دروازه هادریان یا سه قوس در آنتالیا بنایی باستانی – تاریخی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 بهمن 1400 2
دروازه هادریان یا سه قوس در آنتالیا بنایی  باستانی – تاریخی

در بین جاذبه های گردشگری آنتالیا، چند اثر تاریخی جذاب وجود دارد که دروازه هادریان یا سه دروازه، یکی از آن ها محسوب می شود. همان طور که از نام آن پیداست دروازه تاریخی هادریان به شکل سه طاق در کنار یکدیگر ساخته شده و با تعدادی ستون تزئین شده است. این دروازه تنها دروازه ای است که از زمان روم باستان در شهر باقی مانده و این موضوع از نوع معماری آن نمایان می شود. از جزئیات دیگر دروازه هادریان می شود به 8 ستون آن اشاره کرد که دارای پایه های گرانیتی و حکاکی های خاص هستند. در کنار دروازه ها دو برج وجود دارد که البته برج سمت راستی در دوره بیزانس و توسط امپراطوری آن بازسازی شده است و ظاهر تازه تری از دیگری دارد.

دراوزه  هادریان آنتالیا

ماجرای ساخت دروازه هادریان

ماجرای ساخت دروازه این شهر به زمان روم باستان باز می گردد که به افتخار بازدید امپراطور وقت روم به دست مردم ساخته شد و به نظر می آید که این بنا در 2 طبقه احداث شده باشد و قسمتی که در حال حاضر باقی مانده است فقط طبقه اول بنا باشد. طبقه دوم بنا در قرن 19 از بین رفته است. این شهر باستانی از بهترین جاهای دیدنی آنتالیا است و برای بازدید از آن به دو صورت می توانید به این منطقه مراجعه نمایید، پیاده روی تا محل دروازه ( در مسیر می توانید از اماکن دیدنی و تاریخی دیگر بازدید فرمایید) و یا از طریق تراموا در ایستگاهی به همین نام در این محل پیاده شوید و به بازدید بپردازید. از دیگر نکات قابل توجه دروازه هادریان سال ساخت آن است؛ دروازه هادریان در سال 130 میلادی ساخته و به نام های سه قوس و اوچ کاپیلار نیز معروف است.

دراوزه  هادریان آنتالیا

جاذبه های دیدنی نزدیک به این بنا

در نزدیکی دروازه هادریان آنتالیا برج ساعت آنتالیا قرار دارد که از بناهای تاریخی زمان رومیان به شمار می آید. این بنا جزئی از دیوار محافظ قلعه‌ی شهر بوده است. برج ساعت فاصله کمی تا دروازه هادریان دارد و با زمان کمی پیاده روی به آن دسترسی خواهید داشت، دسترسی به سواحل آنتالیا نیز تنها حدود 10 دقیقه پیاده روی نیاز دارد. شهر آنتالیا دارای آب و هوای فوق العاده ای است، شما با خرید تور آنتالیا می توانید به این شهرساحلی سفر کنید.

دراوزه  هادریان آنتالیا

امتیاز 4.93از 5 (15 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 17:23:24 1399/10/8

دروازه هادریان یا سه قوی در شهر آنتالیا بنایی باستانی و تاریخی است که نمیشه به اونجا رفت و براحتی از کنارش گذشت . با دقت به تماشای این دروازه بنشینید و اصلن عجله ای برای رفتن به دیگر مناطق نکنید . وقت زیادی صرف دیدن و عکاسی از این منطقه بکنید . نه تنها خود این دروازه بلکه در حوالی این دروازه نیز آثاری قابل تأمل رو خواهید دید که بد نیست به اونها هم نگاهی انداخته بشه.

Sanaz
در تاریخ: 15:57:14 1399/1/15

خوبی ترکیه مخصوصا آنتالیا به اینه که از هر جا و هر طرف بری حتما به یه ساحل میرسی اکثر اماکن دیدنی و حتی تاریخی نزدیک به ساحل هستن این یه مزیت بزرگ محسوب میشه این دروازه قدمت بالایی داره بنظرم خوب از محافظت شده خیلی با ارزشه دیدنش خالی از لطف نیست مقاله مفید و مختصری بود مرسی

ثبت نظر جدید