جزیره کبوتر یا Piegon Island

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 2
جزیره کبوتر یا Piegon Island

کوش آداسی یکی از جاهای دیدنی ترکیه به شمار می رود و جزیره ای گردشگری می باشد. مناظر زیبای طبیعی این جزیره و سواحل آن سبب شده است که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید نمایند، به خصوص تور کوش آداسی در میان مردم ایران از طرفداران زیادی برخوردار است و به عنوان مسافرت تفریحی و استراحت در اوقات فراغت توصیه می شود هرچند که این جزیره آثار باستانی و دیدنی زیادی نیز در خود جای داده است و بازدید از آثار تاریخی کوش آداسی می تواند روزها گردشگران را سرگرم کند. جزیره کبوتر جزیره ای کوچک است که به گفته برخی افراد، نماد شهر کوش آداسی به شمار می رود. در زبان ترکی نیز کوش آداسی به معنی جزیره پرنده می باشد و دلیل نام گذاری این جزیره آن است که پرندگان در مسیر مهاجرت خود، مدتی در این جزیره آشیانه می کردند.

جزیره کبوتر در کوش آداسی ترکیه

موقعیت استراتژیک جزیره کبوتر

جزیره کبوتر در زمان حکومت عثمانیان و قبل تر از آن برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و به همین دلیل قلعه ای در آن احداث شده است. به گفته تاریخ نگاران، قلعه ی این جزیره از زمان بیزانسی ها برای جلو گیری از حمله دزدان دریایی ساخته شده است و تا زمان عثمانیان مورد استفاده بوده است.

جزیره کبوتر در تور کوش آداسی از دیدنی های ترکیه

این جزیره به وسیله یک پل به شهر کوش آداسی وصل می شود و با اندکی پیاده روی به جزیره خواهید رسید و در زمان پیاده روی می توانید از مناظر زیبای ساحل و دریای اژه لذت ببرید. پیشنهاد می شود در زمان طلوع یا غروب آفتاببرای بازدید به این جزیره بروید تا از مناظر زیبای دریای اژه لذت ببرید. در سواحل جزیره مانند جزایر دیگر ترکیه امکان شنا و قایق سواری نیز وجود دارد و علاوه بر تفریحات آبی می توانید در رستوران ها و کافه های سنتی و بین المللی غذا میل کنید یا نوشیدنی های مختلف امتحان کنید. جاهای دیدنی کوش آداسی بسیار زیاد و متنوع است برای اطلاع از این اماکن زیبا با سفربانک همراه باشید.

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 16:00:40 1399/10/9

شهری به عظمت و زیبایی کوش آداسی ، نماد و سمبلی داره که بهش جزیره کبوتر میگویند . ببینید تا چه حد میتونه عجیب و رویایی باشه که به عنوان نماد یک شهر ازش نام میبرند . طبیعت بی نظیری داره و آب و هوای خنکی داره که پوست انسان رو نوازش میده . خودتون در این جزیره رها کنید و بیخیال همه چی باشین و فقط از لحظات نابی که دارید لذت ببرید .

Saba
در تاریخ: 14:09:58 1399/1/20

چقدر زیبا است فکر میکنم غروب آفتاب این جزیره بی نظیر میشه البته دیدن قلعه هم شگفت انگیزه . این جزیره با جاده به ساحل وصل شده یا رفت و آمد با کشتی و قایق امکان پذیره ????اونطور که عکس نشون میده جاده داره به هر حال قشنگ و دیدنیه منکه دوست دارم حتما یه بار برم اینجا

ثبت نظر جدید