مجموعه جزایر قناری کجاست ؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 آبان 1399 201

جزایر قناری کجاست؟ شاید این اولین سوالی باشد که در ذهن هر فردی نقش می بندد. جزایر قناری نام مجموعه جزایری در کشور اسپانیا، شمال غربی آفریقا و در نزدیکی سواحل مراکش است.

این جزایر رویایی به دلیل دارا بودن طبیعت بکر و مناظر خاص، پوشش گیاهی و جانوری، ساحل خیره کننده پوشیده از شن‌های سیاه و سفید احاطه شده توسط آبهای اقیانوس اطلس، این آبی بیکران و مسحور کننده، شناخته شده است. هفت جزیره، هفت ساحل زیبا که تجربه‌ای فراموش نشدنی برای هر گردشگری رقم می‌زنند.

جزایر قناری

دلیل نامگذاری جزایر قناری چیست

در ابتدا شاید فکر کنید این جزایر به این دلیل نام "جزاير قناري" را دارند که پرنده قناری متعلق به این نقطه است؛ اما ماجرا کاملاً برعکس است! در واقع نام قناری از این جزایر گرفته شده چون اروپایی‌ها برای اولین بار این پرنده را در این مکان مشاهده کردند و چون مشابه این پرنده را در کمتر جایی دیده بودند نام جزیره را بر آنها گذاشتند. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که نام خود جزیره از کجا آمده است.

در گذشته دور، پادشاه موریتانی که به سگ‌ها علاقه داشت به این جزیره سفر می‌کند و سگ‌های پرسا کاناریو (که در بعضی زبان‌ها به سگ قناری معروف است) را می‌بیند، او دو قلاده از این نژاد سگ را با خود به قصر می‌برد. به این علت بعدها این جزایر به جزایر قناری شهرت یافتند.

جزایر قناری در کشور اسپانیا

تنریف بزرگترین جزیره از جزایر قناری

تنریف بزرگترین جزیره، تحت تاثیر کوه آتشفشانی تیده و سومین آتشفشان مرتفع جهان است. کوه تیده که بلندترین نقطه اسپانیا محسوب می‌شود دارای رصدخانه نجومی و بخشی از پارک ملی تیده است.

این پارک ثبت یونسکو شده است و مکانی بسیار دیدنی برای گردشگران است که می‌توانند با استفاده از خودرو و یا با پای پیاده به آنجا رفته، از مناظر لذت ببرند و حتی از کوه تیده بالا بروند و از نزدیک شاهد سنگ‌ها و گدازه‌ها باشند. این مکان هیجان انگیز است! از نزدیک دیدنِ رودی از مواد مذاب که از کوه سرازیر است قطعا تجربه ای است که کمتر جایی می توانید آن راکسب کنید!.

اما بازهم پیشنهاد بهتری برای شما داریم! دیدن مناظر منحصر به فرد این جزایر از بالاترین و مرتفع ترین نقطه اسپانیا می تواند تصویری فراموش نشدنی برای شما به جای بگذارد. پس اگر از ارتفاع نمی ترسید بهتر است سوار تله کابین ها شده و به بالاترین نقطه عزیمت کنید.

جزایر قناری در اسپانیا از دیدنی های دنیا

در این پارک، موزه کوچکی وجود دارد که گردشگران را با کوه‌های آتشفشانی و اطلاعات پیرامون آنها آشنا می‌کند. قسمت دیگری شامل باغ گیاه‌شناسی می‌شود و هر گیاه شناسنامه‌ای دارد که می‌توانید اطلاعات مربوط به گیاه را از آن بخوانید و دانش خوبی در این رابطه به دست آورید. تا اینجا تا حدودی فهمیدیم جزایر قناری کجاست و چه ماهیتی دارد، در ادامه با جزئیات بیشتری از این مجمع الجزایر زیبا آشنا می شویم...

