غار کاراجا کوش آداسی دیدنی ترین غار ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 بهمن 1399 2
غار کاراجا کوش آداسی دیدنی ترین غار ترکیه

این غار در قسمت شرق دریای سیاه واقع شده است و در استان Gumushane قرار دارد و در 15 سال گذشته به پربازدید ترین غار کوش آداسی و حتی ترکیه تبدیل شده است که در اوایل ماه آپریل بازگشایی می شود و در اواخر ماه نوامر بسته می شود در همین مدت کوتاه این غار درآمدی در حدود 200000 لیر را دارد. غار کاراجا هر ساله مدتی برای بازگشایی مسیرهای جدیدِ بازدید بسته می شود و این در حالی است که بازدید کنندگان این غار به 47000 نفر در سال رسیده باشند. طول غار 105 متر است و ستون ها و سنگ های این غار در طول 3000 سال شکل گرفته است که برخی از آن ها 145 میلیون سال قدمت دارند. غارهایی شبیه به این غار و با قدمت های نزدیک به هم در سواحل لبنان نیز دیده می شود.

کوش آداسی

حدود 1000 متر از غار با سنگ های آتشفشانی و کمی از سنگ های رسوبی پوشیده شده است. زیبایی های غار با نور پردازی های رنگارنگ چند برابر گشته است و بر جذابیت آن افزوده.این غار نیز مانند غار تلائینی هیچگونه آب جاری ندارد اما استخرهایی در آن وجود دارد که از چکه آب از روی سنگ ها پر می شوند و به طور متوسط عمقی در حدود 1 متر دارند؛ غار کاراجا واقع در کوش آداسی از غارهای شگفت انگیز و زیبای ترکیه است. این غار محل سکونت انسان های نخستین بوده است و اکنون سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. توصیه سفربانک به شما این است که در تور کوش آداسی حتما برنامه ای برای بازدید از این غار داشته باشید.

تاریخچه کشف غار کاراجا کوش آداسی

این غار یکی از 25 غار کشف شده در این ناحیه است. کاراجا در سال 1983 توسط یک دانشجوی زمین شناسی به طور اتفاقی کشف شد و پس از آن گروهی از زمین شناسان حرفه ای برای اکتشافات بعدی وارد غار شدند و در سال 1996 غار برای بازدید عموم باز گشایی شد.

کار کوش آداسی

مسیر های بازدید

این غار یکی از مهمترین جاهای دیدنی کوش آداسی است از این رو مسیر بازدید از این جاذبه طبیعی به گونه ای طراحی شده است که رفت و آمد برای بازدید کنندگان سهولت داشته باشد. افزون بر مسیر پیاده روی آسان، محل های اقامت و رستوران هایی در اطراف غار تدارک دیده شده اند تا گردشگران بازدید آسانی داشته باشند. از 3000 متر مربع وسعت غار 1500 متر آن برای بازدید بازگشایی شده است.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 15:49:42 1399/10/9

همین موضوع که این غار محل زندگی انسانهای نخستین بوده ، به خودی خود جالب توجه و باارزش است . فرض کنید انسان هوشمند امروزی با نیاکان و اجدادش و محل زندگی آنها روبرو بشه . حسی به انسان ممکن دست بده که تا حالا شاید تجربه نکرده باشه . فضای غارها بطور کل سنگین ، آرام و خیلی نمناک و یه جورایی دلهره آور هم هست . برید و از نزدیک شاهد این شگفتی باشید .

Saba
در تاریخ: 17:29:41 1399/1/19

یکی از علایق من بازدید از اینجور غارها ست دیدن محل زندگی انسانهای نخستین خیلی برام جالبه مخصوصا غارهایی که نقاشی یا آثاری از زندگی انسانهای نخستین رو دیوارش ثبت شده با دیدن این آثار آدم مسافر زمانهای خیلی دور میشه .سنگ های با قدمت 145 میلیون سال واقعا یه چیز عجیبه

ثبت نظر جدید