غار اصحاب کهف در کوش آداسی ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 4
غار اصحاب کهف در کوش آداسی ترکیه

درباره اصحاب کهف روایت ها و گفته های زیادی وجود دارد و یکی از موضوعاتی که در این باره مورد بحث است محل زندگی و غار اصحاب کهف است به گفته بسیاری از تاریخ دانان، غار اصحاب کهف در ترکیه امروزی قرار دارد و محل دقیق قرار گیری آن، شهر باستانی و افسانه ای اِفسوس می باشد این شهر بین ازمیر و کوش آداسی واقع شده است. غار افسانه ای کهف با نام  هفت خفتگان (Seven Sleepers ) خوانده می شود.

غار اصحاب کهف در تور کوش آداسی

داستان اصحاب کهف

اصحاب کهف از داستان هایی است که در بین ادیان مختلف بسیار ذکر شده است. این افراد به دین مسحیت ایمان آورده بودند و به دنبال فرار از شهر، به غاری در اطراف اِفسوس دست پیدا کردند و در آن پنهان شدند. هر هفت نفر آنها به خواب عمیقی فرو رفته و گفته می شود 300 سال بعد، از خواب بیدار شدند. این افراد برای خرید غذا و آذوغه به شهر رفته و با شهر جدیدی روبه رو شدند. در برنامه های تور کوش آداسی این مکان تاریخی جزو بهترین مقاصد گردشگری است.

غار اصحاب کهف

تائید اصالت غار اصحاب کهف در ترکیه

هرچند که غار های دیگری نیز وجود دارند که به اصحاب کهف نسبت داده می شوند اما این غار، در نزدیکی افسوس یکی از معتبر ترین آنها می باشد. به علت وسعت زیاد آن و داشتن دهانه ای رو به شمال شرق (که در افسانه ها و داستان های نقل شده به آن اشاره شده است) اصالت این غار از سمت بسیاری از بزرگان تائید شده است. این غار صدها قبر را در خود جای داده است و به گورستانی برای دیگر افراد شهر تبدیل شده.

 مکان های دیدنی اطراف غار

از جذاب ترین جاهای دیدنی کوش آداسی میتوان مسجد عیسی بی یا مسجد عیسی بیگ را نام برد که یکی از آثار هنر معماری آناتولی به شمار می رود. این مسجد دارای یک مناره است و به صورت نا متقارن ساخته شده است. دیوار های آن از سنگ مرمر بوده و کنده کاری های جالبی دارد. دیگر جاذبه گردشگری این منطقه شهر باستانی افسوس است و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گمان میرود از این شهر بزرگ فقط حدود 15 درصد از آن کشف شده باشد و بنا بر این اکتشافات در این منطقه هنوز ادامه دارد.

امتیاز 4.71از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

علی خیدر صیدری
در تاریخ: 17:08:06 1401/8/16

معیار همه چیز قرآنه.اصهاب رسول الله مهدی صاحب الزمان ۳۱۳ تا هست که ۳۱۳ نبی از آدم تا خاتم.و رهبر همه و پادشاه و بزرگ همه که صاحب همه عصرها، مهدی صاحب الزمان، میشن ۳۱۴.و آن ۳۱۳ نبی ۳۱۳ یار دارند هر یک . چون ۱۱۳سوره قروان و ۱۴دهمی که مطعلق به آقاست جمعشون میشه۱۱۴ سوره ی مبارک بروج شاید مطعلق به آقاست. باقی مونده ۱۱۳ سوره مبارکه هستند خوب در هر۱۰۰ سال یک سال کبیسه هست که ۴سال بهش اضافه کن میشه ۳۱۳ سال.یعنی ۳۰۹سال که ۳۰۰سالش ۳تا سال کبیسه داره و اون ۹سالشم یک سال کبیسه میشه۴سال پس جمع افراد کهف ۱۳ نفر هم هست و تعداد دقیق سالش ۳۱۳ سال. اما تعداد سال و تعداد اصهاب کهف راز هست و مهم نیست ‌.مهم جریان خدا پرستی فلسفه ی حرکت اصهاب کهف که مهاجرت عقیدتی حساب میشه .مهم حرکت بسوی حق است.قران تنها مرجع تقلید و مرجع هدایت و شفاست

ایمان
در تاریخ: 16:27:44 1399/10/9

خیلی جالبه که میشه رفت و دید غاری رو که یکی از اصلی ترین افسانه ها و داستانها و شاید واقعیتها در اون اتفاق افتاده . شاید کمتر کسی فکرشو میکرد که این غار انقدر شناخته شده است و در ترکیه امروزی قرار دارد . غارهای متعهدی به این نام وجود داره که همشون ارزش دید و بازدید رو داره و میشه نهایت لذت رو ازشون برسد.

Saba
در تاریخ: 18:29:37 1399/1/21

چه جالب اصلا من فکر نمی‌کردم غار اصحاب کهف ترکیه باشه بازدید این غار حتما سفر آدم رو کامل می‌کنه واقعا دوست دارم از نزدیک این غارو ببینم کاش تو مقاله در مورد اینکه اثری از اصحاب داخل غار هست یا نه چیزی می نوشتین .به هر حال خیلی جالب بود

ثبت نظر جدید