جزایر قناری از دیدنی ترین های اسپانیا

جزایر قناری بهشتی برای طوطی ها

پارک طوطی‌ها یکی دیگر از جذابیت‌های جزیره تنریف به شمار می‌آید. اگر به حیوانات علاقه مند هستید حتما به این پارک سری بزنید. در این پارک، حیوانات دیگری همچون دلفین، پنگوئن و شیر دریایی هم نگهداری می‌شود که تماشای آنها برای هر فرد حیوان دوستی بسیار لذت بخش است. جنگل‌های کاج تنریف یکی دیگر از زیبایی‌های این جزیره زیباست که لذت یک روز سرزنده در کنار درختان را به شما پیشکش می‌کند.

طوطی ها در جزایر قناری

استخرهای صخره ای طبیعی در اسپانیا

از دیگر جاذبه‌های تنریف استخرهای صخره "گاراچیکو" است. گاراچیکو که در گذشته بندر اصلی تنریف به شمار می‌آمده، به دلیل فوران کردن آتشفشان و ورود مواد مذاب به این منطقه به نابودی کشیده شده اما اکنون همین مورد، دلیل بوجود آمدن استخرهای صخره‌ای شده است که در اندازه‌های مختلف وجود دارند و بسیار مورد استقبال گردشگران هستند به این صورت که هر گردشگر می تواند هر استخری با هر اندازه ای که مایل باشد برای آبتنی اجاره کند.

استخر های طبیعی در جزایر قناری

پایتخت این جزیره، "سانتا کروز د تنریف" است. جزیره تنریف میزبان یک کارناول بزرگ پیش از عزیمت به پایتخت، "سانتا کروز" است. این کارناوال که یک رژه پر از رنگ، صدا، زرق برق، لباس‌های فانتزی و کنسرت است در هفته‌ی قبل از ایام روزۀ مسیحیان برگزار می‌شود و هر سال یک تم خاص دارد. کارناوال های تنریف از جزاير قناري بعد از کارناوال‌های ریودوژانیرو در رتبه دوم محبوبیت و شهرت قرار می‌گیرد.

در هر شهرِ جزیره تنریف رژه‌های متنوعی برگزار می شود که با ورود به شهر از مردم با خوراکی‌های محلی و شیرینی و کیک‌ها پذیرایی می‌شود. هیجانی که از رژه این کارناوال در سرتاسر جزیره پخش می‌شود احساسی به یادماندنی است.

مرکز جزیره تنریف

شهرهای پر رفت و آمد تنرف شامل دهکده ماهیگیری سابق "لاس کریستیانوس" و "پلایا د لای آمریکاز" است که بیشتر به خاطر شب‌های سرزنده و پرانرژی‌اش معروف است. شب‌هایی روشن از چراغ‌ها و گردشگران شب‌زنده‌دار که حتی یه لحظه از این اتمسفر را از دست نمی‌دهند.

"سان کریستوبال د لا لاگناوا" در شمال شرقی تنریف ساختمان‌های مستعمرات قرن شانزدهم تا هجدهم را حفظ می‌کند و جزو میراث جهانی یونسکو است. کلیسای جامع "سن کریستوبال د لا لاگونا" در اینجا واقع است و سکونت‌گاه اسقف کاتولیک محلی و خانه اسقف جزیره تنریف است.

قدیمی‌ترین دانشگاه در جزایر قناری، دانشگاه "لا لاگونا" نیز در این شهرستان قرار گرفته است و این به معنی یک بافت با فرهنگ بسیار غنی است که فرصت مناسبی را برای گردشگران فراهم می‌کند تا با فرهنگ جزاير قناري عمیقاً آشنا بشوند.

جزیره تنریف از جزایر قناری

یکی از مکان‌های دیدنی دیگر در تنریف "تالار تنریف" است که با معماری منحصر به فرد خود تداعی گر امواج خروشان دریا است. این تالار شامل دو سالن کنسرت است؛ یکی با ظرفیت 1660 و دیگری 410 صندلی، پذیرای میهمانان می‌باشد. شما می‌توانید به یک اپرا گوش بسپارید یا شاید هم یک کنفرانس! در هر صورت معماری این تالار شما را حیرت زده خواهد کرد.

