مجموعه جزایر قناری کجاست ؟

جزایر قناری کجاست؟ شاید این اولین سوالی باشد که در ذهن هر فردی نقش می بندد. جزایر قناری نام مجموعه جزایری در کشور اسپانیا، شمال غربی آفریقا و در نزدیکی سواحل مراکش است.

این جزایر رویایی به دلیل دارا بودن طبیعت بکر و مناظر خاص، پوشش گیاهی و جانوری، ساحل خیره کننده پوشیده از شن‌های سیاه و سفید احاطه شده توسط آبهای اقیانوس اطلس، این آبی بیکران و مسحور کننده، شناخته شده است. هفت جزیره، هفت ساحل زیبا که تجربه‌ای فراموش نشدنی برای هر گردشگری رقم می‌زنند.

جزایر قناری

دلیل نامگذاری جزایر قناری چیست

در ابتدا شاید فکر کنید این جزایر به این دلیل نام "جزاير قناري" را دارند که پرنده قناری متعلق به این نقطه است؛ اما ماجرا کاملاً برعکس است! در واقع نام قناری از این جزایر گرفته شده چون اروپایی‌ها برای اولین بار این پرنده را در این مکان مشاهده کردند و چون مشابه این پرنده را در کمتر جایی دیده بودند نام جزیره را بر آنها گذاشتند. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که نام خود جزیره از کجا آمده است.

در گذشته دور، پادشاه موریتانی که به سگ‌ها علاقه داشت به این جزیره سفر می‌کند و سگ‌های پرسا کاناریو (که در بعضی زبان‌ها به سگ قناری معروف است) را می‌بیند، او دو قلاده از این نژاد سگ را با خود به قصر می‌برد. به این علت بعدها این جزایر به جزایر قناری شهرت یافتند.

جزایر قناری در کشور اسپانیا

تنریف بزرگترین جزیره از جزایر قناری

تنریف بزرگترین جزیره، تحت تاثیر کوه آتشفشانی تیده و سومین آتشفشان مرتفع جهان است. کوه تیده که بلندترین نقطه اسپانیا محسوب می‌شود دارای رصدخانه نجومی و بخشی از پارک ملی تیده است.

این پارک ثبت یونسکو شده است و مکانی بسیار دیدنی برای گردشگران است که می‌توانند با استفاده از خودرو و یا با پای پیاده به آنجا رفته، از مناظر لذت ببرند و حتی از کوه تیده بالا بروند و از نزدیک شاهد سنگ‌ها و گدازه‌ها باشند. این مکان هیجان انگیز است! از نزدیک دیدنِ رودی از مواد مذاب که از کوه سرازیر است قطعا تجربه ای است که کمتر جایی می توانید آن راکسب کنید!.

اما بازهم پیشنهاد بهتری برای شما داریم! دیدن مناظر منحصر به فرد این جزایر از بالاترین و مرتفع ترین نقطه اسپانیا می تواند تصویری فراموش نشدنی برای شما به جای بگذارد. پس اگر از ارتفاع نمی ترسید بهتر است سوار تله کابین ها شده و به بالاترین نقطه عزیمت کنید.

جزایر قناری در اسپانیا از دیدنی های دنیا

در این پارک، موزه کوچکی وجود دارد که گردشگران را با کوه‌های آتشفشانی و اطلاعات پیرامون آنها آشنا می‌کند. قسمت دیگری شامل باغ گیاه‌شناسی می‌شود و هر گیاه شناسنامه‌ای دارد که می‌توانید اطلاعات مربوط به گیاه را از آن بخوانید و دانش خوبی در این رابطه به دست آورید. تا اینجا تا حدودی فهمیدیم جزایر قناری کجاست و چه ماهیتی دارد، در ادامه با جزئیات بیشتری از این مجمع الجزایر زیبا آشنا می شویم...

جزایر قناری از دیدنی ترین های اسپانیا

جزایر قناری بهشتی برای طوطی ها

پارک طوطی‌ها یکی دیگر از جذابیت‌های جزیره تنریف به شمار می‌آید. اگر به حیوانات علاقه مند هستید حتما به این پارک سری بزنید. در این پارک، حیوانات دیگری همچون دلفین، پنگوئن و شیر دریایی هم نگهداری می‌شود که تماشای آنها برای هر فرد حیوان دوستی بسیار لذت بخش است. جنگل‌های کاج تنریف یکی دیگر از زیبایی‌های این جزیره زیباست که لذت یک روز سرزنده در کنار درختان را به شما پیشکش می‌کند.

طوطی ها در جزایر قناری

استخرهای صخره ای طبیعی در اسپانیا

از دیگر جاذبه‌های تنریف استخرهای صخره "گاراچیکو" است. گاراچیکو که در گذشته بندر اصلی تنریف به شمار می‌آمده، به دلیل فوران کردن آتشفشان و ورود مواد مذاب به این منطقه به نابودی کشیده شده اما اکنون همین مورد، دلیل بوجود آمدن استخرهای صخره‌ای شده است که در اندازه‌های مختلف وجود دارند و بسیار مورد استقبال گردشگران هستند به این صورت که هر گردشگر می تواند هر استخری با هر اندازه ای که مایل باشد برای آبتنی اجاره کند.

استخر های طبیعی در جزایر قناری

پایتخت این جزیره، "سانتا کروز د تنریف" است. جزیره تنریف میزبان یک کارناول بزرگ پیش از عزیمت به پایتخت، "سانتا کروز" است. این کارناوال که یک رژه پر از رنگ، صدا، زرق برق، لباس‌های فانتزی و کنسرت است در هفته‌ی قبل از ایام روزۀ مسیحیان برگزار می‌شود و هر سال یک تم خاص دارد. کارناوال های تنریف از جزاير قناري بعد از کارناوال‌های ریودوژانیرو در رتبه دوم محبوبیت و شهرت قرار می‌گیرد.

در هر شهرِ جزیره تنریف رژه‌های متنوعی برگزار می شود که با ورود به شهر از مردم با خوراکی‌های محلی و شیرینی و کیک‌ها پذیرایی می‌شود. هیجانی که از رژه این کارناوال در سرتاسر جزیره پخش می‌شود احساسی به یادماندنی است.

مرکز جزیره تنریف

شهرهای پر رفت و آمد تنرف شامل دهکده ماهیگیری سابق "لاس کریستیانوس" و "پلایا د لای آمریکاز" است که بیشتر به خاطر شب‌های سرزنده و پرانرژی‌اش معروف است. شب‌هایی روشن از چراغ‌ها و گردشگران شب‌زنده‌دار که حتی یه لحظه از این اتمسفر را از دست نمی‌دهند.

"سان کریستوبال د لا لاگناوا" در شمال شرقی تنریف ساختمان‌های مستعمرات قرن شانزدهم تا هجدهم را حفظ می‌کند و جزو میراث جهانی یونسکو است. کلیسای جامع "سن کریستوبال د لا لاگونا" در اینجا واقع است و سکونت‌گاه اسقف کاتولیک محلی و خانه اسقف جزیره تنریف است.

قدیمی‌ترین دانشگاه در جزایر قناری، دانشگاه "لا لاگونا" نیز در این شهرستان قرار گرفته است و این به معنی یک بافت با فرهنگ بسیار غنی است که فرصت مناسبی را برای گردشگران فراهم می‌کند تا با فرهنگ جزاير قناري عمیقاً آشنا بشوند.

جزیره تنریف از جزایر قناری

یکی از مکان‌های دیدنی دیگر در تنریف "تالار تنریف" است که با معماری منحصر به فرد خود تداعی گر امواج خروشان دریا است. این تالار شامل دو سالن کنسرت است؛ یکی با ظرفیت 1660 و دیگری 410 صندلی، پذیرای میهمانان می‌باشد. شما می‌توانید به یک اپرا گوش بسپارید یا شاید هم یک کنفرانس! در هر صورت معماری این تالار شما را حیرت زده خواهد کرد.

کلیسای ویرجین در کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک در این هفت جزیره است. یک فستیوال مهم رومی کاتولیک، جشنی است که همراه با کلیسای ویرجین اجرا می‌شود و نشان دهندۀ اتحاد بین فرهنگ‌های گوانچز و اسپانیا است. این مراسم شناسنامه‌ای برای فرهنگ قومی مردم جزایر قناری است.

تنریف بزرگ ترین جزیره جزایر قناری

گرنکاناریا یکی از جزایر پرجمعیت اسپانیا

گرن کاناریا دومین جزیره پرجمعیت این مجموعه است؛ یک زیبایی بی‌پایان دیگر که استراحت و شنا و تفریح در این جزیره جزو برنامه‌ سفرتان خواهد شد. مرکز این جزیره لاس‌پالماس گرن کاناریاست. این جزیره به گدازه‌های سیاه آتشفشانی و سواحل با شن سفید، معروف و شناخته شده است.

سواحل جنوبی آن شامل "پلایا دل اینگلز" و "پورتوریکو" و "پورتو د موغان" و "سن آگوستین" است که همه ی این سواحل جزایر قناری بسیار مورد استقبال گردشگران هستند. این جزیره مناطق مختلفی دارد از جمله منطقۀ کوهستانی، محلۀ روستایی، تپه‌های ماسه‌ای در خارج از شهر ماسپالوما و بندر کشتی‌های کروز.

جزایر تشکیل شده از گدازه های آتشفشانی در جزایر قناری

ماسپالوماس جزء محبوب‌ترین سواحل گرن کاناریا به حساب می‌آید که همیشه پذیرای گردشگرانی است که از فضای سرزنده این ساحل و رستوران‌ها و کافه‌ها لذت می‌برند. تجربه بودن در کنار ساحل و رفتن به کافه‌های ساحلی، آرامش و صدای امواج و نوشیدن یک نوشیدنی خنک مطمئناً تجربه بسیار لذت بخشی است.

