میدان سن مارکو در ونیز

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 مهر 1399 3
میدان سن مارکو در ونیز

میدان سن مارکو در ونیز از مجموعه ای از بناهای تاریخی و دیدنی تشکیل شده که از سه طرف میدان را احاطه کرده اند شاید نمونه های این میدانها در دنیا کم نباشند اما در ونیز به سبب وجود شرایط اقلیمی خاص زیبایی میدان کاملا منحصر به فرد است مثلا یکی از وجه تمایزهای میدان سن مارکو با دیگر میدانهای مشابه آن در جهان، این است که با یک بارش شدید باران میدان همچون سایر نقاط ونیز پر از آب می شود که دلیل آن هم ارتفاع انداک میدان با سطح دریا می باشد ،

میدان سن مارکو

 در سفر به ونیز میدان سن مارکو به دلیل قرار گرفتن اصلی ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در آن بهترین نقطه برای آغاز گشت و گذار در شهر می باشد .
میدانی با بیش از 300 سال قدمت که بهترین مکان برای تماشای شهر می باشد و به هر طرف آن نگاه می کنید جاذبه هایی می بینید که شما را به دیدن بیشتر وا می دارد و به سبب وجود این شرایط خاص و دیدنی به توریستی ترین منطقه ی شهر ونیز تبدیل شده و کار گردشگران را برای بازدید از مناطق گردشگری ونیز که شهری پر از جاذبه های دیدنی است راحت تر کرده است .

تاریخچه ای از پیدایش میدان سن مارکو

می توان تاریخ پیدایش این میدان را به قرن نهم میلادی نسبت داد یعنی از زمانی که کلیسا سنت مارک در این محل ساخته شد و در ابتدا محل تجمع دست فروشان و محل اصلی داد و ستد و تجارت بود ، رفته رفته با گذر زمان، میدان گسترش پیدا میکند و برای ساخت بنای بیشتر در قرن دوازدهم میلادی یکی از کانالهای آب اطراف میدان را پر می کنند و میدانی به شکل دو مستطیل ناموازی ساخته می شود. ساختمان های مهم دولتی در آن مستقر می شوند  و به اصلی ترین میدان شهر تبدیل می شود و شهر در اطراف آن ساخته می شود و در بین مردم به پیازا یا پیاتزتا به معنای میدان کوچک معروف می شود. در ونیز تمام میدانها به کامپو شهرت دارند و تنها میدان پیازا در این شهر میدان سن مارکو می باشد .

میدان سن مارکو در ونیز
بنابراین سن مارکو در گذر از سالیان از بازار به محل زندگی و مرکز سیاسی ، مذهبی و اجتماعی شهر تبدیل شد و امروزه یکی از مهمترین جاذبه های ونیز و یکی از زیباترین میدانهای جهان می باشد .

بناهای موجود در میدان سن مارکو

در این میدان دو موزه وجود دارد یکی موزه ی کورر می باشد که بسیار دیدنی و جذاب است و آثاری از باستان شناسی ، نقاشی هایی از تاریخ ونیز و معماری این شهر در آن به نمایش گذاشته شده که عموما متعلق به قرن هجدهم میلادی هستند. موزه ی دیگر به نام دل ریسورگینمتو می باشد و آثاری از جنگهای ونیز و اتحادهای ایتالیا در معرض دید عموم قرار گرفته است این دو موزه در کنار هم و در قسمت انتهایی میدان سن مارکو قرار گرفته اند .

میدان سن مارکو ایتالیا

برج سنت مارک

برج سنت مارک بنای دیگر موجود درمیدان است که خود به تنهایی یکی از زیباترین دیدنی های ونیز می باشد که تاریخچه ای طولانی دارد ، شاید با ورود به میدان سن مارکو اولین بنایی که نظر شما را به خود جلب کند برجی بلند و آجری با ارتفاعی بیش از 98 متر باشد که ساخت آن در قرن دهم میلادی آغاز شد و حدود 200 سال بعد به پایان رسید اما در قرن نوزدهم به یکباره فرو ریخت و چند سال بعد دوباره بازسازی شد ، دلیل اصلی ساخت آن محلی برای نصب ناقوس کلیسا بوده و به علت ارتفاع بلند در گذشته به عنوان فانوس دریایی نیز از آن استفاده شده و امروزه گردشگران با رفتن به طبقات بالایی آن می توانند از مناظر دیدنی و بی نظیر ونیز دیدن کنند .

