Terrace Houses یا تراس هاوسز محل زندگی بزرگان شهر افسوس

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 10 دی 1399 2
Terrace Houses یا تراس هاوسز محل زندگی بزرگان شهر افسوس

تاریخچه و ماهیت تراس هاوسز

شهر افسوس "Ephesus" شهری باستانی از زمان یونان باستان است که از مهم ترین و بزرگترین شهر های آن زمان محسوب می شده است. این شهر هنوز هم از جاهای دیدنی ترکیه و کوش آداسی است و جاذبه های خود را از دست نداده است.

در قسمتی از این شهر تعدادی منازل مسکونی لوکس ساخته شده است که متعلق به افسران و مقامات بلند پایه شهر بوده است.

این خانه های لوکس باستانی در خیابان کورتس و در مقابل معبد هادریان بنا شده اند. 3 تراس از این تعداد در 200 سال قبل از میلاد ساخته شده است که دارای دیوار های عظیم سنگی هستند.

این خانه ها به دستور طبقه های اجتماعی بالا ساخته شده است و به همین دلیل به عنوان کاخ های در دامنه یا خانه های غنی شناخته می شوند.

جاهای دیدنی ترکیه

معماری تراس هاوسز یا Terrace Houses یکی از جاهای دیدنی ترکیه

معمولا برای هر خانه یک درب در نظر گرفته شده است که حیاط و خیابان را به یکدیگر متصل می کند و حیاط نیز به گونه ای طراحی شده که در محاصره اتاق ها قرار گرفته و متراژ حیاط این خانه ها از 25 تا 50 متر تخمین زده شده که متراژ کلی هر خانه از 93 متر تا 500 متر مربع در نظر گرفته شده است.

حیاط های تراسز هاوسز توسط سنگ های مرمر احاطه شده و کف آنها نیز سنگفرش شده است.

تعداد زیادی از دیوار های Terrace Houses  دارای نقاشی هایی هستند که استادانه کشیده شده اند و عمدتا نمایشگر زندگی روزانه ساکنین این خانه ها هستند.

تراسز هاوس از دیدنی های تور ترکیه

این نقاشی ها به طور معمول شامل گلادیاتور ها حیوانات و نقاشی های طنز یا کاریکاتور هستند و در مواردی نیز به  اشعار و نامه های عاشقانه اشاره می کنند. نکته جالب و قابل توجه درباره این دیوار نوشته ها و نقاشی ها، حدود 30 لیستِ نوشته شده از کالا و نیاز های روزمره است که شامل نام کالا و قیمت آن ها می شود!

در آن زمان برای گرم کردن این خانه ها از سیستمی مانند سیستم گرمایشی حمام ها استفاده شده است و دیواره های اتاق های داخلی با نقاشی های آبرنگیِ رنگ آمیزی شده تزئین گشته است در حالی که کف اتاق ها تشکیل شده است از موزاییک های تزئیناتی.

توصیه سفر بانک به شما این است که در تور کوش آداسی – ترکیه  بازدید از شهر افسوس را حتما در برنامه خود قرار دهید.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:44:42 1399/10/9

تراس هاوسز همون جور که از اسم و نام انگلیسیش بر میاد مجموعه از خانه های بعضن بزرگ و لوکس برای افراد ثروتمند و غنی است که به مرور زمان به جاذبه تفریحی و گردشگری برای ساکنان آن منطقه و حتی دیگر نقاط دنیا شده و درآمد خوبی هم از این دست آثار باقی مونده بدست میارن و نهایت استفاده رو ازش میبرند .

Saba
در تاریخ: 18:43:19 1399/1/21

عجب جایی بود اینا چقدر تو حفظ آثار خلاق و با سلیقه هستن خیلی جالب بود اینجا دیگه ترکیه رفتن بودن دیدن شهر افسوس مفت نمی ارزه چقدر خوبه که آدم قبل از رفتن به جایی مخصوصا یه کشور دیگه اول در موردش تحقیق کنه بدون اطلاعات سفر رفتن شاید خیلی حسرت بجا بزاره

ثبت نظر جدید