کلیسای سانتا آنا یکی از بناهای دیدنی و منحصر به فرد این جزیره است. در سمت جنوبی این کلیسا "موزه دیوسسان" قرار دارد که جایی دیگر برای آشنایی با فرهنگ مردم جزیره و شناخت آنها می‌باشد. "کاسا د کولون" از دیگر مکان‌های جذاب است که اقامتگاهی برای فرمانداران بوده است و برای تجهیز و استراحت به این مکان مراجعه می کرده اند.

کریستف کلمب نیز در مسیرش به سمت آمریکا مدتی در این جزیره توقف داشته است. در موزه این اقامتگاه، اطلاعاتی پیرامون کشفیات این دانشمند وجود دارد. سبک معماری اقامتگاه جلوه‌ای بسیار دیدنی دارد.

جزایر قناری سواحل گرن کاناریا

پارک زیرآبی "آریناگا" نیز در این جزیره واقع شده که مکانی بسیار دیدنی و فرح بخش به شمار می‌آید و بهترین انتخاب برای گذران اوغات فراغت برای کسانی است که به دنیای زیر آب علاقه‌مند هستند.

پارک پالمیتوس یک باغ گیاه‌شناسی در کنار باغ وحش است که یکی دیگر از دیدنی‌های گرن کاناریا محسوب می‌شود. گذران وقت در کنار گیاهان وآشنا شدن با بافت گیاهی، تماشای حیوانات در باغ وحش مجهز این پارک حتماً ساعات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

باغ وحش جزایر قناری

لانزاروته جزیره گدازه های روان

ساحل بکر لانزاروته یک انتخاب دلپذیر برای علاقه‌مندان به طبیعت است. آرسیفه مرکز لانزاروته بوده و تماشای تضاد سختی صخره‌ها در کنار لطافت و آرامش آبی بیکران اقیانوس اطلس بسیار لذت بخش و دیدنی است. مناظر آتشفشانی پارک "تیمانفایا" در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

زمین این پارک بسیار گرم است زیرا گدازه‌های قدیمی سفت شده، قسمت وسیعی از زمین را پوشانده‌اند و تکه تکه شده‌اند و از درزهای بین آنها می‌توان دید که گدازه‌های تازه در حرکت‌اند! به عقیدۀ بسیاری لانزاروته اولین جزیرۀ قناری بود که مردم در آن ساکن شدند.

شهر لانزاروته

در این منطقه پانصد گونه گیاهی وجود دارد که از جملۀ آنها می‌توان به درخت زیتون وحشی اشاره کرد. بزرگترین شهر گردشگری لانزاروته، "پورتو دل کارمن" است که آب‌های فیروزه‌ای آن را احاطه کرده‌اند.

تورهای دریانوردی در سواحل "پاپاگایو" باعث رونق تفریحات دریایی در این ناحیه شده است که آب‌های روان آن و مکان‌هایی بکر برای شنا و دریانوردی، فرصتی مغتنم برای کسانی است که به تفریحات آبی علاقه‌مند هستند. در این تورها غذا نیز سرو می‌شود.

دهکدۀ ماهیگیری قدیمی و فستیوال مذهبی که هر سال ماه آگوست با رژه قایق‌ها همراه است از دیگر جذابیت‌های گردشگری این جزیره سرزنده هستند.

پارک استوایی گوییناته یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که حتما باید از آن دیدن کنید. شهرت این پارک بیشتر به دلیل نگهداری از پنگوئن‌ها و نمایش‌هایی است که آنها اجرا می‌کنند. بیش از هزار و سیصد گونه جانوری در این پارک وجود دارد.

یک چیز دیگر که مطمئناً شما را برای رفتن به این پارک مصمم‌تر خواهد کرد، نمایش طوطی ها خواهد بود روزانه طی شش نمایش می‌توانید از دیدن این پرندگان زیبا لذت ببرید.

کسانی که به لانزاروته در جزایر قناری سفر می‌کنند حتماً باید به آثاری که هنرمند اسپانیایی سزار مانریک خلق کرده سری بزنند و دیدن کنید. او در دهه‌ هفتاد میلادی، پس از سفرهای فراوان و دیدار با هنرمندان به لانزاروته بازگشت و آثار بی‌نظیری را خلق کرد که باعث رونق گرفتن گردشگری در این منطقه و همچنین شناساندن بهتر فرهنگ مردمش به دنیا شد.

او مستندی از معماری گذشته لانزاروته تهیه کرد و ساکنان را به حفظ آن تشویق کرد. همچنین سعی کرد که طبیعت لانزاروته را بکر نگه دارد و در جهت آن تلاش کرد.

سواحل لانزاروته

مانریک در هنگام گذشتن از زمین‌های بی آب و علف متوجه شده بود که درختان از میان سنگ‌های آتش‌فشانی بیرون زده‌اند. به همین دلیل مانریک زمینی که دیگر کشاورزی روی آن انجام نمی‌شد را خرید و با کاشت درختان در سوراخ گدازه‌ها آنجا را تبدیل به خانه‌ای شگفت‌انگیز کرد و خودش در آن خانه ساکن شد.

اتاق‌های این خانه را هر کدام به یک سبک خیره‌کننده شبیه به داستان‌های علمی تخیلی طراحی کرد و در همین اتاق‌ها پذیرای مهمان‌هایش از سراسر دنیا بود که برای بازدید به این خانه (که اکنون به موزه تبدیل شده) می‌آمدند. او در طراحی هتلی در ساحل شرقی لانزاروته نیز همکاری کرد.

هتل "ملیا سلیناس" ساختمان بتنی با چندین طبقه و استخر بزرگ و گل‌های زیبا و سنگ‌های آتشفشانی که از لحاظ معماری با ساختمان‌های مدرن امروزی برابری می‌کند. در تقاطع‌های جاده‌ای، مانریک مجسمه‌های فلزی رنگارنگی خلق کرده که به جاده‌های یک دست لانزاروته روحی تازه بخشیده است.

جامئوس دل آگوا نام رستورانی زیرزمینی است، که گودالی بزرگ، ساخته شده از گدازه‌های آتشفشانی است؛ تونلی گدازه‌ای که به غاری با دریاچه زیرزمینی می‌رسد و در طرف دیگر غار استخری در سایه درختان نخل به چشم می‌خورد. این رستوران در گذشته مکانی دنج برای صرف ناهار به دور از خورشید بوده و یا محلی برای برگزاری مهمانی‌های شبانه، اما امروزه تنها برای بازدید مردم باز است.

در مسیر این رستوران و مواد مذاب آتشفشان "دلاکرونا" غار "دی لاس وردس" قرار دارد و مهم‌ترین ویژگی آن نوری است که توهم بصری وجود استخری در غار را در ذهن بیننده بوجود می‌آورد و طراحش "جسوس سوتو" دوست و همکار مانریک است. در جزایر قناری هر لحظه باید منتظر یک منظره و مکان هیجان‌انگیز باشید که تماشایش هوش از سرتان خواهد برد.

لانزاروته از جزایر قناری

مانریک کافه تریایی با پنجره‌های سرتاسری و چشم انداز بی‌نظیر آبهای اقیانوس و صخره‌ها هم طراحی کرد. در جاده‌های صاف لانزاروته با هر وسیله‌ نقلیه‌ای به راحتی می‌توان تردد کرد. نکته جالب توجه این است که تمام این جاده‌ها به بنای یادبود ال کمپسینو منتهی می‌شوند. این بنای بزرگ سفید رنگ که مجموعه‌‌ای از بلوک‌ها و منحنی‌ها است، به یاد کشاورزان لانزاروته توسط مانریک ساخته شده‌اند.

برای بهتر دیدن این بنا می‌توانید با بالا رفتن از پله‌هایی به این اثر نزدیک‌تر شوید. دیوارهای منحنی به گونه‌ای در نزدیکی این بنا وجود دارد که برای حفظ درختان انگور در برابر بادهای شدید ساخته شده‌اند. در این محل موزه‌ای نیز برای قدردانی از کشاورزان لانزاروته وجود دارد و در آخر از خودتان با غذاهای محلی رستوان اینجا پذیرایی کنید.

باغ کاکتوس را می‌توان بزرگترین اثر هنری مانریک دانست این باغ سرتاسر پوشیده از انواع کاکتوس بومی جزایر قناری و دیگر مناطق دنیاست. تضاد کاکتوس‌هایی خشن با اندازه‌های مختلف در کنار آب‌نماهایی آرام بخش تصاویر چشم‌نوازی را پدید آورده‌اند که شما را متحیر خواهد کرد.

از دیگر جاهای دیدنی لانزاروته می‌توان به پارک تیمانفایا اشاره کرد که شامل آتشفشان‌های خاموش است که سه قرن پیش در هنگام فوران گدازه‌ها شکل گرفته‌اند اما امروزه فقط زیبایی‌های بصری آن به جا مانده است. مانریک با طراحی جاده‌های پیچ دار در این پارک بر زیبایی‌اش افزود. او با همکاری هنرمندان دیگر رستورانی هم راه‌اندازی کرد به نام ال دیابلو که در آن غذاهای محلی جزایر قناری سرو می‌شوند.

جزیره لاپالما

جزیره لاپالما که مرکزش "سانتا کروز لاپالما" است، یکی دیگر از جزایر قناری است که دومین کوه بلند این مجموعه جزایر را در خود جای داده است. این کوه "روک د لاس ماچچوز" نام دارد. کوه آتشفشانی این جزیره در گذشته فعال بوده است و اثرات آن به صورت سنگ فرشی از گدازه‌های قدیمی در سراسر زمین این جزیره مشهود است. شن‌های ساحل این جزیره نیز به رنگ سیاه می‌باشد.

جزیره لاپالما

به دلیل شرایط آب و هوا ابرها در ارتفاع کم تشکیل می‌شوند و آسمان بسیار صافی دارد، به همین دلیل در ارتفاعات تصویر زیبا و هیجان انگیز ابرها که پایین‌تر از شما هستند شگفت زده‌تان خواهد کرد. آسمان لاپالما در شب یکی از تصویرهایی است که به شدت توصیه می‌شود؛ اگر قصد سفر به این جزیره را دارید حتما تماشای آسمان شب لاپالما را جزو برنامه‌تان قرار دهید. لاپالما سرسبزترین جزیره از مجموعه جزایر قناری است و به همین دلیل به جزیره زیبا نیز معروف است.

