شیرینجه روستایی که تحت تاثیر قیامت قرار نمی گیرد

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 2
شیرینجه روستایی که تحت تاثیر قیامت قرار نمی گیرد

موقعیت جغرافیایی روستای شیرینجه یا "sirince village"

این دهکده کوچک در قسمت شمال غربی استان ازمیر و در نزدیکی کوش آداسی واقع شده است و یکی از روستاهای زمان یونان باستان می باشد که فاصله ی 8 کیلومتری شهر سلجوق یا سلجوک واقع است.

پیشینه روستای شیرینجه

نام روستای شیرینجه در ابتدای سکونت در آن Cirkince بود که به معنی زشت می باشد. دلیل این نام گذاری، جلوگیری از ورود تعداد زیادی از مردم به روستا بود!. این روستا  محل زندگی یونانیان مسیحی بوده است و تا سال 1923 نیز این روند ادامه داشت تا زمانی که توافقاتی درباره بازگرداندن یونانیان به یونان و ترک ها به ترکیه صورت گرفت. بعد از این توافق نام روستا به ‏Sirince (به معنی شیرین و دل نشین) تغییر یافت؛ شاید این روستا به عنوان یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی شناخته نشود اما، ساختمان های این روستا جذابیتی را برای گردشگران به وجود آورده.

شیرینجه در کوش آداسی

شایعه 21 سپتامبر در، روستای شیرینجه

در زمانی که به پیش بینی مربوط به 21 سپتامبر نزدیک می شدیم شایعه ای نیز درباره این روستا وجود داشت که این روستا یکی از دو نقطه جهان است که تحت تاثیر قیامت نخواهد بود! همین شایعه باعث سرازیر شدن گردشگرانی از نقاط جهان به این مکان شد تا 21 سپتامبر را در این منطقه بگذرانند. توصیه سفر بانک به شما این است که در روز های تعطیل یا آخر هفته ها به این مکان سفر نکنید و بازدید خود را به روزهای وسط هفته موکول نمایید.

شیرینجه دهکده ای در ترکیه از جاهای دیدنی کوش آداسی

مکان های دیدنی اطراف روستای شیرینجه

یکی از مکان های دیدنی اطراف این روستای زیبا و باستانی شهر باستانی افسوس "Ephesus" است. شهر افسوس متعلق به 5000 سال قبل از میلاد مسیح است و در فاصله 3 کیلومتری از شهر سلجوک واقع شده. نکته جالب درباره این روستای شیرینجه این است که این دهکده متعلق به رومیان بوده و بعضی معتقد هستند که شهر اصحاب کهف نیز همین روستا می باشد، به همین خاطر تور کوش آداسی برنامه بازدید از این روستا را برای گردشگران اختصاص داده است.

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:49:08 1399/10/9

در دل طبیعت چه خونه های زیبا و قشنگی ساختند البته به شرطی طبیعت رو مثل خیلی از جاها نابود نکرده باشند .دیدنیهای خاص و منحصر به فردی داره و دل هر گردشگری مطمعنن هنگام خروج از این محل تنگ و ناراحت خواهد شد . مثل بهشت می مونه . به نظرم بهشت روی زمین لقب کاملن شایسته ولایقی میتونه براش باشه .

Saba
در تاریخ: 01:44:13 1399/1/22

چه روستای قشنگی روستا که نه بهشت به نظر من هم شکل بودن ساختمانها دلیل اصلی زیبایی این روستا شده مثل اینکه اهالی ترکیه فقط تو صنعت گردشگردی خلاق نیستن تو خرافات و شایعه هم حرفی واسه گفتن دارن???? کاش میشد چند روز اینجا زندگی کنی خوشبحال اهالی این روستا

ثبت نظر جدید