خانه کازامیلا یا لاپدررا در بارسلونا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 04 مرداد 1399 1
 خانه کازامیلا یا لاپدررا در بارسلونا

یکی از بنا های شگفت انگیز و اماکن دیدنی که می توانید در در بارسلون اسپانیا از آن بازدید کنید «ساختمان کازامیلا» یا با نام مستعار، "لاپدررا" می باشد. این ساختمان با طراحی منحصر به فرد خود از همان ابتدای افتتاح شدن مورد توجه افراد زیادی از علاقه مندان به سبک مدرن در طراحی ساختمان و معماری بوده است. این بنا برای هدیه ازدواج یک زوج ساخته شد و بین سال های 1906 و 1912 انجام گرفت ولی به علت توقف ساخت در چندین مرحله، در سال 1921 پایان یافت. در طول زمان چندین بازسازی روی ساختمان صورت گرفته است تا از آن محافظت شود. امروزه این ساختمان سرپا بوده و همه روزه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید و از جاهای دیدنی اسپانیا محسوب می شود که بسیار مورد توجه مسافران تور بارسلون اسپانیا قرار می گیرد.

نمای خانه لاپدررا

علاوه بر طراحی نمای خارجی، نمای داخلی و طراحی جزئیات داخلی آن کاملا به دقت انجام گرفته است و حتی مبلمان این ساختمان طراحی آنتونی گائودی بوده است که هماهنگی کاملی از المان ها در لاپدررا پدید می آورد. فلزات و تیر آهن ها در ساختمان به گونه ای به کار برده شده است که حضور آنها حس نمی شود. آنتونی گائودی برای طراحی این ساختمان که بعد ها به جاذبه گردشگری شهر بارسلونا تبدیل شد، از معدن سنگ الهام گرفته است و خطوط منحنی آن احساسی متفاوت از دیگر ساختمان ها به بیننده القا می نماید. به گفته برخی معماران بازدید از این ساختمان با سبک مدرن در قلب شهر بارسلونای اسپانیا می تواند کاملاً الهام بخش باشد.

خانه کازا میلا

قسمت قابل توجه از خانه میلا، پشت بام ساختمان است. در بام ساختمان المان ها و مجسمه هایی با سبک گائودی ساخته شده است که بعضی از آنها خود دلیل توقف ساخت ساختمان  بوده اند. علاوه بر مجسمه ها و خطوط منحنی، دودکش ها که در بیشتر ساختمان ها عامل مزاحم محسوب می شوند؛ در این ساختمان به شکل قارچ های خود رو یا صورتک ها طراحی شده است تا نمای بهتری به فضا القا نماید.

خانه کازا میلا یا لاپدررا

دیگر دیدنیهای بارسلونا که بدست گائودی طراحی شده است

دیدنیهای بارسلونا که توسط گائودی طراحی شده اند به همین مورد ختم نمی شود و جاذبه های گردشگری دیگری در تور بارسلونا از این معمار برای بازدید عموم بازگشایی شده است که شامل La Pedrera, کلیسای ساگرادا فامیلیا، Park Güell, Güell Colony ، خانه کازا باتیو می شود.

تور شبانه کازامیلا در بارسلونا

افزون بر بازدید ازبنا در روز، برنامه هایی نیز در شب در نظر گرفته شده است که این بنای کم نظیر را به یک اثر هنری تمام عیار تبدیل می کند و به تور شبانه لاپدررا معروف است. این تور با راهنمایی تور لیدر ها انجام می شود و با تابش نور و طرح های شناور روی  بام و دیوار راهرو و حیاط، بینندگان را سرگرم می کند و در مراحل بعدی شما به محلی راهنمایی می شوید که به زندگی نامه و مدل های طراحی گائودی دسترسی داشته باشید و از آنها بازدید کنید.

لاپدررا از دیدنی های اسپانیا

ساعت بازدید از این جاذبه گردشگری اسپانیا

همه ایام سال غیر از 1 نوامبر تا 28 فبریه از ساعت 9 تا 20:30 و برای تور شبانه از 21 تا 23 عمارت کازامیلا پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود. اما در بازه زمانی 1 نوامبر تا 28 فبریه ساعت پایان بازدید 18:30 و شروع تور شبانه از 19 تا 21 خواهد بود.

  • همچنین پیش بینی زمانی برای بازدید از ساختمان 1 ساعت تا 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد.
  • لازم به ذکر است که ساعت بازدید در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی به 10 تا 14 تغییر خواهد کرد.

Address: Passeig de Gràcia, 92 ,08008 Barcelona

Tell: +34 932 142 576

کازا میلا یا لاپدررا

امتیاز 4.89از 5 (9 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

افسانه مهدویان
در تاریخ: 15:01:32 1399/5/3

خانه کازامیلای بارسلونا واقعا حیرت انگیز است چقد سبک معماری زیبا و شگفت انگیز و مدرنی دارد واقعا چشم نواز است وقتی از بیرون، بنای بیرونی ساختمان اینقد دلت را میبرد وای به سبک داخلی ساختمان، که نمای داخلی ساختمان نیز واقعا زیبا و منحصر بفرد بود و هر گردشگری را برآن میدارد بدون هیچی اطلاعاتی از این ساختمان دیدن کند فضای داخلی با سنگ های بکار گرفته شده انسان را به وجد میاورد پشت بام افسانه ای این ساختمان از مجسمه هایی ساخته شده که شب هنگام دین دارد واقعا زیبا بود به امید روزی که از این زیبایی ها دیدن کنیم.

ثبت نظر جدید