ترین مکان شهر با ظرفیتی در حدود 4500 نفر.
  • ورزشگاه بزرگ: مورد استفاده جهت مسابقات ورزشی کشتی و پرتاب نیزه.
  • اودئون یا تالار شورا: محلی برای رای گیری اعضای شورای حکومتی.
  • میدانی برای تجمع تجار: جلسات تجاری و خرید و فروش در این محل انجام می شد.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)
افزودن نظر جدید