کلیسای ویرجین در کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک در این هفت جزیره است. یک فستیوال مهم رومی کاتولیک، جشنی است که همراه با کلیسای ویرجین اجرا می‌شود و نشان دهندۀ اتحاد بین فرهنگ‌های گوانچز و اسپانیا است. این مراسم شناسنامه‌ای برای فرهنگ قومی مردم جزایر قناری است.

تنریف بزرگ ترین جزیره جزایر قناری

گرنکاناریا یکی از جزایر پرجمعیت اسپانیا

گرن کاناریا دومین جزیره پرجمعیت این مجموعه است؛ یک زیبایی بی‌پایان دیگر که استراحت و شنا و تفریح در این جزیره جزو برنامه‌ سفرتان خواهد شد. مرکز این جزیره لاس‌پالماس گرن کاناریاست. این جزیره به گدازه‌های سیاه آتشفشانی و سواحل با شن سفید، معروف و شناخته شده است.

سواحل جنوبی آن شامل "پلایا دل اینگلز" و "پورتوریکو" و "پورتو د موغان" و "سن آگوستین" است که همه ی این سواحل جزایر قناری بسیار مورد استقبال گردشگران هستند. این جزیره مناطق مختلفی دارد از جمله منطقۀ کوهستانی، محلۀ روستایی، تپه‌های ماسه‌ای در خارج از شهر ماسپالوما و بندر کشتی‌های کروز.

جزایر تشکیل شده از گدازه های آتشفشانی در جزایر قناری

ماسپالوماس جزء محبوب‌ترین سواحل گرن کاناریا به حساب می‌آید که همیشه پذیرای گردشگرانی است که از فضای سرزنده این ساحل و رستوران‌ها و کافه‌ها لذت می‌برند. تجربه بودن در کنار ساحل و رفتن به کافه‌های ساحلی، آرامش و صدای امواج و نوشیدن یک نوشیدنی خنک مطمئناً تجربه بسیار لذت بخشی است.

کلیسای سانتا آنا یکی از بناهای دیدنی و منحصر به فرد این جزیره است. در سمت جنوبی این کلیسا "موزه دیوسسان" قرار دارد که جایی دیگر برای آشنایی با فرهنگ مردم جزیره و شناخت آنها می‌باشد. "کاسا د کولون" از دیگر مکان‌های جذاب است که اقامتگاهی برای فرمانداران بوده است و برای تجهیز و استراحت به این مکان مراجعه می کرده اند.

کریستف کلمب نیز در مسیرش به سمت آمریکا مدتی در این جزیره توقف داشته است. در موزه این اقامتگاه، اطلاعاتی پیرامون کشفیات این دانشمند وجود دارد. سبک معماری اقامتگاه جلوه‌ای بسیار دیدنی دارد.

جزایر قناری سواحل گرن کاناریا

پارک زیرآبی "آریناگا" نیز در این جزیره واقع شده که مکانی بسیار دیدنی و فرح بخش به شمار می‌آید و بهترین انتخاب برای گذران اوغات فراغت برای کسانی است که به دنیای زیر آب علاقه‌مند هستند.

پارک پالمیتوس یک باغ گیاه‌شناسی در کنار باغ وحش است که یکی دیگر از دیدنی‌های گرن کاناریا محسوب می‌شود. گذران وقت در کنار گیاهان وآشنا شدن با بافت گیاهی، تماشای حیوانات در باغ وحش مجهز این پارک حتماً ساعات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

باغ وحش جزایر قناری

لانزاروته جزیره گدازه های روان

ساحل بکر لانزاروته یک انتخاب دلپذیر برای علاقه‌مندان به طبیعت است. آرسیفه مرکز لانزاروته بوده و تماشای تضاد سختی صخره‌ها در کنار لطافت و آرامش آبی بیکران اقیانوس اطلس بسیار لذت بخش و دیدنی است. مناظر آتشفشانی پارک "تیمانفایا" در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

زمین این پارک بسیار گرم است زیرا گدازه‌های قدیمی سفت شده، قسمت وسیعی از زمین را پوشانده‌اند و تکه تکه شده‌اند و از درزهای بین آنها می‌توان دید که گدازه‌های تازه در حرکت‌اند! به عقیدۀ بسیاری لانزاروته اولین جزیرۀ قناری بود که مردم در آن ساکن شدند.

