افسوس یاEfes  شهر باستانی در ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 1
افسوس یاEfes  شهر باستانی در ترکیه

تعداد شهرهای باستانی در کشور ترکیه بسیار زیاد است و از آنجا که این کشور در سالهای متفاوت زیر سلطه حکومت های مختلفی بوده است این شهرها مربوط به چندین سلسله و حکومت های متفاوت است. شهر افسوس یکی از زیبا ترین و مهم ترین آنهاست که در این منطقه می درخشد و معمولا در برنامه های تور کوش آداسی وجود دارد.

تاریخچه Έφεσος  یا شهر افسوس ترکیه

شهر باستانی افسوس از شهرهای ایونیا در آسیای صغیر و در زمان باستان بوده است و یکی از شگفت انگیزترین جاهای دیدنی کوش آداسی است. امروزه از این شهر تاریخی و باستانی ویرانه هایی به جا مانده است که برای گردشگران این منطقه جذابیت هایی داشته و سالانه تعداد زیادی از آن بازدید می کنند. این شهر از زمان رومیان باستان (حدود 5000 سال قبل از میلاد) تاسیس شده و در ادامه، مورد استفاده دیگر حکومت های این منطقه نیز بوده است.

شهر افسوس

موقعیت جغرافیای شهر افسوس

از لحاظ جغرافیایی، شهر افسوس در فاصله 3 کیلومتری از قسمت جنوبی شهر سلجوک در استان ازمیز واقع شده است و از بزرگ ترین نمونه های باقی مانده از زمان باستان در این کشور و در قسمت شرقی مدیترانه می باشد.

شهر افسوس در کوش آداسی ترکیه

میزبانی یکی از هفت کلیسای ذکر شده در مکاشفه یوحنا در افسس

گفته می شود افسوس دارای یکی از هفت کلیسای ذکر شده در کتاب مکاشفه یوحنا می باشد و ممکن است انجیل یوحنا در این شهر نگارش شده باشد.

غار اصحاب کهف

بسیاری از افراد بر این باور هستند که اصحاب کهف در این شهر زندگی کرده و در غاری در نزدیکی آن و حدود 300 سال به خواب رفته اند. این افراد هم برای مسلمانان و هم برای مسحیان مقدس شمرده می شوند و نام آنها گاه هفت خفتگان افسس نیز یاد می شود. اسناد بسیاری از این شهر مربوط به زمان ها و مذاهب مختلف کشف شده که این شهر را در زمره مهم ترین بقایای باستانی قرار داده است. باستان شناسان بر این گمان هستند که تنها حدود 15 درصد از این شهر کشف شده و اکتشافات در این منطقه هنوز ادامه دارد. این شهر تنها شهر مرموز ترکیه نیست و اگر به بازدید از شهرهای باستانی مرموز علاقه دارید می توانید سری به کاپادوکیا نیز بزنید.

افراد مشهوری که در این شهر زیسته اند

تعدادی از افراد مشهور که در این شهر زندگی کرده و دانش آموخته اند عبارت اند از:

  • هراکلیتوس فیلسوف دوران قبل از سقراط
  • زوکسیس و پارهاسیوس نقاش قرن 5 پیش از میلاد مسیح
  • سورانوس دانشمند و فیزیک دان در قرن های اول و دوم بعد از میلاد

بازدید از شهر افسوس ترکیه

امتیاز 4.88از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Saba
در تاریخ: 02:13:52 1399/1/23

با اینکه خیلی آسیب دیده اما هنوز هم دیدنی هست به نظر من زیبایی بناهای تاریخی به این تخریب شدن و آسیبی است که در طول زمان بهش وارد میشه البته قدمت این بنا خیلی زیاده نباید توقع بیشتر از این ازش داشت در ضمن مطالب خیلی تکراری بود مثل اصحاب کهف

ثبت نظر جدید