این جزیره از مزارع موز پوشیده شده و اقتصاد آن بر پایه صادرات موز و در درجه بعدی برپایه جذب توریست است. لاپالما در گذشته یکی از بنادر مجاز داد و ستد بوده است و هنوز هم جایگاه بخصوصی دارد. در این جزیره هر پنج سال فستیوال محبوبی که در ستایش حافظ این جزیره است برپا می‌شود.

جزیره لاپالما اسپانیا

جزیره لاگومرا

لاگومرا یکی از جزایر کوچک جزایر قناری به شمار می‌آید که مرکزش "سن سباستین لا گومر" است. "پارک ملی گاراجونای" در شهر هرمیگوآ در این جزیره واقع شده که سرتاسر از جنگلی انبوه پوشیده شده است. زمین شیب دار پوشیده از گیاهان و وجود حیوانات بومی این منطقه مناظر هیجان‌انگیزی را بوجودآورده‌اند. این پارک به مسیرهای پیاده‌روی، پاراگلایدر، و سواحلش معروف است. اگر مایل به پیاده‌روی و گشت‌زنی هستید لا گومرا پیشنهاد خوبی برای شماست.

در لاگومرا از شلوغی و ازدحام جمعیت خبری نیست و این به دلیل کوچک و کم جمعیت بودن آن است، لاگومرا بهترین انتخاب برای افرادی است که از فضاهای آرام و خلوت لذت می برند، همچنین یکی از محبوب ترین جزایر به شمار می آید.

غواصی یکی از تفریحاتی است که در جزیره لا گومرا انتظار شما را می‌کشد. قایق سواری هم از دیگر تفریحات آبی برای کسانی است که دریانوردی روی آب را ترجیح می دهند. پلایا سانتیاگو یک شهر کوچک در ساحل جنوبی لا گومرا از جزایر قناری است.

در این شهر می توانید در عصر یک روز کنار ساحل به تماشای نهنگ‌ها بنشینید. تماشای آبشار ال سدرو بعد از یک پیاده‌روی، حسابی خستگی را از تنتان بیرون خواهد کرد. این ریزش چشم‌نواز و موسیقی آب از میان صخره‌ها یکی از خاطرات خوب شما از این سفر خواهد شد.

لاگومرا

ال هیرو کوچکترین جزیره جزایر قناری

ال هیرو با مرکزیت والورده، کوچک‌ترین جزیره از مجموعه جزایر قناری به شمار می‌اید که در جنوب غربی این جزایر واقع شده است. به قطع می‌توان گفت که این ناحیه همانند سواحل لبنان بهترین سواحل برای تفریحات آبی را برای شما فراهم کرده‌اند.

تجهیزات و امکانات فراون که به شما کمک می‌کند تفریحات آبی هیجان‌انگیزی داشته باشید. در این جزیره بکر شما می‌توانید در ساحل به تماشای نمایش همیشگی امواج اقیانوسی و صخره‌های سنگی بنشینید و با موسیقی طبیعت آرامش پیدا کنید. در ال هیرو تمامی امکانات رفاهی برای گردشگران محیاست تا از سفر به این جزیره استفاده کافی ببرند. مهمترین فستیوال در ال هیرو رژه‌ای است که هر چهار سال یکبار در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و خود یک جاذبه برای گردشگران به شمار می آید.

این فستیوال در تقدیس حافظ جزیره در فرهنگ مردم جزایر قناری است و مسیری 44 کیلومتری از میان تمام شهرهای ال هیرو طی می‌شود. یکی از گونه‌های جانوری این جزیره مارمولک‌های غول‌پیکر است که امروزه تعداد بسیار کمی از آنها باقی مانده اند و فقط در نقاط محدودی با پوشش گیاهی ضعیف مشاهده می‌شوند.

جزیره ال هیرو

یکی از بزرگ ترین جزایر، فوئرته نتورا

فوئرته‌ونتورا دومین جزیره بزرگ جزایر قناری است و از سال 2009 یونسکو این جزیره را در لیست مناطق حفاظت شده طبیعی-زیستی بین‌المللی قرار داده است. مرکز این جزیره "پوئرتو دل روساریو" است. اگر به دنبال آرامش هستید پیشنهاد ما "سواحل فوئرته‌ونتور" است چون با وجود توسعه یافته بودن و توریستی بودن، این منطقه اما جو خلوت و آرامی دارد.

در این جزیره هم مانند دیگر جزایر می‌توانید قایق سواری و غواصی کنید، پیاده روی و گشت زنی کنید، حمام آفتاب بگیرید و از تماشای طلوع و غروب خورشید و انعکاس نور در آب‌های بیکران اقیانوس اطلس لذت ببرید.

فوئرتهونتورا

فوئرته‌ونتورا دارای صخره‌های کوچک و بزرگ، سواحل طولانی، تپه‌های ماسه‌ای، تالاب‌ها و بسیاری از انواع نادر گیاهان و پرندگان است. سواحل غربی شامل صدها کیلومتر صخره و ساحل بکر است که آن را در بین جزایر قناری منحصر به فرد می‌کند.

 از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این جزیره گنجشک کوچک سرسیاه است که زمانی در تمام جزایر قناری پیدا می‌شد اما اکنون فقط در جزیره فوئرته‌ونتورا یافت می‌شود.

حیوانات دیگری مثل شتر و بز هم در این جزیره وجود دارند. بزها آزادانه در برخی مناطق دورافتاده این جزیره زندگی می‌کنند. 13 پارک طبیعی و منطقه حفاظت شده در فوئرته‌ونتورا وجود دارد و این بدان معنی است که 50 درصد از کل اراضی مسکونی تحت حمایت قانونی است یا وضعیت حفاظت شده دارد!.

دومین جزیره جزایر قناری

این جزیره به دلیل جریان‌های غنی از مواد مغذی که در آب اقیانوس در نزدیکی ساحل وجود دارد، انواع مختلفی از ماهی ها را در اطراف خود دارد. از لحاظ جغرافیایی و زمین شناسی، این جزیره گنجینه اطلاعات است و سنگ‌های سخت آن، نشان‌ دهنده چگونگی تشکیل شدن فوئرته‌ونتورا از اولین تا آخرین فوران‌هاست. قسمت‌هایی که پوشش گیاهی کمتری دارد باعث می‌شود ساختار سنگ‌ها کاملاً قابل مشاهده باشد.

از دیگر دیدنی‌های فوئرته‌ونتورا در جزایر قناری، باغ وحش اوآسیس است که گونه‌های مختلف جانوری وگیاهی را در خود جای داده است. زرافه، فیل، شتر، تمساح و فلامینگو، تعدادی از حیوانات این باغ وحش هستند. این باغ وحش نمایش‌هایی با اجرای شیرهای دریایی و پرندگان نیز دارد.

اما اگر باز هم به دنبال تفریح دیگری هستید پیشنهاد ما شرکت در کلوب‌های تنیس این جزیره است. تلفیق یک روز آفتابی و ورزش تنیس در این جزیره تجربه به یاد ماندنی‌ای برای شما خواهد شد.

کوه های جزایر قناری

امتیاز 4.96از 5 (50 رای)

نظرات کاربران

امیرحسین
در تاریخ: 09:19:09 1399/7/9

سلام پست کاملا جامع وکاملی بود من هم فکرمیکردم چون قناری زیاده بهش میگن جزایر قناری که با این پست اطلاعات عمومیم هم رفت بالاتر هم با جاذبه های دیدنیش اشناشدم.انشالله اگه دلار اجازه بده حتما باید یه سفر رفت واقعا جای بکر ودست نخورده ای هست پیشنهاد میکنم اگه قصد سفر خارج ازکشورو دارین حتما به اینجا سفرکنید

راحله شنبدی
در تاریخ: 20:19:01 1399/7/8

سلام واقعا چه خوب گفتید تو این مقاله منم فکر میکردم بخاطر اینکه تو این جزیره پر از قناری هست بهش میگن جزایر قناری چه مناظر دیدنی و هیجان انگیزی چقدر این تصاویر زیبا بودن حتی دیدن عکساشم آدم رو به وجد میاره و روح آدم برو میبره به اون جزیره چقدر خوب بود خوندن این مقاله واقعا اطلاعات آدم کامل میشه با خوندن مقاله های سفر بانک ممنون بابت این مقاله جامع و کامل

زهراقاسمی
در تاریخ: 19:38:15 1399/7/7

سلام ممنون از مقاله پرمحتوا و مفیدتون راستش ما اسم جزایر قناری را شنیده بودم ولی هیچی اطلاعاتی در مورد اش نداشتم برام جالب بود که اسم این جزیره از یک سگ برداشته شده و اسم پرنده قناری از نام این جزیره نامگذاری شده که من اینطور تصور نمی کردم واقعا با دیدن عکسهای این جزیره از این همه طبیعت و ساحل بکر انسان به وجد میاد امیدوارم روزی این جزیره را از نزدیک ببینم .

روشنك نظري
در تاریخ: 09:00:02 1399/7/7

جزاير قناري مجموعه اي از ٧ جزيره ميباشد كه همگي دست نخورده و بكر هستند و زيبايي وصف ناپذير دارد سواحل اين جزاير از شن هاي سياه و سفيد پوشيده شده كه خيلي زيبا هست جالب است بدانيم كه اسم پرنده قناري از اين جزيره انتخاب شده اروپاييها اولين بار پرنده اي را ديدند كه جايي نديده بودند به اين خطر اسم قناري بر پرنده گزاشتند ولي اسم جزيره قناري از نوعي سگ گذاشته شده در زمانهاي قديم پادشاهي به اين جزيره رفته بود و دو سك ديد و به قصر برد و چون ان زمان بعضي ها به سك قناري ميگفتند اسم جزيره را قناري گذاشت

نرگس جاوید
در تاریخ: 00:24:38 1399/7/2

سلام .من همیشه دوست داشتم ببینم این جزیره کجاست مرسی از سفربانک عزیز چه جالب است که اسم قناری ازاین مکان است.و واقعا فوق العادس این همه زیبایی و بکر بودن این منطقه آدم دوست داره تمام عمرشو تو این ساحل بگذرونه واقعا یه تیکه از بهشته.