شهر لانزاروته

در این منطقه پانصد گونه گیاهی وجود دارد که از جملۀ آنها می‌توان به درخت زیتون وحشی اشاره کرد. بزرگترین شهر گردشگری لانزاروته، "پورتو دل کارمن" است که آب‌های فیروزه‌ای آن را احاطه کرده‌اند.

تورهای دریانوردی در سواحل "پاپاگایو" باعث رونق تفریحات دریایی در این ناحیه شده است که آب‌های روان آن و مکان‌هایی بکر برای شنا و دریانوردی، فرصتی مغتنم برای کسانی است که به تفریحات آبی علاقه‌مند هستند. در این تورها غذا نیز سرو می‌شود.

دهکدۀ ماهیگیری قدیمی و فستیوال مذهبی که هر سال ماه آگوست با رژه قایق‌ها همراه است از دیگر جذابیت‌های گردشگری این جزیره سرزنده هستند.

پارک استوایی گوییناته یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که حتما باید از آن دیدن کنید. شهرت این پارک بیشتر به دلیل نگهداری از پنگوئن‌ها و نمایش‌هایی است که آنها اجرا می‌کنند. بیش از هزار و سیصد گونه جانوری در این پارک وجود دارد.

یک چیز دیگر که مطمئناً شما را برای رفتن به این پارک مصمم‌تر خواهد کرد، نمایش طوطی ها خواهد بود روزانه طی شش نمایش می‌توانید از دیدن این پرندگان زیبا لذت ببرید.

کسانی که به لانزاروته در جزایر قناری سفر می‌کنند حتماً باید به آثاری که هنرمند اسپانیایی سزار مانریک خلق کرده سری بزنند و دیدن کنید. او در دهه‌ هفتاد میلادی، پس از سفرهای فراوان و دیدار با هنرمندان به لانزاروته بازگشت و آثار بی‌نظیری را خلق کرد که باعث رونق گرفتن گردشگری در این منطقه و همچنین شناساندن بهتر فرهنگ مردمش به دنیا شد.

او مستندی از معماری گذشته لانزاروته تهیه کرد و ساکنان را به حفظ آن تشویق کرد. همچنین سعی کرد که طبیعت لانزاروته را بکر نگه دارد و در جهت آن تلاش کرد.

سواحل لانزاروته

مانریک در هنگام گذشتن از زمین‌های بی آب و علف متوجه شده بود که درختان از میان سنگ‌های آتش‌فشانی بیرون زده‌اند. به همین دلیل مانریک زمینی که دیگر کشاورزی روی آن انجام نمی‌شد را خرید و با کاشت درختان در سوراخ گدازه‌ها آنجا را تبدیل به خانه‌ای شگفت‌انگیز کرد و خودش در آن خانه ساکن شد.

اتاق‌های این خانه را هر کدام به یک سبک خیره‌کننده شبیه به داستان‌های علمی تخیلی طراحی کرد و در همین اتاق‌ها پذیرای مهمان‌هایش از سراسر دنیا بود که برای بازدید به این خانه (که اکنون به موزه تبدیل شده) می‌آمدند. او در طراحی هتلی در ساحل شرقی لانزاروته نیز همکاری کرد.

