خانه ویرجین ماری یا مریم مقدس در کوش آداسی ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 24 اسفند 1399 2
خانه ویرجین ماری یا مریم مقدس در کوش آداسی ترکیه

گفته می شود مریم مقدس سال های آخر عمر خود (حدود 10 سال ) را در این مکان سپری کرده است. این مکان مقدس در کوهی به نام Bulbul  واقع شده و 9 کیلومتر قبل از شهر افسوس قرار دارد. اگر این مکان در برنامه تور کوش آداسی وجود نداشت می توانید به صورت شخصی به آن مراجعه کنید.

معماری خانه

این خانه باستانی به طور کامل از سنگ ساخته شده است و یک نمونه بارز از معاری روم باستان در آن زمان است. بنای مقدس خانه مریم در دو طبقه ساخته شده است که شامل اتاق دعا و اتاق خواب، حیاط خلوت ،اتاقی دارای شومینه و آشپزخانه می باشد. امروزه همه قسمت های این مکان قابل بازدید نیست و تنها قسمت مرکزی و اتاقی از قسمت سمت راست بنا برای بازدید عموم باز است.

خانه مریم مقدس یا خانه ویرجین ماری تر تور ترکیه

مسیحیان در حیاط خلوت این مکان شمع روشن می کنند و در قسمتی نیز مسلمانان به عبادت می پردازند. مسلمانان نیز از این مکان به عنوان مکان زندگی مادر یکی از پیامبران و مکانی مقدس یاد می کنند. این بنای مقدس در واقع بسیار شبیه به کلیسا است؛ در قرن 4 میلادی مقبره و خانه ویرجین ماری با یکدیگر ادغام شد و به مکانی برای عبادت تبدیل گشت. حضرت مریم زندگی در مکانی خلوت را به زندگی در میان شلوغی شهر ترجیح داده و در این مکان به ترویج مسیحیت می پرداخت. نکته قابل توجه این مکان، وجود چشمه ی آبی در این محل است که از خواص درمانی زیادی برخوردار است.

خانه مریم مقدس در ترکیه

اولین بازدید ها

اولین بازدید رسمی از این مکان به سال 1960 مربوط است که پاپ پائول از این محل بازدید کرد و به دنبال آن، جان پائول دوم بعد از بازدید از این مکان مقدس و در سال 1980 خانه ویرجین ماری را مکان زیارتی اعلام کرد. هرساله در تاریخ 15 آگوست در این مکان جشن مسیح برگزار می شود و مسیحیان زیادی را به این منطقه جذب می کند و یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی محسوب می شود.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 17:03:30 1399/10/9

مکان دنج و خلوتی به نظر میرسه البته براساس اطلاعاتی که سایت سفر بانک در اختیارمون قرار داده . من خودم مکانهای آروم و به دور از شلوغیها و هرج ومرج ها رو می پسندم . نمای بسیار جالب توجه ای به عنوان یک خانه بسیار قدیمی داره و از روی ظاهر اگه بخوابم قضاوت کنیم باید براش سر و دست بشکنن

Saba
در تاریخ: 02:07:24 1399/1/22

اخی چه حس و حال خوبی داره حتی از عکس هم میتونم انرژی مثبت بگیرم مکانهای مختص دعا سرشار از انرژی و حال خوبن مسیحی و مسلمون هم نداره اینجا رو خیلی دوست داشتم شاید اسمش بیشتر جذبم کرده باشه البته قدمت بالایی هم داره و با ارزش هستش حتما باید به اینجا سر زد

ثبت نظر جدید