راحله شنبدی
در تاریخ: 10:44:08 1399/6/31

سلام فکر کنم از یه جمع صد نفر اگه بپرسی درباره جزایر قناری بی شک بیش از 60 درصد بگن که چون قناری داخل این جزیزه زیاده بخاطر همین اسمش رو جزایر قناری گذاشتن من خودمم همین فکر رو میکردم ولی با خوندن این مقاله فهمیدم سخت در اشتباهم خیلی جالب بود برام این مقاله لذت بخشه چیزایی رو که اصلا اطلاعی درموردشون نداری میشه اینجا راحت دربارشون بدونی

نوریه خطیب
در تاریخ: 17:13:34 1399/6/29

جزایر قناری غیر از طبیعت زیبا و‌شگفت انگیزی که داره اب و هوای رویایی و خاصی داره مناظر چشم نواز که ارامشو به انسان تزریق میکنه مناطق دیدنی که با یکبار سفر نمیتونید همشو درک‌کنید و ببینید مهمترین جاذبه این جزایر سواحل بکر و زیبای اون هست که از زیبایی و تمیزی میدرخشه.تله‌کابین بهترین گزینه هست واسه کسایی که روزای کمتری به این جزایر سفر میکنن چون میتونن از ارتفاع تمامی زیبایی هارو ببینن و لذت ببرن

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 00:42:02 1399/6/27

با سلام در باره جزایر قناری من قبلا نشنیده بودم جزایر زیبایی هستند و بسیار فرح بخش و شکفت انگیز بخصوص که در مورد جزیره تنریف که گفتید کوه آتش فشان در آنجا قرار دار د این جرایر در کشور اسپانیا و شما لغربی آفریقا و نزدیکی مراکش می باشد در باره آتشفشنها که گفتید می توان گدازه ها و مواد مذاب رادید و جوی های روان از مواد مذاب وجود دارد بسیار هیجان انگیز و لذتبخش است و طبیعت بکر و دست نخوردنی آنجا و اسم آن که جزایز قناری است بخاطر وجود پرنده ای که قناری است و قبلا در جای دیگری دیده نشده بود.

هاجر کشاورز
در تاریخ: 13:02:24 1399/6/26

یکی از بهترین پارک های حیوانات دراین جزیزه قرارداره ک بهشت طوطی هاست واقعا معرکس..تنوع حیوانات و پرندگان دراین پارک بی نظیره و مثال زدنی واقعا..و حدود چهل میلیون هم بازدید کننده داره واقعا خیره کنندس ..و نام پرنده قناری چون پرنده بومی این جزیزه هستش از اینجا گرفته شده ..واقعا زیباس ممنون از مطلب جذابتون ک مارو اشنا میکنید بااین جاهای دیدنی و امیدوارم یه روزی بتونم حتما سفر کنم ب اینجا

لیلا یعقوبی
در تاریخ: 00:09:28 1399/6/26

با عرض سلام خدمت دوستان و سفربانکی های عزیز.ضمن تشکر فراوان به این سایت از بابت دادن اطلاعات و مقاله های پر محتواشون. فکر میکنم اکثرا و ازجمله خودم در نگاه اول با شنیدن جزایر قناری تنها چیزی که به ذهنمون خطور می‌کنه اینه که جزیره ای با داشتن کلی قناری.در صورتیکه با خواندن این مقاله بنده بهترین شناخت از جزیره رو پیدا کردم که بسیار مفید بود.

فاطمه شیخ
در تاریخ: 21:57:48 1399/6/25

جزایر‌قناری مجمع الجزایری شامل ۷ جزیره در اقیانوس اطلس نزدیک به ساحل مراکش و یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا است و پایتخت این منطقه لاس پالماس است. جالب است بدانید قناری یا کاناری از ریشه لاتین به معنی صد گرفته شده است دین بسیاری از مردم این منطقه مسیحی کاتولیک هستند سایر ادیان شامل اسلام مسیحیان پروتستان آیین هندو ادیان چینی بودیسم بهایی و یهودیت در اقلیم هستند. از مراکز دیدنی این جزیره می‌توان به پارک ملی تیده پارک لورو ساحل لاس کانتراس دهکده ماسکا اشاره کرد .

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 16:40:32 1399/6/25

سلام. ممنون از مقاله تون در مورد جزیره قناری که همون طور که از عکس های آن پیداست مکان بکر و زیبایی است. از همه جالب‌تر اسم این جزیره بود که از نام سگ ها گرفته شده است. تنریف بزرگترین جزیره این مجموعه هم فکر کنم دیدنی باشه که رودی از مواد مذاب که از کوه سرازیر میشه. من همیشه دوست داشتم یک کوه آتشفشانی رو از نزدیک ببینم. قطعا اگر بتونم سفری به این جزیره زیبا را خواهم داشت و از این همه زیبایی قطعا خدا را شکر خواهم کرد.

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 10:33:03 1399/6/25

با عرض سلام و خسته نباشید. واقعا مقاله خوب و کاملی بود مخصوصا این که دلیل نام گذاری جزایر قناری رو متوجه شدم. از وقتی اسم این جزایر رو شنیدم دوست داشتم به آنجا سفر کنم الان فهمیدم که واقعا ارزش سفر کردن رو داره همه چیزهای زیبا و شگفت انگیز رو یکجا داره. چه مناظر زیبایی چه طبیعت بکری. واقعا ممنون که ما رو با جاهای دیدنی آشنا میکنید.

فاطمه بنی اسدی
در تاریخ: 16:36:34 1399/6/23

با سلام و تشکر بخاطر این مقاله ی زیبا برای من جذاب ترین قسمت نام این جزایر بود که واقعا اطلاعاتی در موردش نداشتم و با خوندن این مقاله متوجه دلیل نامگذاری اون شدم و دیگه اینکه چقدر این جزیره زیباست و چه نکانهای جذاب و دیدنی داره واقعا عالی بود درود بر نویسنده این مقاله

علی حاج اکبری
در تاریخ: 12:05:02 1399/6/23

سلام و خسته نباشید ، این جزایر بسیار زیبان ، تا چندین سال پیش فکر میکردیم جزایر قناری ، پر از قناری های رنگارنگ داره ، بعدا فهمیدم لامصب اصلا معنیش میشه توله سگ ، 😂😂 ممنون از سایت خوبتون

سارینا صالحپور
در تاریخ: 18:43:36 1399/6/20

این متن بسیار جالبی بود که درباره جزایر قناری توضیح داده بودید اینکه جزایر قناری نام مجموعه جزایری در کشور اسپانیا که در شمال غربی آفریقا و در نزدیکی سواحل مراکش است من این اطلاعات رو نمیدونستم و اینکه این جزایر رویایی به دلیل بیکار بودند دارای مکان های بسیار جالب و دیدنی هست من قبلا فکر می‌کردم که دلیل نامگذاری جزایر قناری به خاطر وجود قناری های بسیار زیاد در این مکان اما بعداً با توجه به مقاله شما فهمیدم که دلیل نامگذاری جزایر قناری به خاطر قناری پرنده کمیاب بوده و اولین بار در این جزیره دیده شده نام این جزیره را جزایر قناری گذاشتید بسیار متن جالبی بود و لذت بردم

شیما
در تاریخ: 12:01:59 1399/6/19

سلام و خسته نباشید واقعا عالیه جزیره به این خوشگلی و خوشرنگی ندیده بودم عالیه مرسی از سایتتون و معرفی این جزیره زیبا آرزوی موفقیت برای شما و تیمتون 🌺🌺

زينب رسولي
در تاریخ: 10:55:08 1399/6/19

سلام و عرض ادب و احترام ،جزایر قناری همیشه توی بچگی اسمش برام جالب بود و فکر میکردم یه جایی هست پر از قناری اما حالا خارج از شوخی خیلی دلم میخواد این جای جذاب رو ببینم و مطالب جذاب شما بیشتر به آدم انگیزه میده که بخواد به سفر بره من کلا آدم سفر دوستی هستم و کلا عاشق گشت و گذار توی طبیعت هستم .ممنون از سایت مفید و جذاب سفر بانک موفق و پیروز باشید سپاس فراااوان

راحله شنبدی
در تاریخ: 00:24:56 1399/6/19

سلام و خسته نباشید من مثل تمام دوستان فکر میکردم که بخاطر اینکه قناری اونجا زیاده اسمش رو گذاشتن جزایر قناری چند ساله ما در ناآگاهی به سر می‌بردیم وقتی این مطالب رو میخونم هم خوشحال میشم هم ناراحت خوشحال از اینکه به معلوماتم اضاف شده و ناراحت از اینکه عمری در ناآگاهی در مورد این مناطق به سر بردیم و هیچوقت تلاش نکردم به دنبال شناخت این مناطق برم

ياسمين
در تاریخ: 23:01:08 1399/6/18

سلام وقت بخير، تا بحال جزيره اي به اين زيبايي به اين خوشرنگي نديده بودم و از همه جالبتر اسمش بود و ماجرايي كه باعث انتخاب اين اسم بوده خيلي بامزه بود و واقعا كه به شكل و شمايل اين جزيره ميخوره ، اينقدر زيبايي كه توي تصاويرش كشيده شده زياده كه آدم محو اونها ميشه و يا جاهايي كه توي اين جزيره هست خيلي ديدني است مرسي از مطالب مفيدتون.