هتل "ملیا سلیناس" ساختمان بتنی با چندین طبقه و استخر بزرگ و گل‌های زیبا و سنگ‌های آتشفشانی که از لحاظ معماری با ساختمان‌های مدرن امروزی برابری می‌کند. در تقاطع‌های جاده‌ای، مانریک مجسمه‌های فلزی رنگارنگی خلق کرده که به جاده‌های یک دست لانزاروته روحی تازه بخشیده است.

جامئوس دل آگوا نام رستورانی زیرزمینی است، که گودالی بزرگ، ساخته شده از گدازه‌های آتشفشانی است؛ تونلی گدازه‌ای که به غاری با دریاچه زیرزمینی می‌رسد و در طرف دیگر غار استخری در سایه درختان نخل به چشم می‌خورد. این رستوران در گذشته مکانی دنج برای صرف ناهار به دور از خورشید بوده و یا محلی برای برگزاری مهمانی‌های شبانه، اما امروزه تنها برای بازدید مردم باز است.

در مسیر این رستوران و مواد مذاب آتشفشان "دلاکرونا" غار "دی لاس وردس" قرار دارد و مهم‌ترین ویژگی آن نوری است که توهم بصری وجود استخری در غار را در ذهن بیننده بوجود می‌آورد و طراحش "جسوس سوتو" دوست و همکار مانریک است. در جزایر قناری هر لحظه باید منتظر یک منظره و مکان هیجان‌انگیز باشید که تماشایش هوش از سرتان خواهد برد.

لانزاروته از جزایر قناری

مانریک کافه تریایی با پنجره‌های سرتاسری و چشم انداز بی‌نظیر آبهای اقیانوس و صخره‌ها هم طراحی کرد. در جاده‌های صاف لانزاروته با هر وسیله‌ نقلیه‌ای به راحتی می‌توان تردد کرد. نکته جالب توجه این است که تمام این جاده‌ها به بنای یادبود ال کمپسینو منتهی می‌شوند. این بنای بزرگ سفید رنگ که مجموعه‌‌ای از بلوک‌ها و منحنی‌ها است، به یاد کشاورزان لانزاروته توسط مانریک ساخته شده‌اند.

برای بهتر دیدن این بنا می‌توانید با بالا رفتن از پله‌هایی به این اثر نزدیک‌تر شوید. دیوارهای منحنی به گونه‌ای در نزدیکی این بنا وجود دارد که برای حفظ درختان انگور در برابر بادهای شدید ساخته شده‌اند. در این محل موزه‌ای نیز برای قدردانی از کشاورزان لانزاروته وجود دارد و در آخر از خودتان با غذاهای محلی رستوان اینجا پذیرایی کنید.

باغ کاکتوس را می‌توان بزرگترین اثر هنری مانریک دانست این باغ سرتاسر پوشیده از انواع کاکتوس بومی جزایر قناری و دیگر مناطق دنیاست. تضاد کاکتوس‌هایی خشن با اندازه‌های مختلف در کنار آب‌نماهایی آرام بخش تصاویر چشم‌نوازی را پدید آورده‌اند که شما را متحیر خواهد کرد.

از دیگر جاهای دیدنی لانزاروته می‌توان به پارک تیمانفایا اشاره کرد که شامل آتشفشان‌های خاموش است که سه قرن پیش در هنگام فوران گدازه‌ها شکل گرفته‌اند اما امروزه فقط زیبایی‌های بصری آن به جا مانده است. مانریک با طراحی جاده‌های پیچ دار در این پارک بر زیبایی‌اش افزود. او با همکاری هنرمندان دیگر رستورانی هم راه‌اندازی کرد به نام ال دیابلو که در آن غذاهای محلی جزایر قناری سرو می‌شوند.

جزیره لاپالما

جزیره لاپالما که مرکزش "سانتا کروز لاپالما" است، یکی دیگر از جزایر قناری است که دومین کوه بلند این مجموعه جزایر را در خود جای داده است. این کوه "روک د لاس ماچچوز" نام دارد. کوه آتشفشانی این جزیره در گذشته فعال بوده است و اثرات آن به صورت سنگ فرشی از گدازه‌های قدیمی در سراسر زمین این جزیره مشهود است. شن‌های ساحل این جزیره نیز به رنگ سیاه می‌باشد.

