موزه باستان شناسی در مادرید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 06 اسفند 1399 1
موزه باستان شناسی در مادرید

کشور اسپانیا از دیدنی های اروپا و یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا به حساب می آید. این کشور با دارا بودن جاذبه های تاریخی هرساله میزبان تعداد زیادی توریست بوده و صنعت گردشگری آن در سطح بالایی قرار دارد. در شهر مادرید دیدنی های زیادی برای گشت و گذار وجود دارد که همگی، شما را به خود مجذوب خواهند کرد. این موزه دارای ثروت عظیمی از تاریخ باستان و بعد از آن (قبل از میلاد مسیح تا رنسانس) می باشد که بسیار جذاب است. موزه باستان شناسی اسپانیا و کتابخانه ملی اسپانیا هردو در یک ساختمان نئو کلاسیک واقع شده اند و این ساختمان بعد از بازسازی میزبان آثار باستانی مادرید شد. این مجموعه در سال 1867 با فرمان سلطنتی ایزابل دوم بنا شد تا برای آثار تاریخی، قوم نگاری، هنر های تزئیناتی، آثار مربوط به پادشاهان و تاریخ طبیعی و ... محلی مناسب باشد.

موزه باستان شناسی اسپانیا

در موزه باستان شناسی اسپانیا خواهید دید

ثروت این موزه دیدنی،  شامل آثار هنری مذهبی و مقدس است که بسیاری از آن ها، از کلیسا ها به موزه باستان شناسی اسپانیا آورده شده اند. یکی از آثار باستانی معروف این موزه می توان به یک نسخه نقاشی کشف شده از یک غار زیرزمینی باستانی نام برد که در منطقه آلتامیرا (Altamira)  یعنی شمال اسپانیا در سال 1868 کشف شده است. ازدیگر آثار برجسته این مجموعه بانوی ELX است که یک مجسمه نیم تنه متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد است که پوشش سر او با جزئیات ریزی شکل گرفته است و لباس او برگرفته از لباس سنتی اسپانیایی می باشد؛ گردشگران از این مجموعه به عنوان یکی از جاهای دیدنی مادرید بازدید می کند.

موزه باستان شناسی اسپانیا در مادرید

آثار به نمایش در آمده در این سایت همچنین شامل مجموعه ای از تاج های مربوط به دوران هنر گوتیک است که به قرن 8 نسبت داده شده است و در 1859 کشف شد. از دیگر موارد به نمایش درآمده در موزه می توان یک نیمکت از کاخی مربوط به دوران پالنسیا را نام برد که مربوط به قرن 14 میلادی است. آثار دیگری نیز در موزه به نمایش درآمده است که به اختصار شامل ظروف و گدان های نقره و یا سفالی، موزاییک ها و کاشی های رومی و مناطق مرتبط اطراف، مجسمه هایی از دوران تایبریس (Tiberius)، مجموعه های شامل لوستر های رنسانسی، گلدان های تزئین شده سفالی، برخی ظروف شیشه ای از قرون 16 یا 17 و بسیاری از موارد شگفت برانگیز دیگر وجود دارد که با خرید تور های مادرید می توانید از تمامی قسمت های این مجموعه بازدید کنید.

موزه باستان شناسی اسپانیا

امکانات موزه باستان شناسی اسپانیا برای افراد دارای معلولیت

در موزه باستان شناسی اسپانیا برای افراد دارای معلولیت، امکانات خاصی در نظر گرفته شده است که با فراهم آوردن آن، تاریخ را برای افراد با انواع محدودیت های جسمی قابل لمس می کند. دسترسی به این امکانات برای معلولیت های ذهنی، افراد دارای مشکلات شنوایی و بصری (بینایی) فراهم است و با در اختیار قرار دادن "منابع لمسی" مانند نسخه هایی از آثار تاریخی باستانی، تورهای هدایت شده و خدمات مجازی و ... بازدید از موزه برای اقشار مختلف فراهم آمده است.

امتیاز 2.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fatima
در تاریخ: 15:43:57 1399/12/12

من توجه کردم که در هر شهر یا کشوری موزه مردم شناسی دارد زیرا اداب رسوم گذشتگان خود را به احضار دیدن همه میذارند و اشنایی پیدا میکنن مردم و توریست ها این موزه هم ک بنام باستان شناسی است تقریباً مانند همون مردم شناسی است و بیشتر به آشنایی با اشیاء و موجبات زندگی گذشتگان شون است و این خیلی زیبا است ک مثلا بخای بدونی در گذشته چگونه امورات زندگی. را میگذاراندن برای همین اگر ب شهری با کشوری سفر کردید ب این مکان هایی حتما سفر کنید.

ثبت نظر جدید