برج ساعت سن مارکو

برج ساعت جاذبه ی دیدنی دیگری است که در میدان سن مارکو به چشم میخورد که متعلق به قرن پانزدهم میلادی می باشدکه در طی سه سال در این محل ساخته شده اما در سالهای بعد و مخصوصا در قرن هفدهم تزیینات بیشتری به آن اضافه و امروزه با موزاییک های طلایی خود بسیار زیبا و چشمگیر می باشد .

میدان سن مارکو در ونیز

اصلی ترین بنای موجود در میدان کلیسای جامع سنت مارک می باشد زیباترین بنای دیدنی ونیز و یکی از زیباترین کلیساهای جامع در جهان است و دلیل اصلی شلوغی این میدان همین کلیسا می باشد که همیشه جمعیت زیادی برای بازدید در جلوی آن صف کشیده اند ، این کلیسا به جا مانده از قرن نهم با معماری فوق العاده زیبا و خاص با بیش 500 ستون از مهمترین بناهای مذهبی ونیز است که ثروتی عظیم و گنجینه های فراوانی دارد به همین دلیل به یکی از مهمترین کلیساهای اروپا تبدیل شده و هر کسی را به خود جذب می کند .
بناهای موجود در میدان سن مارکو به همین چند مورد ختم نمی شوند بلکه دو ستون تاریخی از قرن دوازدهم با مجسمه های قدیسی محافظ شهر ، قصر دوک با تالارهای شیک و مجلل ، آرامگاه مارکوپولو نیز در این محل قرار دارند که این میدان را جذاب و تماشایی کرده اند و میدان شکوه و جذابیت خود را مدیون این بناها می باشد که با معماری خاص به صورت قرینه با شباهت زیادی به هم میدان را محاصره کرده اند .
در میدان سن مارکو هتل ها ، رستورانها ، کافه های برای رفاه گردشگران و بازدیدکنندگان نیز وجود دارد که با نشستن بر روی صندلی های چیده شده در میدان و نوشیدن یک فنجان قهوه می توانید از دیدن زیبایی های سن مارکو ، همهمه ی گردشگران و پرواز کبوتران لذت ببرید.

میدان سن مارکو در ونیز ایتالیا

بلیط برای بازدید از این مجموعه 36 یورو و برای افراد بالای 65 سال و دانش آموزان 19یورو میباشد اما برای بازدید از موزه ها و قصر دوک می توانید بلیط ویژه تهیه کنید و از تمام قسمت های آن با یک بلیط دیدن کنید ، در هنگام بازدید از میدان سن مارکو به این نکته توجه کنید که برای محافظت از بناهای ثبت شده در سازمان یونسکو و حفظ نظافت و بهداشت این محل غذا دادن به پرندگان ممنوع می باشد و در صورت تخطی از این قانون مشمول پرداخت 50 تا 200 یورو جریمه خواهید شد .

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 22:07:37 1399/7/1

چه جای خوب و قشنگیه از یه طرف بنای دیدنی و از طرف دیگه زلالی آب اگه در سفر به ونیز همین میدان سن مارکو رو آدم بره ببینه کلی سود کرده چون بناهای دیدنی و رستوران وقت گذرانی خیلی جالبی اینجا در انتظار آدمه اما نکته ی جالب این میدان وقتیه که آب اونو فرا میگیره فکر میکنم بیشتر از قبل تماشایی بشه

افسانه مهدویان
در تاریخ: 21:33:03 1399/5/25

میدان سن مارکو در ونیز به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده میدانی که اطراف آن دریا و موزه فرا گرفته و کار هر گردشگری را راحتر کرده که برای دیدن ونیز زیبا به این میدان بیاید و تمام زیبایی ونیز را تماشا کنند اطراف میدان دریا و آب و موزه های و کلیساهای زیبا که ساعت ها باید آنها را نظاره کنی در ونیز دیگر از میدان سن مارکو به عنوان یک مکان سیاسی و مذهبی و فرهنگی یاد میشود و میتوان گفت تمام مراسمات در آنجا برگزار میشود خیلی میدان زیبایی است که دور تا دور آن را انگار نقاشی کشیدند با این همه جاذبه های طبیعی زیبایی و گردشگری

هانیه خان بابایی
در تاریخ: 17:04:26 1399/2/27

واقعا عالی بود بخصوص یه جاییش که نظرمو جلب کرد این شهر هم مثل شهر ما برج ساعت داره .ونیز شهر محبوب من هست همیشه دوست داشتم به این مکان سفر کنم خیلی خوشحال شدم که امروز مطالبی راجع به این شهر خوندم یه لحظه خودمو تو اون شهر حس کردم

ثبت نظر جدید