جزیره لاپالما

به دلیل شرایط آب و هوا ابرها در ارتفاع کم تشکیل می‌شوند و آسمان بسیار صافی دارد، به همین دلیل در ارتفاعات تصویر زیبا و هیجان انگیز ابرها که پایین‌تر از شما هستند شگفت زده‌تان خواهد کرد. آسمان لاپالما در شب یکی از تصویرهایی است که به شدت توصیه می‌شود؛ اگر قصد سفر به این جزیره را دارید حتما تماشای آسمان شب لاپالما را جزو برنامه‌تان قرار دهید. لاپالما سرسبزترین جزیره از مجموعه جزایر قناری است و به همین دلیل به جزیره زیبا نیز معروف است.

این جزیره از مزارع موز پوشیده شده و اقتصاد آن بر پایه صادرات موز و در درجه بعدی برپایه جذب توریست است. لاپالما در گذشته یکی از بنادر مجاز داد و ستد بوده است و هنوز هم جایگاه بخصوصی دارد. در این جزیره هر پنج سال فستیوال محبوبی که در ستایش حافظ این جزیره است برپا می‌شود.

جزیره لاپالما اسپانیا

جزیره لاگومرا

لاگومرا یکی از جزایر کوچک جزایر قناری به شمار می‌آید که مرکزش "سن سباستین لا گومر" است. "پارک ملی گاراجونای" در شهر هرمیگوآ در این جزیره واقع شده که سرتاسر از جنگلی انبوه پوشیده شده است. زمین شیب دار پوشیده از گیاهان و وجود حیوانات بومی این منطقه مناظر هیجان‌انگیزی را بوجودآورده‌اند. این پارک به مسیرهای پیاده‌روی، پاراگلایدر، و سواحلش معروف است. اگر مایل به پیاده‌روی و گشت‌زنی هستید لا گومرا پیشنهاد خوبی برای شماست.

در لاگومرا از شلوغی و ازدحام جمعیت خبری نیست و این به دلیل کوچک و کم جمعیت بودن آن است، لاگومرا بهترین انتخاب برای افرادی است که از فضاهای آرام و خلوت لذت می برند، همچنین یکی از محبوب ترین جزایر به شمار می آید.

غواصی یکی از تفریحاتی است که در جزیره لا گومرا انتظار شما را می‌کشد. قایق سواری هم از دیگر تفریحات آبی برای کسانی است که دریانوردی روی آب را ترجیح می دهند. پلایا سانتیاگو یک شهر کوچک در ساحل جنوبی لا گومرا از جزایر قناری است.

در این شهر می توانید در عصر یک روز کنار ساحل به تماشای نهنگ‌ها بنشینید. تماشای آبشار ال سدرو بعد از یک پیاده‌روی، حسابی خستگی را از تنتان بیرون خواهد کرد. این ریزش چشم‌نواز و موسیقی آب از میان صخره‌ها یکی از خاطرات خوب شما از این سفر خواهد شد.

لاگومرا

ال هیرو کوچکترین جزیره جزایر قناری

ال هیرو با مرکزیت والورده، کوچک‌ترین جزیره از مجموعه جزایر قناری به شمار می‌اید که در جنوب غربی این جزایر واقع شده است. به قطع می‌توان گفت که این ناحیه همانند سواحل لبنان بهترین سواحل برای تفریحات آبی را برای شما فراهم کرده‌اند.

تجهیزات و امکانات فراون که به شما کمک می‌کند تفریحات آبی هیجان‌انگیزی داشته باشید. در این جزیره بکر شما می‌توانید در ساحل به تماشای نمایش همیشگی امواج اقیانوسی و صخره‌های سنگی بنشینید و با موسیقی طبیعت آرامش پیدا کنید. در ال هیرو تمامی امکانات رفاهی برای گردشگران محیاست تا از سفر به این جزیره استفاده کافی ببرند. مهمترین فستیوال در ال هیرو رژه‌ای است که هر چهار سال یکبار در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و خود یک جاذبه برای گردشگران به شمار می آید.

