کاخ سلطنتی مادرید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 اسفند 1399 3
کاخ سلطنتی مادرید

کشور اسپانیا یکی از دیدنی ترین کشور های اروپا به حساب می آید از جمله جاهای دیدنی مادرید اسپانیا کاخ سلطنتی این کشور است که امروزه تنها برای انجام تشریفات و مراسم رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

تاریخ ساخت کاخ سلطنتی مادرید به قرن نهم و یکی از پادشاهان مسلمان باز می گردد که استحکامات آن را بنا کرد اما بعد ها توسط دیگر پادشاهان مورد استفاده قرار گرفت. این کاخ در سال 1734 در آتش سوخت و به همین دلیل پادشاه وقت یعنی فلیپ پنجم تصمیم گرفت کاخی برای سلسله بوربن بسازد و طراحی آن را براساس کاخ ورسای پیش ببرد. پس این کاخ از سنگ و آجر ساخته شد به طوری که هیچ آتشی آن را نابود نکند. ساخت کاخ سلطنتی فعلی از سال 1738 تا 1755 ادامه یافت و در سال 1764 افتتاح شد که کارلوس سوم در آن ساکن شد؛ اکنون این بنا جزء یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی مادرید است.

جاهای دیدنی مادرید

معماری و ویژگی های کاخ مادرید

این قصر بر اساس خطی مشی از ورسای فرانسه ساخته شده است و با دارا بودن 15000 متر مربع زیربنا، بزرگ ترین کاخ سلطنتی اروپا به شمار می آید. نمای بیرونی آن از ظاهری دو طبقه و کلاسیک سلطنتی تشکیل شده که شامل ستون های بلند و مجسمه هایی است که در سال 1973 به آن اضافه شده است این کاخ دارای بیش از 2500 اتاق، 870 پنجره، 240 بالکن و 44 پلکان می باشد. نما و معماری داخلی کاخ سلطنتی مادرید به صورت هنرمندانه ای طراحی شده است و از متریال گران قیمت در آن استفاده شده که از جمله آن ها می توان مرمر سفید، کچ کاری ها و نقاشی های زیبا و تزئینات گران قیمت را اشاره کرد.

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

طبقه اول کاخ و تالار ستون های سلطنتی مادرید

در طبقه اول قسمتی با نام نگهبانی وجود دارد که توسط Sabatini طراحی شده است و دارای نقاشی هایی از ونوس و ولکان (ناهید و خدای آتش) است. تالار ستون ها به وسیله Giaquinto طراحی شده است و دارای نقاشی هایی از پادشاه به تمثیل از آپولو و تعدادی نقاشی دیگر همراه یک لوستر برنزی ساخته شده در سال 1846 و در فرانسه است، که روزانه گردشگران زیادی از کاخ سلطنتی مادرید بازدید میکنند.

تالار تخت سلطنتی مادرید و اتاق انتظار

این تالار شامل سقف بلند و دیوار های طلایی و قرمز است و روی دیوار ها نقاشی ها و آیینه هایی نصب شده که در کنار آن مجسمه های برنزی قرار دارد. نکته قابل توجه در این اتاق، نقاشی روی سقف آن است که در ستایش از سلطنت اسپانیا کشیده شده است. برای تخت سلطنتی دو صندلی ملکه و پادشاه وجود دارد که در اطراف آن 4 شیر در حالت آماده به حمله قرار دارند و به صورت نمادی از قدرت هستند. اتاق انتظار یا اتاق گفتگوی کاخ سلطنتی مادرید نیز مانند دیگر اتاق ها دارای یک نقاشی از خدایان بر روی سقف است (ستایش هرکول) و 4 پرتره از خاندان سلطنتی نیز در آن قرار داده شده است.

کاخ سلطنتی ماردید

آپارتمان و محل زندگی ملکه و سالن ضیافت

درسال 1879 سه اتاق همزمان به یک تالار تبدیل شد و نقاشی های سقف آن ها همچنان باقی مانده است. این اتاق از لوکس ترین قسمت های کاخ است. این طبقه همچنین شامل قسمت هایی مانند یک کلیسای کوچک و آپارتمان ها و محل اقامت های دیگری برای اعضای خانواده و یک اتاق فرمانروایی دیگر مربوط به چارلز سوم است. کاخ شامل چندین باغ است که به صورت زیبایی باغبانی می شوند و با گیاهان و مجسمه های گوناگونی تزئین شده است. یکی دیگر از قسمت های قابل توجه در این کاخ، موزه ی زره های سلطنتی قرن 15 است که در زمان پادشاه چارلز و برای مسابقات و جنگ ها استفاده می شده است. اگر قصد خرید تور مادرید را دارید می توانید با خرید تور های گشت شهری از دیگر اماکن دیدنی مادرید هم بازدید کنید که نزدیک ترین مکان جذاب به کاخ سلطنتی مادرید تئاتر سلطنتی است.

کاخ سلطنتی ماردید یکی از جاهای دیدنی

امتیاز 3.57از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

محبوبه میرکمالی
در تاریخ: 13:17:51 1399/12/20

یه کاخ سلطنتی در مادرید وجود داره که فقط پادشاه ها از اون استفاده می کردند این کاخ بسیار باشکو و مجلل است و می توان گفت از گرون ترین تزئین ها ، ممر های سفید استفاده شده این کاخ سلطنتی معماری بسیار زیبایی داره طبقه ی اول ان نقاشی های چشم گیری داره تاریخ ساختش هم به قرن نهم بر میگرده و پادشاه های بسیاری آن را مورد بازسازی قرار دادند

Maryam bano
در تاریخ: 20:10:43 1399/12/12

کاخ سلطنتی مادرید که در کشور اسپانیا قرار دارد که زیباترین کشورهای اروپایی هم محسوب میشود کاخ سلطنتی مادرید که یکی از بهترین و زیبا ترین جاهای گردشگری مادرید اسپانیا جاهای دیدنی زیادی دارد که امروزه بیشتر برای تشریفات و مراسم های ان چنانی از ان استفاده میشود کاخ سلطنتی مادرید که از اتاقهایی تشکیل شده که در هرکدام نقشی از پادشاهان و فرمانروایان را کشیده اند.به قول قدیمیا شنیدن کی بود مانند دیدن .حتما حتما از این جای دیدنی دیدن کنید و لذت ببرید

Fatima
در تاریخ: 15:38:32 1399/12/12

کشوری زیبایی هست که با وجود این زیبایی اب هوای مناسبی برای زندگی و یا سفر داره این کاخ زیبا با هنر معماری قدیمی ساخته شده که واقعا هر کسی نمیتونه همچین بنایی بسازع حتما باید یع معمار چیره دست باشه ک بتونه بنایی به این زیبایی بسازه کلا در قدیم معمار هایی بودن ک بسیار دست توانایی در ساخت بنا های شکوهمند داشته اند کافیست یه نگاه به آثار تاریخی خودمون بندازیم.

ثبت نظر جدید