فاطمه طهماسبی سروستانی
در تاریخ: 22:44:07 1399/6/18

سلام... چقدر جالبه که همچین جاهای قشنگ و دیدنی خدای مهربونم در تموم این دنیا آفریده. منم مثل دوستای دیگمون فکر میکردم که جزایر قناری پراز درختای داخل هم هست که پراز قناریه😄😄😄اما با خوندن این مقاله فهمیدم که اصلا قضیه چیز دیگه ای هس. هیچوقت فکر نمیکردم یه مدل سگ باشه که معروف باشه به قناری😄 چقدر خوبه که با شما آشنا شدم و میتونم در مورد تک تک جاهای دیدنی این دنیا اطلاعات به دست بیارم. واقعا ممونم ازتون

فاطمه فروزنده
در تاریخ: 16:47:44 1399/6/18

وای چقدرعالی من تصورم این بود که قناری ازاونجا امده باشد چون خودمون همیشه ۲۰۰قناری توخونه داشتیم تصورم این بود والان میبینم چقدر بافکرمن فرق میکرد اگر بتوانم دراولین موقعیت حتما یه سفربه این جزیره زیبا میکنم وازنزدیک اونو میبینم وبعداززیبایی های اون میام براتون تعریف میکنم

مژگان زارعی
در تاریخ: 15:48:24 1399/6/18

باسلام و خسته نباشید خدمت دوستانی که این مطالب مفید و اموزنده رو جمع اوری کردند من تا حالا فک میکردم به این دلیل اسمشو گذاشتن جزایر قناری چون اونجا قناری زیاد داره واقعا جالبه که برگرفته از اسم سگ بوده عکسایی ک گذاشتین خیلی خوب جزایر و به تصویر کشیده که با نگاه کردن بهشون ادم وسوسه میشه اونجارو از نزدیک ببینه و لمس کنه خیلی ممنون از زحماتتون

منامهدیخانی
در تاریخ: 10:54:01 1399/6/18

سلام صبحتون بخیرشایدباورتون نشه ولی واقعابرام جالب بود وتابحال نشنیده بودم که اسم جزایرقناری ازروی سگ ها که به زبان دیگه ایی بهش میگن قناری اومده چون قناری یه پرنده کوچک وخوش آوازه ولی درهرصورت انقدرهیجان انگیزاز این مکان زیباتعریف کردید عکسهاگیرابود که واقعادلم میخادبرم وازنزدیک ببینم یعنی میشه؟

معصومه جعفری
در تاریخ: 23:40:09 1399/6/17

جزایر قناری یکی از زیباترین و جذاب ترین جزایری هست که تاکنون وصفش رو شنیدم و با توجه به توصیفات در این مقاله ها بسیار کنجکاوم که بتونم سفری داشته باشم منظره های زیبا پرندگان زیبا از جذابیت های این مکانهاست .برای همه آرزو میکنم گشت و گزار در این جزایر رو.ممنونم

مرضیه آذرم
در تاریخ: 20:25:47 1399/6/17

عالیه واقعا دید ادمو در مورد جاهایی که فقط اسمشو شنیدیم و ازش ی تصوری ناقص داریم باز میکنید ممنون از اطلاعات مفیدتون

شیرین مرادی
در تاریخ: 20:11:48 1399/6/17

این جزیره زیبا رو همیشه اسمش رو‌میشنیدم و تصور دیگه ای ازش داشتم الان کنجکاو شدم ببینم دلیل اینکه اسمش جزایر قناری گذاشته چیه و اصلا تصور نمیکردم که نام قناری از روی این جزیره باشه و همیشه برعکس فکر میکردم خیلی جای زیباییه امیدوارم بتونم و برم از نزدیک این جاذبه ی طبیعی رو ببینم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 11:13:45 1399/6/10

من زمانی که اسم جزایر قناری رو شنیدم فکر میکردم اونجا پر از قناری های مختلف و پرنده باشه. با خوندن این مقاله اطلاعات کامل و درستی در مورد این جزایر رویایی و زیبا بدست آوردم. و کلی مشتاق دیدن اون از نزدیک شدم. واقعا مکان هایی که به طور طبیعی دارای زیبایی های خارق العاده هستند دیدنشون خیلی هیجان جذابیت داره.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 22:07:07 1399/6/4

سلام. به نظر من جزایر قناری یکی از مشهورترین مکان های تفریحی خیلی زیباست که شهرتش به گوش همه رسیده و تقریبا همه کمی اطلاعات از این مکان جذاب دارند. من خودم تا حالا به جزایر قناری سفر نکردم ولی امیدوارم به زودی برم و از نزدیک از زیبایی های این مکان لذت ببرم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:38:53 1399/5/25

وای من اینقد تعریف این سواحل قناری رو شنیدم دیگه واقعا دوست دارم هرچه زودتر برم ببینم. رنگ آبی سواحل خیلی رویایی است. هر کدوم از جزایر به خوبی و با جزئیات کامل توضیح داده شده بود طوری که نظر هر خواننده ای رو جلب میکنه. مخصوصا طبیعت بکر و فوق العاده ای که در کل این جزایر به چشم میخوره.

سمیه صفایی
در تاریخ: 22:54:51 1399/5/21

این مجموعه جزایر توی اقیانوس اطلس هستن و نزدیک ساحل مراکش هستن و یه جزیره خود مختاره که توی کشور اسپانیا هست و اینکه پایتختشم لاس پالماسه. جالبه بدونید که قناری به زبون اسپانیایی معنی سگ رو داره و توی زبان فارسی خودمون اسم این جزایر جاودان کت هست. خیلی مقاله خوب و لذتبخشی بود ممنون برای زحمتی که کشیدید دوست عزیز

جانا
در تاریخ: 21:54:58 1399/5/21

سلام‌ خدمت همه دوستان سفر بانکی عزیز،واقعا از مطالعه این مقاله زیبا لذت بردم واقعا میشود به جرئت گفت که این منطقه یکی از زیباترین و بکر ترین نقاط گردشگری جهان محسوب می شود،طبیعت زیبای این منطقه مطمئنا چشم هر ببینده ای را نوازش می کند ، با مطالعه این مقاله متوجه شدم که واقعا این همه تعریف و تمجید از این جزیره بی دلیل نیست.واقعا این منطقه یکی از نقاشی های شگفت انگیز خداوند متعال است که خداوند برای ما زمینیان آفریده است .

تبسم
در تاریخ: 20:19:19 1399/5/21

یکی از جاهای مورد علاقه ی من همیشه جزایر قناری بوده البته هیچوقت اینقد اطلاعات درمورد این جزایر کسب نکرده بودم خیلی خوب و کامل بود فکر میکنم دیدن این مناظر زیبا از نزدیک آدمو دیونه کنه باور کردنی نیست اما عجیب به دل میشینه کاش میشد همه جای دنیا رو از نزدیک دید

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 14:14:47 1399/5/21

اسپانیا یه کشوریه که علاوه بر شهرای خودمختاری که داره کلی جزیره داره که جزایر قناری یکی از اوناست این کشور با مراکش همسایه است پنجمین کشور بزرگ اروپاییه جالبه بدونید قانون اساسی اسپانیایی امروزی بر اساس پادشاهی قدیم هست. توی اقتصاد رتبه سیزدهم رو توی دنیا داره. سطح زندگی توی این کشور خیلی بالاست و استانداردای بالایی دارن. مقاله جالبی بود

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 10:44:20 1399/5/18

سلام. فکر کنم این دومین بار هست که این مطلبو میخونم واقعا این بار هم مثل دفعه اول هیجان زده شدم واقعا که زیبای های جزیره خیره کننده است قدرت خدا همه جا هست و هیچ زیبایی دیگه ای توان رقابت باهاشو نداره. خیلی دلم میخواد به این جزیره سفر کنم. و این زیبایی هارو از نزدیک ببینم

الهه سالارپور
در تاریخ: 02:52:54 1399/5/15

انتخاب و قراردادن عکسهای این سایت عالیه واقعا ادمو مشتاق سفر میکنید رنگ آبی سواحل و همچنین سبزی درختان و گیاهان حس تازگی به ادم میده، من در مورد سواحل قناری زیاد شنیدم، با خوندن این مقاله اطلاعاتم بیشتر شد. وقتی میام و مطالب سایت شما رو میخونم فقط دلم میخا موقعیت جور کنم و بزنم به سفر😍

زهرا جعفری
در تاریخ: 02:43:24 1399/5/13

از نام این جزیره مشخص است که جایی بسیار زیباست. جزایر قناری... من در رویاهایم خودم را در آنجا فرض میکنم. صدای آواز قناری ها میان نسیمی که پوست صورتت را نوازش میکند. امیدوارم زمانی در مسیر زندگی ام، این جزیره را دیدار کنم. در آن روز حتما احساس دلگرمی و خوشحالی فراوانی خواهم داشت، که توانسته ام به یکی از زیباترین آرزوهایم برسم. آرزویی که در خواب های شبانه ام می باشد ...

leyla ghasemy
در تاریخ: 17:39:53 1399/5/9

با اینکه طولانی بود اما خیلی زیبا جذابیت های گردشگری سواحل قناری رو با تصویر کشیدین‌ و یه راهنمای کامل برای کسایی هست که میخوان به کشور اسپانیا و این ساحل سفر کنن. واقعا طبیعت فوق العاده زیبا و بکری داره.آدم همچین جاها زیاد سفر کنه همیشه جوان می مونه.😄 یه ساحل تو سواحل قناری کشور اسپانیا وجود داره که مرجان های سفید رنگ تمام سطح ساحل رو پوشوندن و به خاطر شباهت زیاد به ذرت بو داده یا همون پاپ کورن به سواحل پاپ کورن معروفه‌.این رو تو یه مستند دیدم واقعا جالب بود برام. جزایرشون هم خیلی زیبا هستن.چند روز تو جزیره موندن و تجربه زندگی تو اونجا با طبیعی ترین شرایط باید دلچسب باشه.هرچند امکانات زیادی دارن .