این فستیوال در تقدیس حافظ جزیره در فرهنگ مردم جزایر قناری است و مسیری 44 کیلومتری از میان تمام شهرهای ال هیرو طی می‌شود. یکی از گونه‌های جانوری این جزیره مارمولک‌های غول‌پیکر است که امروزه تعداد بسیار کمی از آنها باقی مانده اند و فقط در نقاط محدودی با پوشش گیاهی ضعیف مشاهده می‌شوند.

جزیره ال هیرو

یکی از بزرگ ترین جزایر، فوئرته نتورا

فوئرته‌ونتورا دومین جزیره بزرگ جزایر قناری است و از سال 2009 یونسکو این جزیره را در لیست مناطق حفاظت شده طبیعی-زیستی بین‌المللی قرار داده است. مرکز این جزیره "پوئرتو دل روساریو" است. اگر به دنبال آرامش هستید پیشنهاد ما "سواحل فوئرته‌ونتور" است چون با وجود توسعه یافته بودن و توریستی بودن، این منطقه اما جو خلوت و آرامی دارد.

در این جزیره هم مانند دیگر جزایر می‌توانید قایق سواری و غواصی کنید، پیاده روی و گشت زنی کنید، حمام آفتاب بگیرید و از تماشای طلوع و غروب خورشید و انعکاس نور در آب‌های بیکران اقیانوس اطلس لذت ببرید.

فوئرتهونتورا

فوئرته‌ونتورا دارای صخره‌های کوچک و بزرگ، سواحل طولانی، تپه‌های ماسه‌ای، تالاب‌ها و بسیاری از انواع نادر گیاهان و پرندگان است. سواحل غربی شامل صدها کیلومتر صخره و ساحل بکر است که آن را در بین جزایر قناری منحصر به فرد می‌کند.

 از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این جزیره گنجشک کوچک سرسیاه است که زمانی در تمام جزایر قناری پیدا می‌شد اما اکنون فقط در جزیره فوئرته‌ونتورا یافت می‌شود.

حیوانات دیگری مثل شتر و بز هم در این جزیره وجود دارند. بزها آزادانه در برخی مناطق دورافتاده این جزیره زندگی می‌کنند. 13 پارک طبیعی و منطقه حفاظت شده در فوئرته‌ونتورا وجود دارد و این بدان معنی است که 50 درصد از کل اراضی مسکونی تحت حمایت قانونی است یا وضعیت حفاظت شده دارد!.

دومین جزیره جزایر قناری

این جزیره به دلیل جریان‌های غنی از مواد مغذی که در آب اقیانوس در نزدیکی ساحل وجود دارد، انواع مختلفی از ماهی ها را در اطراف خود دارد. از لحاظ جغرافیایی و زمین شناسی، این جزیره گنجینه اطلاعات است و سنگ‌های سخت آن، نشان‌ دهنده چگونگی تشکیل شدن فوئرته‌ونتورا از اولین تا آخرین فوران‌هاست. قسمت‌هایی که پوشش گیاهی کمتری دارد باعث می‌شود ساختار سنگ‌ها کاملاً قابل مشاهده باشد.

از دیگر دیدنی‌های فوئرته‌ونتورا در جزایر قناری، باغ وحش اوآسیس است که گونه‌های مختلف جانوری وگیاهی را در خود جای داده است. زرافه، فیل، شتر، تمساح و فلامینگو، تعدادی از حیوانات این باغ وحش هستند. این باغ وحش نمایش‌هایی با اجرای شیرهای دریایی و پرندگان نیز دارد.

اما اگر باز هم به دنبال تفریح دیگری هستید پیشنهاد ما شرکت در کلوب‌های تنیس این جزیره است. تلفیق یک روز آفتابی و ورزش تنیس در این جزیره تجربه به یاد ماندنی‌ای برای شما خواهد شد.

