شهر تاریخی و باستانی ترمسوس

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 بهمن 1400 2
شهر تاریخی و باستانی ترمسوس

شهر ترمسوس از شهرهای باستانی و تاریخی کشور ترکیه است که بازدید از آن به همه مسافران تور ترکیه توصیه می شود. این شهر از زمان روم باستان به جا مانده و امروزه یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آنتالیا است و در 30 کیلومتری شمال غربی واقع شده است که از سطح دریا بیش از 1000 متر ارتفاع دارد. بر اساس گفته تاریخ شناسان این شهر بعد از تصرف توسط رومی ها در سال 333 قبل از میلاد، به صورت کامل بازسازی شده است و اطلاعات زیادی از تاریخچه‌ی قبل ورود رومی ها در دست نیست. این شهر باستانی که یکی از جاذبه های گردشگری – تاریخی آنتالیا به حساب می آید با وجود قدمتی چند هزار ساله به خوبی حفظ شده و در قسمت جنوب غربی کوه گولوک (سومولوس) واقع شده است به همین علت برای رفتن به این مکان تاریخی باید بتوانید کوهنوردی کنید. به علت قرار داشتن در منطقه کوهستانی، این شهر از منظره و آب و هوای مطلوبی برخوردار است که کمی با آب و هوای آنتالیا متفاوت است و علاوه بر بازدید از آثار باستانی این شهر، می توانید از منظره اطراف نیز لذت ببرید.

شهر تاریخی ترمسوس آنتالیا

جذابیت های در اطراف آثار باستانی ترمسوس

  • مجموعه ای از معابد و قبرستان ها: دارای 6 معبد که هر یک مخصوص یکی از خدایان رومیان و یونانیان باستان است.
  • آمفی تئاتر: برجسته ترین و مهم ترین مکان شهر با ظرفیتی در حدود 4500 نفر.
  • ورزشگاه بزرگ: مورد استفاده جهت مسابقات ورزشی کشتی و پرتاب نیزه.
  • اودئون یا تالار شورا: محلی برای رای گیری اعضای شورای حکومتی.
  • میدانی برای تجمع تجاری: جلسات تجاری و خرید و فروش در این محل انجام می شد.

با همراه شدن در تور آنتالیا از مهم ترین آثار تاریخی این شهر دیدن کنید. آثار مستندی از ترمسوس دردست نیست اما در ایلیاد از آن نام برده شده است.

شهر باستانی ترمسوس آنتالیا

امتیاز 5.00از 5 (13 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 17:27:58 1399/10/8

کمی باید سختی رو تحمل کنید و به جان بخرید تا به این محل برسید . چون در ارتفاعات قرار داره و به جورایی باید کوهنوردی بکنید . هم یه ورزشی میکنید و سرحال میاید و هم از دیدن اونجا لذت میبرید . دقیقن معماری رومیان باستان در این منطقه قابل لمس و تشخیص هست . ترمسوس هم اسمی یونانی__رومی است که نشاندهنده سیطره رومیان در این منطقه در زمان تاریخی خود بوده است .

Saba
در تاریخ: 01:55:26 1399/1/16

یعنی حدود سیصد سال قبل از میلاد روم باستان آمفی تئاتر ساخته ????اونم با این عظمت و ظرفیت 4500نفر چجوری اون موقع رو کوه اینو ساختن خدا میدونه اصلا باور کردنی نیست اکثر شهرهای ایران هنوز همچین سالنی ندارن واقعا خیلی جالب بود دمتون گرم فک میکنم اگه یه کم تمیزش میکردن بهتر بود

ثبت نظر جدید