فرزانه
در تاریخ: 23:36:51 1399/5/6

سلام مجدد و عرض خسته نباشید از دوست عزیزی که برای انتشار این مقاله زحمت بسیاری کشیده🌷 همونطور که قبلا هم عرض کردم جزیره لاگومرا مورد علاقه اینجانب میباشد.تاکنون موفق به دیدن این جزیره از نزدیک نشدم ولی امیدوارم در آینده ای نه چندان دور بتونم از اینجا دیدن کنم.ظاهرا خیلی جذاب و دلنشینه و در هر مکانی که سکوت حاکم باشه آرامش هست قطعا💖

نسرین سدیدی
در تاریخ: 11:38:22 1399/5/5

تصاویر نمایش داده شده از سواحل قناری خیلی رویایی و حیرت آور بودند. رنگ آبی سواحل شفافیت و زلالی این آبها رو نشون میداد. در مورد سواحل قناری زیاد شنیدم. و اینکه در یک سفر بشه هفت ساحل و هفت جزیره رو دید و از تفریحات و مناظر زیبای اونها لذت برد فوق العاده است. و ساعتها نشستن در سواحل شنی تجربه ی هیجان انگیزی خواهد بود. ممنون که اینثد خوب این جای زیبا رو معرفی کردید.

سمیه صفایی
در تاریخ: 10:28:06 1399/5/5

سلام.مجموعه جزایر قناری از نقاط بسیار زیبا و فوق العاده هیجان انگیز کره زمینه و عجیبه که به اسم جزایر قناری معروف شده ولی اثری از قناری توش نیست من نمیدونستم توی جزیره قناری نیست فکر میکردم پر قناریه . کاش بتونم برم اونجا و جزیره به جزیره اونجارو بگردم کلی پارک زیبا داره و کیف میده اونجا بری پیکنیک و خوش بگذرونی. مقاله جذابی بود

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 20:37:39 1399/5/2

سلام من فکر میکردم اسم این جزیره به خاطر این جزایر قناریه که توش کلی قناری با رنگای مختلف زندگی میکنن الان علت نامگذاریش به این اسم رو فهمیدم. همینطور اصلا فکر نمیکردم این جزیره پایتخت داشته باشه فکر میکردم همینطوری یه جزیره است و تمام. عکسا خیلی زیبا بود دلم خواست برای یکبار هم که شده شرایطش فراهم بشه و برم این جزایرو ببینم.

کورد توریست
در تاریخ: 00:58:14 1399/4/27

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما دوستان گرامی سفر بانکی نظر شخصی ام در مورد مقاله این است که خیلی طولانی بود و خود من نصفه نیمه مقاله رو رها کردم مقاله باید در عین خلاصه باید مفهوم اصلی خود را به مخاطب انتقال دهد در مورد این جزایر به نظرم یکی از جا های بسیار درجه یک در مورد گردشگری است چون واقعا طبیعت بکری دارد

سامی درخشانی
در تاریخ: 15:44:31 1399/4/26

با عرض سلام خدمت همه شما دوستان سفر بانکی به نظر شخصی خودم جزایر سواحل آفریقای غربی از همه زیباتر بود خیلی طبیعت بکر زیبا و جذابی دارد علت زیبایی این جزایر تنوع گوناگونی جانوران آن است ولی اگه بخواین در کل درباره مقاله نظر بدم مقاله ای خیلی کامل و با توضیحات عالی بود و آرزوی سلامتی و سفری خوش را براتون دارم

ندا گریوانی
در تاریخ: 22:03:03 1399/4/23

جزایر قناری این بهشت کوچک، تصویر قدیمی و آشنابا درختان سبز و بلند دریا و سواحل سفید و طوطی های رنگارنگ. این جزیره که همه به شب های مهیج اش و هوای همیشه بهارش می شناسند در طول چند سال اخیر تغییرات زیادی کرده، ال مدانی یکی از بهترین سواحل این جزیره ست که به لطف وزش زیاد باد برای موج سواری بسیار مناسبه.

رخساره بیدار
در تاریخ: 10:17:17 1399/4/17

جزیرا قناری .جالبه من فکر می کردم‌یه جزیره است فقط ولی متشکل از ۷ جزیره میشه.که تنریف و لاپالما و ال هیرو جزو این جزایر به حساب می ان.طبیعت زیبا اقیانوس اطلس پوشش گیاهی سواحل با شن سیاه و سفید همه و همه دست به دست هم دادند تا این جزیره رو تبدیل کنن به یکی از خیره کننده ترین مناطق توریستی کشور اسپانیا..وجه نامگذاریش هم درست برعکسه اون چیزیه که ماها فکر می کنیم ما فکر می کردیم چون قناری زیاد دهره بهش می گن جزیره قناری اما برعکسه قناری ها چون تو این جزیره برای اولین بار دیده شدن اسم جزیره رو گذتشتم رو این پرنده خوش صدا.ممنون از سفر بانک

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:13:56 1399/4/16

در مورد جزایر قناری فقط اسم شان رو قبلا شنیده بودم ولی اطلاعاتی نداشتم در این زمینه. علت نام گذاری این جزایر برام جالب بود. تا حالا رودی که از مواد مذاب تشکیل شده باشه ندیدم. به نظر میاد این منطقه دارای کوه های اتشفشان فعال است. پارک طوطی ها هم به نظر جای دلچسبی هست. مخصوصا دیدن دلفین و و سایر حیوانات. واقعا ادم متحیر میمونه که همچین جاهایی واقعا وجود داره؟ کاش فرصتی پیش بیاد ببینیم از نزدیک.

سرگل ایرانی
در تاریخ: 23:03:33 1399/4/15

جزایر قناری از زیباترین بخش زمین هستند واقعا با تماشای آنها انسان آرامش می گیرید. جزیره لاپالما از زیباترین جزیره هاست . معماری خانه هایش متفاوت است و رفتن در کنار ساحل این جزیره زیبا ترین و لذت بخش ترین هاست . غذا های جزایر قناری بیشتر ماهی هستند. که دارای پروتین و طعمی متفاوت هستند . ممنون اطلاعات مفیدی بود واقعا جزایر قناری را به خوبی معرفی کردید.

زینب وطن دوست
در تاریخ: 17:48:30 1399/4/14

عکس اول به تنهایی برای منکافی بود که یک دل نه صدل عاشقش شوم.علاوه بر اسم زیبایی که روی این جزایر گذاشته اند،زیبایی و مناظر فارقالعاده اش به راستی عقل از سر آدنی می رباید.در هرگوشه هز دنیا اینقدر زیبایی های خارق العاده ای وجود دارد که فقط زبان ما را از شکر در برابر نعنات خداوند متعال قاصر می کند.

فاطمه احمدی
در تاریخ: 23:50:14 1399/4/13

جزایر قناری من همیشع فک میکردم جزیره قناری جاییه است که محل زندگی قناری هاباش.برعکس این قضیه بود جزایر قناری درکشوراسپانیادرعین حال زیباترین جزیره می باشد .این جزیره قناری ازامکانات خوبی هم برخورداراست ازجمله تله کابین که بااستفاده ازتله کابین ازاون بالا تمام جزیره زیر نظرشخص است.کدام جای دنیارو دیدیدکه جزیره اش پارک حیوانات داشته باش برای گردشگران خیلی جای جالب وحیرت انگیزی می باشد...

هیرش کهنه پوشی
در تاریخ: 17:51:45 1399/4/13

من مستندی را درباره این شهر دیدم که واقعا بی نظیر است . واقعا شهری رویایی است، آرزوی خیلی از مردم ایران او جهان است که سفری به جزایر قناری داشته باشند لذت غواضی و قایق سواری در این شهر که اصلا تمام نمی شود. منظره ی زیبا و معماری خانه هایشان دیدی متفاوت برای انسان ها به ارمغان آورده است . البته غذاهایش به امتحان کردنش می ارزد . ممنون مقاله ی زیبایی بود دوست عزیز .

ندا گریوانی
در تاریخ: 13:25:00 1399/4/12

این جزیره ی بهشتی از نظر شرایط آب و هوایی جزء بهترین نقاط روی زمین محسوب میشه! این جزایر هر چند که نام بزرگی در اذهان ما جوونای ایرانی داره اما واقعا تنها بهشتی برای ساکنین شمال اروپاست! چیزی ک حتما باید در این سفر امتحان کنید سیب زمینی مخصوص جزایر قناری یا سس مخصوصش هست، که در عین سادگی بسیار خوشمزه ست

ندا گریوانی
در تاریخ: 23:14:26 1399/4/11

جزایر قناری علاوه بر سواحل زیبا و جنگل های باشکوهش به خاطر مکان های دیدنی و حتی تاریخیش هم شهرت داره، بهتره بدونید گرمای سواحل قناری با زیبایی هایی که این ناحیه فراهم میکنه به هیچ وجه طاقت فرسا نیست! این جزایر جزء نقاط بسیار زیبای این کره ی خاکی محسوب میشه حتما بهشت اروپا رو با سواحل زیباش رو در اولویت قرار بدیم برای یک سفر به یاد ماندنی!

علی ملک زاده
در تاریخ: 21:38:36 1399/4/11

ممنون از مقاله بسیار بسیار خوبتون . من واقعا تا الان نمیدونستم جزایر قناری کجاهست و به جه دلیل این اسم گذاشته شده . واقعا آدم دل میخواد یک بارهم که شده به اینطور جاها سفر کنه

افسانه مهدویان
در تاریخ: 19:17:02 1399/4/11

جزایر قناری بهشت اروپاست و دارای آب هوای بسیار عالی میباشد که هر گردشگری را برآن میدار تا در فرصت مناسب به آنجا سفر کند جزایر قناری سرسبز، دارای کوه ها، صخره ها، سواحل آبی، آسمان صاف، باغ وحش هایی که درآن پرندگان و حیوانات نمایش هایی اجرا میکنند و هر زیبایی دیگری که برای هر گردشگری مهم است در جزایر قناری میتوان یافت دیدن این همه زیبایی از نزدیک بسیار حیرت انگیز و به یاد ماندنی خواهد بود.