اگر بخواهیم مقایسه کوچکی از این طبیعت زیبا با جزیره های ایران داشته باشیم می توانیم به جزیره کیش اشاره کنیم که به راحتی میتوانید با تور کیش یا به صورت انفرادی به آن سفر کنید تا حداقل کمی از طبیعت آبی آن لذت ببرید.

کوه های جزایر قناری

امتیاز 4.68از 5 (66 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

leyla ghasemy
در تاریخ: 03:44:19 1400/5/2

اسم و تعریف جزایر قناری رو خیلی شنیدم اگه واقعا به زیبایی همین عکس ها هست باید بگم جزیره فوق العاده زیبا و رویایی هست.تفریحات آبی و کنار دریا همیشه برام جذاب بوده اما جزایر قناری واقعا یه چیز دیگه است.هوای همیشه بهاری داره و تفریحات جذاب و مهیجی هم داره.من که عاشق غواصی و کشتی سواری تو این جزیره زیبام.ان شالله که شرایطش برا هممون جور بشه بریم یه سفر????????

سامان صدری
در تاریخ: 21:03:55 1400/4/5

خیلی جز به جز و دقیق نوشته شده این مقاله. به نظرم یک از زیباترین ها هست به روی کره زمین تمام این مکان های تاریخی و دیدنی که بسیار عالیه به کنار اون قسمت که اسمش پاپاگایو هست یه جور دیگس چون من عاشق شنا هم مخصوصا وقتی بکر هم باشه که دیگه چه بهتر و اون قسمت که تو اون پارک که زمینش گرمه به علت وجود گدازه ها که خیلی خفنه آخر مقاله به این اشاره شد که میشه با جزیره کیش مقایسه کرد شاید درست باشه اما امکاناتی که جزیره قناری داره ما نمیتونیم به دلیل وجود محدودیتی که داریم داشته باشیم اگر ما هم محدودیت نداشتیم میتونستیم حتی از اونا هم بهتر باشیم.

دنیز
در تاریخ: 02:24:16 1400/3/31

جزایر قناری یک قطعه بهشت در کشور اسپانیا است پارک ملی تیده یکی از جاذبه های گردشگری معروف این منطقه است در این پارک سنگهایی را میبینید که در اثر فوران آتشفشانی ایجاد شده اند که بسیار تعجب برانگیز است یکی از سرزنده ترین و زیباترین سواحل این منطقه سواحل گرن کاناریا است که دارای ابی زلال و شن عای طلایی است انواع گل ها و گیاهان وحشی در این جزایر میتوانید پیدا کنید قایق رانی و شنا در عمق آب های جزیره یکی از تفریحات این منطقه است.

مرضیه کریمیان
در تاریخ: 11:36:28 1400/2/27

جزایر قناری به قدری زیبا و رویایی و شگفت انگیزه که به یه مثال تبدیل شده. برای کسایی که خیلی خوشگذران و پولدار هستن. این مقاله خیلی روم تاثیر گذاشت. شوق سفر به این جزایر درونم زنده کرد. یه پکیج عالی از طبیعت شگفت انگیز، تفریح و زیباییه. امیدوارم یه روزی بتونم همچین جاهایی رو از نزدیک ببینم

Fati
در تاریخ: 14:35:51 1400/2/2

من حدس میزنم جزایر قناری زیباترین نقطه ی جهان باشه آخه مگه میشه این حجم از زیبایی و نعمت یکجا جمع شده باشه خیلی دوست دارم بدونم چند نفر از ایران تا حالا به این جزایر سفر کرده چون هزینه ی سفر به این جا قطعا خیلی زیاده ما که هنوز موفق نشدیم هزینه ی سفر به کیش رو جور کنیم روز به روز هم پسرفت میکنیم آرزوی سفر به جزایر قناری هم داریم

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید