غار زئوس غاری اساطیری در کوش آداسی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 2
غار زئوس غاری اساطیری در کوش آداسی

غار زئوس از جمله اماکن دیدنی در تور ترکیه به شمار می آید و غاری رمز آلود است؛ این حس از ابتدای ورود به شما القا می شود، زیرا ورودی غار به واسطه یک درخت و تعدادی تخته سنگ مخفی شده است. این درخت باستانی در میان مردم محبوبیت دارد و برخی افراد برای بر آورده شدن آرزوی خود روبانی به آن گره می زنند. این غار در پارک ملی پنینشولا در کوش آداسی واقع شده است و محیط اطراف آن در فصل بهار و تابستان بسیار زیبا است.

غار زئوس از دیدنی های ترکیه

درباره غار زئوس در کوش آداسی

نکته جالب توجه درباره غار افسانه ای زئوس این است که یک دریاچه طبیعی با عمق 10 تا 13 متر در آن وجود دارد و به علت داشتن املاح معدنی به بیماران توصیه می شود تا در آن شنا کنند. آب دریاچه غار به طور شگفت انگیزی در تابستان ها سرد و در زمستان ها گرم است. اطراف دریاچه غار زئوس تعدادی سخره آهکی وجود دارد که افراد برای شیرجه زدن در آب از آن استفاده می کنند و یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی است.

غار زئوس در کوش آداسی

افسانه غار زئوس در کوش آداسی

بر اساس افسانه های اساطیری این غار محلی برای پنهان شدن فرزندان زئوس از دشمنان آنها بوده است که سالها در آن زندگی کرده اند. در باره غار زئوس افسانه دیگری نیز با این مضمون وجود دارد که: زئوس، برادر خود که خدای دریا ها بوده را خشمگین کرده و او به وسیله امواج غول آسا به حکومت زئوس می تازد و زئوس به این غار پناه می آورد!

دسترسی به این غار دیدنی کوش آداسی

برای بازدید از این غار بهتر است با تور کوش آداسی همراه شوید؛ مسیر تورجیپ سافاری به طور معمول پارک ملی پنینشولا است و بازدید از این غار نیز در برنامه قرار دارد. محل قرار گیری غار 200 متر با درب اصلی پارک ملی فاصله دارد. قابل ذکر است که غارهایی مشابه با این غار در سواحل لبنان نیز وجود دارد.

زئوس غار دیدنی کوش آداسی

امتیاز 5.00از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:05:04 1399/10/9

زعوس یا بهتر بگم خدای خدایان یونانیان باستان که نماد قادر مطلق است رو همه شنیدیم و می شناسیم . حالا در شهر کوش آداسی غاری بنام همین اسطوره وجود داره که بسیار حالت اساطیری و باستانی داره و یه جورایی شما رو غرق در رویا و خیالات میکنه . خیلی جالبه که در مطالب بالا خوندم که آب دریاچه موجود در این غار در فصل گرما یعنی تابستان سرد و در فصل سرما یعنی زمستان گرم است و بسیار جالبه

Saba
در تاریخ: 14:19:45 1399/1/20

این شهر چه غار های جذابی داره حتما باید تو لیست سفرهام قرار بگیره حس و حال خوبی از دیدن غار میگیرم مخصوصا همچین غارهای پر رمز و رازی خنکی هوای غار رو واسه رسیدن به حال خوب به همه توصیه میکنم امتحان کنن میشه هم از دیدن غار لذت برد هم از هوای خوبش

ثبت نظر جدید