رخساره بیدار
در تاریخ: 14:19:20 1399/4/11

جزایر قناری در کشور اسپانیا و شامل چندین جزیره هستش که هر کدوم زیبایی های خودش رو داره.مردم فکر می کنند چون تو این‌جزیره پر قناریه اسمش شده قناری در حالیکه انگار برعکسه و این پرندهدها اسمشون رو از این جزیره گرفتند.جزیره تنریف بزرگترین جزیره بهدحساب میادش.اینجا به دلیل اب و هوا و پوشش گیاهی عالیش محل زندگی خیلی از پرندگان از جمله طوطی ها هستش.بعضی از جزیره ها بیشتر از بقیه امکانات تفریحی دارند.حمام افتاب و ماهیگیری و رستوران های عالی داره. واقعا رویاییه این جزایر.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 19:21:26 1399/4/10

جزیره قناری بهشت طوطی هاست شهری با این همه جزایر زیبا جزیره ای دارای جزایر متعدد که هر کدام ویژگی و زیبایی خاص خود را دارد جزیره ای با کوه های آتشفشانی جزایره ای پوشیده از جنگل های زیبا جزیره کوچک که سواحل آبی هیجان انگیزی دارد جزیره بزرگی که آرامش در آن ساکن است دیدن این همه زیبایی از نزدیک واقعا شگفت انگیز است و نظر هر مسافری را ب خود جلب میکند تا در فرصت مناسب به این جزیره حیرت آور سفر کند.

رخساره بیدار
در تاریخ: 12:43:27 1399/4/10

پس در حقیقت مجمع الجزایره.من خنگ فکر می کردم یه دونه جزیره هستَش.چقدر جالب و قشنگ باید باشن.جالبه قناری اونجا زیاد بوده.ولی این اسم بیشتر به دلیل اون سگ هایی که پادشاه خوشش اومد و با خودش برد.نژاد کاناری .یعنی می گم‌شاید وجه تثمیهداش از اونجا گرفته شده باشه.بچه بودم که فکر می کردم جزیره به شکل قناریه.اما الان با خوندن این مقاله خیلی چیزا عوض شد.ممنون ازت سفر بانک عزیز با این همه اطلاعات جذاب

زینب وطن دوست
در تاریخ: 01:09:47 1399/4/10

من همیشه فکر می کردم حتما این جزایر پراز قناری هستند که چنین نامی دارند و تو این مقاله متوجه شدم دقیقا برعکس هست ونام پرنده قناری ازین جزایر گرفته شده است.طبیعت بکر و زیبای این جزیره ها آنجا را به یکی از پربازدید ترین مراکز توریستی گردشگران مبدل ساخته است.واما جزیره مورد علاقه من لاپالما هست.

مائده
در تاریخ: 18:22:22 1399/4/8

زیبایی جزایر قناری هر آدمی رو متحیر میکنه من به شخصه دو جزیره از جزایر قناری به شدت مورد توجهم قرار گرفت و دوس دارم حتما از این دو جزیره از نزدیک ببینم اولیش جزیره لاپالما هست که شگفتی های زیادی داره و نکته جالبش اینه که به دلیل شرایط آب و هوایی که داره ابرها در ارتفاع کم تشکیل میشوند و شما وقتی به بالای کوه آتشفشانی جزیرهلاپالما بری از این که ابرها پایین تر از شما قرار میگیرند شگفت زده خواهید شد واقعا هم هیجان انگیزه و دوم جزیره لاگومرا هست که به خاطر این که جزیره کوچیکی هست و به دلیل جمعیت کم فضای بسیار آرامی داره که مکانی مناسب برای افرادی مثل منه که عاشق سکوت و فضای آرام و دنج هستم

مریم
در تاریخ: 23:12:44 1399/4/7

چقدر جالب که اسم این مجموعه جزیار هیچ ربطی به قناری نداره. اصلا نمی دونستم اینو. طبیعت بسیار زیبا و فوق ال عاده و منحصر به فردی داره و سواحل بسیار دلربا. رنگ آب ها و شن ساحال ها بسیار شفاف و خاص هستند و برای سپری کردن چند روز پر از آرامش به شدت توصیه میشه. لانزاروته خیلی برای گردشگری مناسب هستش. و هوای نسبتا گرمی داره‌ هر کی هر جا میره خوش و خرم و سالم باشه الهی

Ava
در تاریخ: 21:50:41 1399/4/7

فکر نمی‌کردم اینقد جزیره داشته باشه خیلی برام جالب بود به نظرم دیدن این جزایر از نزدیک خیلی خاص و جذاب باشه مخصوصا آب و هوای بی نظیری که این جزایر دارن با سواحل شنی بسیار تماشایی واقعا حیرت انگیزه اما دلیل انتخاب نام قناری چه بوده

مائده
در تاریخ: 19:20:20 1399/4/7

جزایر قناری فوق العاده و معرکه هستند به خصوص ساحل هایی از شن های سیاه و سفید ساحل های آنها و مناظر طبیعی اون خیلی قشنگه اما یکی از جزایری که نظر من رو خیلی جلب کرد و نکات جالب توجهی جزیره تنریف هست که تحت تاثیر کوه آتشفشانی تیده هست که میشه با ماشین یا حتی پیاده به بالای کوه رفت و رودی از مواد مذاب که از کوه سرازیر هست رو دید که این واقعا هیجان انگیزه بخش جذاب دیگش استخرهای صخره ایه که به خاطر همین مواد مذاب این منطقه به این شکل دراومده و استخرهای صخره ای با اندازه متفاوت ایجاد شده که به دلخواه میشه هر کدوم از استخرها رو اجاره کنی و آب تنی کنی واقعا این مناظر آدمو به وجد میاره

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 06:57:49 1399/4/5

علت اینکه جزایر قناری تااین حدمحبوب است به حاطر آب و هوای خاص و بینظیر این جزیره است.همچنین این جزیره دارای جاذبه های گردشگری زیادی است ازجمله میتوان به پارک کوهستانی تیده اشاره کرد. نکته جالب این است که قله ی تیده دراین پارک کوهستانی سومین کوه آتش فشانی بزرگ و فعال در دنیا است.

فاطمه بیات
در تاریخ: 18:30:10 1399/4/4

سلام ممنون ازمطالب خوبتون . وای جزایرقناری طبیعت معرکه وشگفت انگیزی داره من به شخصه عاشق طبیعتم اصلا هیچی نمیتونه جای مناظرطبیعی روبگیره ادم ازخودش بی خودمیشه ودلش میخواادساعت هاتومناظرطبیعی قدم بزنه واز آفریده های خدالذت ببره خدارومیشه توآفریده هاش دیدوحس کرد انگارطبیعت روح خدایی داره ادم دلش میخوادفقط قدم بزنه وفکرکنه توطبیعت میشه به عظمت خداپی برد میشه نفس عمیق کشید وازمشکلات رهاشدوفقط لذت برد. عکس هاعالی بووود من که خیلی دوست دارم به این جزیره سفرکنم وکلی ازطبیعت لذت ببرم و توساحل هاش قدم بزنم امیدوارم یه روزی این رویا محقق بشه

مائده
در تاریخ: 12:46:53 1399/4/4

جزایر قناری طبیعت بسیار زیبا و معرکه ای دارد و گونه های گیاهی متفاوتی در آن وجود دارد همچنین نمایش طوطی ها و این که انواع مختلفی از طوطی ها در جزایر قناری وجود دارد برای کسانی که علاقه مند به پرندگان هستند حتما میتونه سفر به جزایر قناری دل نشین و جذاب باشه از این جاذبه های گردشگری این جزیره که بگذریم معماری و آثاری که سزار مانریک در جزیره لانزاروته خلق کرد که به طریقی فرهنگ مردم اونجا رو نشون میده و طراحی خانه ای در میان گدازه های یک زمین بی آب و علف که هر اتاق اون طراحی و سبک خاص خودش رو داره واقعا برام جذابه و امیدورام یه روزی بتونم از اون دیدن کنم.

الهام بابایی
در تاریخ: 00:16:20 1399/4/4

چقدر جالب نمیدونستم که بخاطر اینکه اولین بار قناری رو اونجا پیدا کردن اسمش شده جزایر قناری.بنظر میاد آب و هوای خوبی داشته باشه و مشخصه طبیعت زیبایی داره و من عاشق همچین جاهایی هستم.یکی از حیوانات مورد علاقه من طوطی ها هستن و این عالیه که اونجا جای خیلی خوبی برای طوطی های زیبا هست.امیدوارم روزی بشه که از نزدیک همچین جزیره زیبایی رو از نزدیک ببینم.

ندا گریوانی
در تاریخ: 23:34:15 1399/4/2

هوای همیشه بهاری این جزایر اون ها رو تبدیل به مقصدی همیشگی در لیست سفر بروها کرده سواحل بکر با آب های شیشه ای دل هر عاشق سفری رو میبره! سواحل تنریف با ماسه های طلاییش بهترین گزینه س برای آفتاب گرفتن و ورزش ها و بازی های آبی هم که برای بزرگ و کوچیک لذت بخشه! واقعا جزایر قناری بهشت اروپاس بهشتی رویایی که شما رو جوون میکنه انشالله همه بتونیم یک سفر بیاد موندنی از جزایر قناری تو سفرنامه ی زندگیمون ثبت کنیم.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 20:43:50 1399/4/2

جاهایی که یک گردشگر دوست دارد تجربه کند در جزایر قناری همه محیاست اسم گذاری این جزیره به نام قناری کاملا مرتبط هست با این جزیره چون پرندگان زیبا وحیوانات بسیاری در این جزیره هست بنظرم خیلی زیباست غروب بی نظیر جزیره سواحل زیبا،تپه های ماسه ای ،تالاب ها، گیاهان و حیوانات نادر در این جزیره پیداست آسمان صاف و بسیار زیبا که حتما در هنگام سفر آسمان شب های جزیره قناری رو ازدست ندهید.

