دروازه هادریان یا سه قوس در آنتالیا بنایی  باستانی – تاریخی

دروازه هادریان یا سه قوس در آنتالیا بنایی باستانی – تاریخی

در بین جاذبه های گردشگری آنتالیا، چند اثر تاریخی جذاب وجود دارد که دروازه هادریان یا سه دروازه، یکی از آن ها محسوب می شود.

معماری دروازه هادریان

همان طور که از نام آن پیداست دروازه تاریخی هادریان به شکل سه طاق در کنار یکدیگر ساخته شده و با تعدادی ستون تزئین شده است. این دروازه تنها دروازه ای است که از زمان روم باستان در شهر باقی مانده و این موضوع از نوع معماری آن نمایان می شود. از جزئیات دیگر این بنا می شود به 8 ستون آن اشاره کرد که دارای پایه های گرانیتی و حکاکی های خاص هستند.

 در کنار دروازه ها دو برج وجود دارد که البته برج سمت راستی در دوره بیزانس و توسط امپراطوری آن بازسازی شده است و ظاهر و بنیانی تازه تر از دیگری دارد.

دروازه هادریان در تور آنتالیا

ماجرای ساخت دروازه هادریان

ماجرای ساخت دروازه این شهر همان طور که گفته شد به زمان روم باستان باز می گردد که به افتخار بازدید امپراطور وقت روم به دست مردم ساخته شد و به نظر می آید که این بنا در 2 طبقه احداث شده باشد و قسمتی که در حال حاضر باقی مانده است فقط طبقه اول بنا باشد. طبقه دوم بنا در قرن 19 از بین رفته است.

برای بازدید از این محل و جاهای دیدنی آنتالیا در اطراف آن به دو صورت می توانید به این منطقه مراجعه نمایید: پیاده روی تا محل دروازه (در مسیر می توانید از اماکن دیدنی و تاریخی دیگر بازدید فرمایید) و یا از طریق تراموا در ایستگاهی به همین نام در این محل پیاده شوید و به بازدید بپردازید. از دیگر نکات قابل توجه این بنا سال ساخت آن است؛ دروازه هادریان در سال 130 میلادی ساخته و به نام های سه قوس و اوچ کاپیلار نیز معروف است.

دروازه هادریان در آنتالیا

جاذبه های دیدنی نزدیک به این بنا

  • در نزدیکی این بنا برج ساعت آنتالیا قرار دارد که از بناهای تاریخی زمان رومیان به شمار می آید. این بنا جزئی از دیوار محافظ قلعه ی شهر بوده است.
  • برج ساعت فاصله کمی تا دروازه هادریان دارد و با زمان کمی پیاده روی به آن دسترسی خواهید داشت.
  • دسترسی به سواحل آنتالیا نیز از این جاذبه تنها حدود 10 دقیقه پیاده روی نیاز دارد.

امتیاز 4.92از 5 (12 رای)
افزودن نظر جدید