مائده
در تاریخ: 15:35:32 1399/4/2

خیلی خوب بود واقعا کامل بود و هر آن چیزی که در مورد جزایر قناری نمیدونستم با خوندن مقاله شما فهمیدم و اطلاعاتم زیادتر شد مخصوصا داستان نامگذاری جزایر خیلی جالب بود که نژاد دو قلاده سگ در این منطقه که یه پادشاه خوشش میاد و اونا رو به قصر میبره معروف به قناری بوده بعدا به جزایر قناری شناخته و نامگذاری شد

صدیقه فرحزادی
در تاریخ: 01:22:44 1399/4/2

جزایر قناری از زیبا ترین مجمع الجزایر های دنیاست که سالانه میلیون ها نفر به آن سفر میکنند.این جزایر از پوشش گیاهی و جانوری خاصی بر خوردار است . طوطی های زیبایی در انواع نژاد ها در این مکان یافت می شوند.جالب است بدانید که نام جزایر قناری به لین خاطر است که پرنده قناری برای اولین بار در این جزایر دیده شده است.

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 07:33:44 1399/4/1

علت اینکه جزایر قناری تااین حدمحبوب است به خاطر آب و هوای بی نظیر و خاص این منطقه درکل دنیا است. همچنین این جزیره دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که از آن جمله میتوان به پارک کوهستانی تیده اشاره کرد.نکته جالب این است که قله تیده در این پارک کوهستانی سومین کوه آتش فشانی بزرگ و فعال در دنیا است!!!!!

مریم
در تاریخ: 23:08:23 1399/3/31

واقعا خداوند تو آفریدن بعضی مناطق چه کرده! اینجا هم یکی از هموناست. نگاه کنید تورو خدا مثل نقاشی می مونه. عالیه. سبز و بکر و بی کران.البته تو کشور خودمونم کم نداریم از این مناظر زیبا و فوق العاده. منتهی قدر نمی دونیم و بهشون بها داده نمیشه. وگرنه اگر به خیلی جاهای کشور خودمون رسیدگی بشه زیباییش دست کمی از اینجا نداره اصلا

مریم
در تاریخ: 23:05:29 1399/3/31

چقدر بامزه. اسمش جزایر قناریه. اما به خاطر دو تا سگ به این نام مشهور شده. و پر از طوطیه😀 هیچ ربطی به هم ندارن چرا. من ایمشو شنیده بودم ولی راستش تمی دونستم توی کشور اسپانیا هستش. خوب شد اینو یاد گرفتم. راستشو بخوهین فکر نمی‌کنم حالا حالا حالا ها دستم برسه بتونم برم ببینم اما همین که همینا رو یادگرفتم خیلی خیلی خوبه. در حال حاضر فقط باید یه موز بردارم برم اینجا هم که پر موووووز😀😀😀 امیدوارم یه روز بتونم بدون دغدغه دنیا رو بگردم و یه عالم لذت ببرم

هژیر کهنه پوشی
در تاریخ: 22:49:25 1399/3/31

من تو فیلما دیدم خیلی برام زیبا بود اومدم تحقیق . آرزو دارم اونجا بشینی و به منظره ش خیره بشی الان این عکسی و گذاشتین تو سایت تصویر زمینه گوشیمه عجب عکس های زیبای رو درج کردین اطلاعات مفیدی بود خیلی ممنون از زحماتتون

نورالهدی حکیم نیا
در تاریخ: 20:52:03 1399/3/31

و بالاخره جزایر قناری . یادمه همیشه میگفتن تابستون میریم جزایر قناری و البته نشده . فکر میکنم ز این جزیره رویایی تر وجود نداره . یه فضای زیبا و خیلی دلچسب . اگر چه پوست رو تیره میکنه ولی بنظرم ارزشش رو داره که حداقل هرکس یکبار هم که شده به این مکان سفر کنه و لذت ببره . روبه روی لبهای بیکران بشینی و به ارامشی که روبه روته خیره بشی و بیخیال از همه دنیا در عالم خیالت وقت سیر کنی . قطعا یکی از آرزوهای من سفر به این مکانه و همیشه جزئی از تصوراتم رو شامل میشه که من الان اونجام . مرسی از مقاله ی قشنگتون

سحر کهنه پوشی
در تاریخ: 17:51:31 1399/3/31

این جزیره رو تو یه برنامه دیده بودم واقعا آدم از طبیعت زیبا و جذابش کیف میکنه و بنظرم جزایر قناری یکی از اون جاهای زیباس که آدم دلش میخاد بهش سفر کنه و از طبیعت فوق العاده ش لذت ببره. مرسی از سایت خوبتون برای عکس های زیبا و اطلاعات بسیار کاربردیتون

آرزو جباری نژاد
در تاریخ: 17:06:38 1399/3/31

فبأی آلاء ربکما تکذبان خدای مهربان را شاکرم بخاطر اینهمه نعمتهای بی بدیل و تکرار نشدنی که نه دوباره خلق میشن و نه مثل و مانندی دارن. واقعا گوشه گوشه ی این زمین خاکی پراست از این نقاط دیدنی و روح افزا که فقط یه اراده می‌خواد و البته یه گونی هم پول که بندازی رو کولت و راهی بشی و بری و لذتشو ببری!

فاطمه ضیایی
در تاریخ: 16:33:31 1399/3/31

سلام آدم علاوه بر این که باید شهر و کشور خودش را بشناسد و جاهای دیدنی آن را ببیند یا مطالب راجبشان بخواند در مورد مکان های زیبا و گردشگری کشورها های دیگر هم باید اطلاعات داشته باشد.جزایر قناری از دوران کودکی به گوش همه ما خورده و همه ما این تصور را داشتیم که به دلیل وجود قناری این اسم را برایش گذاشتند و آنجا پر از قناری است با خواندن این مطالب می فهمیم که اینگونه نیست و اطلاعات بهتری کسب میکنیم ممنون از مطالب زیبای شما

رخساره بیدار
در تاریخ: 13:56:20 1399/3/31

جالبه منم که بچه بودم فکر می کردم جزایر قناری پر از قناریه.بعدش فکر کردم شاید نقشه این جزیزه شکل قناریه.اما بعدا متوجه شدم که اصلا یک جزیره نیست بلکه مجمع الجزایریه در کشور اسپانیا در شمال غربی آفریق نزدیک کشور مراکش.البته اروپایی ها اولین بار مرنده قناری رو تو این جزایر مشاهده کردند.اما خوب داستان از جای دیگه آب می خوره.یه سری سگ ها تو این جزیره بودند به اسم سگ های قناری که یه پادشاهی قدیم قدیم ها یه جفت از این سگ ها رو با خودش به قصر خودش می بره.فکر کنم جزیره تندیف معروف ترین جزیره این مجمع الجزایر باشه.

ندا محمدی
در تاریخ: 23:29:34 1399/3/30

یکی از خوش آب و هواترین نقاط جهان که بسیاری آرزوی سفر به آن را در سر می‌پرورانند جزایر قناری یا کاناری است. این مجمع‌الجزایر، هفت جزیره در اقیانوس اطلس هستند که از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می‌روند.عکس ها بسیار گویای شگفتی های این سرزمینه واقعا ممنون

محسن
در تاریخ: 12:39:23 1399/3/27

جزایر قناری جز معروفترین جزیره های دنیاست که به دلیل زیبایی و جذابیت مناظر طبیعی در دنیا شهرت پیدا کرده و البته بسیار توسط کارگردانان هالیوودی جهت ضبط فیلم های مختلف مورد استفاده قرار گرفته که همین مساله به شهرت بیشتر این جزایر کمک زیادی کرده. مثلا بخش هایی از سری فیلم های جیمز باند در این محل فیلمبرداری شده که باعث دیده شدن اسم این جزایر شده.

taraneh
در تاریخ: 14:20:12 1399/3/13

خدای من چ طبیعت زیبایی 😍😍 من عاشقش شدم واقعا خدا چ نقاش ماهریه که همچین صحنه ی خارق العاده ای رو به وجود اورده واقعا دوست دارم جهانگرد بشم و زندگیم بشه ی کوله که باهاش همراه بشم تمام این زیبایی ها رو از نزدیک ببینم چ روزی خوبی بشه وقتی تو کافه مانریک نشستی و زمانی که داری به ابی اقیانوس نگاه میکنی ی چای گرم بنوشی 😍😍 خیلی مطالبش جذاب و مفید بود

mahsa
در تاریخ: 02:30:03 1399/3/13

یعنی یکی از آرزو هام اینه تا قبل مرگم برم این جزایر قناریو ببینم. ببینم کجاست این همه مدت تو کل عمرم اسمشو شنیدم:) )) چرا کشور ما جزایر قناری نداره اصن :) همیشه تصویری که ازش تو ذهنم بوده ی جای رنگی رنگی و قشنگ و سر سبز بوده که البته الان که عکسارو دیدم فهمیدم تقریبا به ذهنیتم نزدیک بود

فرزانه
در تاریخ: 09:09:27 1399/3/12

سلام و تشکر برای قرار دادن اطلاعات در خصوص این جزیره دوست عزیز🌹 خیلی جالبه که اسمش جزایر قناری هست ولی هیچ اثری از قناری در اوونجا نیست من واقعا نمیدونستم که همچین مکانی هست.فکر میکنم از بین تمام اینا جزیره لاگومرا خیلی برای من مناسب باشه چون به شدت عاشق مکان های اروم و ساکت هستم تا فقط از سکوتش لذت ببرم.

علی علی
در تاریخ: 09:13:45 1399/3/11

غواصی یکی از تفریحاتی است که در جزیره لا گومرا انتظار شما را می‌کشد. قایق سواری هم از دیگر تفریحات آبی برای کسانی است که دریانوردی روی آب را ترجیح می دهند. پلایا سانتیاگو یک شهر کوچک در ساحل جنوبی لا گومرا از جزایر قناری است. در این شهر می توانید در عصر یک روز کنار ساحل به تماشای نهنگ‌ها بنشینید. تماشای آبشار ال سدرو بعد از یک پیاده‌روی، حسابی خستگی را از تنتان بیرون خواهد کرد. این ریزش چشم‌نواز و موسیقی آب از میان صخره‌ها یکی از خاطرات خوب شما از این سفر خواهد شد.

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.