کلیسای جامع بارسلونا کلیسایی که ساخت آن بیش از 100 سال طول کشید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 04 مرداد 1399 2
کلیسای جامع بارسلونا کلیسایی که ساخت آن بیش از 100 سال طول کشید

شهر بارسلونا از دیدنی های اسپانیا به شمار می آید و این شهر تاریخی در طول زمان شاهد تغییرات و اتفاقات زیادی بوده است به همین دلیل است که در میان شهر های اروپایی برای گردشگران به یکی از شهر های محبوب تبدیل شده است و بازدید از آن حتما توصیه می شود. این شهر دارای مراکز مذهبی زیادی از جمله کلیسا های باستانی و تاریخی به سبک گوتیک و رومی است و از جمله دیدنی ترین آنها که محل استقرار اسقف اعظم اسپانیا است کلیسای جامع بارسلونا می باشد.

کلیسای جامع بارسلونا

تاریخچه و معماری کلیسای جامع بارسلونا اسپانیا

ساخت کلیسای جامع شهر از سال 1298 آغاز و در سال 1417 پایان یافت! (چیزی در حدود 120 سال) این کلیسای کاتولیک در مساحتی حدود 3600 متر و به سبک گوتیک و نئو گوتیک یا گوتیک نوین ساخته شده است. در ابتدای ساخت، بنای کلیسا دارای دو برج بوده و در سال 1913 برج بزرگ و اصلی آن به ساختمان اضافه شده است. نمای داخلی ساختمان کلیسا، گیرایی و جذابیت خاصی دارد و دارای 25 عبادتگاه کوچک است؛ پنجره های شیشه ای رنگارنگ روشنایی کلیسا را تامین می نمایند. کلیسای جامع در سال 1339 به رسمیت شناخته شد و پس از آن به عنوان کلیسای جامع مورد استفاده است (همزمان ساخت کلیسا نیز ادامه داشته است). در زمان بازدید از این جاذبه گردشگری بارسلون ممکن است نام کلیسای ائولالیا را نیز بشنوید، اما تعجب نکنید زیرا این کلیسا در اسپانیا با نام قدیس ائولالیا نیز خوانده می شود.

ساختمان این مرکز مذهبی، درواقع درقرن 11 و بر روی یک کلیسای ویران شده احداث شد. کلیسای جامع دارای یک موزه است که بازدید از آن از ساعت 9 تا 13 امکان پذیر است.

کلیسای جامع بارسلونا اسپانیا

اطلاعات بازدید از کلیسای جامع بارسلونا اسپانیا

ساعات بازدید از بنای کلیسا برای گردشگران از ساعت 8:30 تا 19:45 می باشد اما ورود به کلیسا، نیم ساعت زود تر از تعطیلی محدود می شود.

بازدید کامل از کلیسا 6 یورو هزینه دارد اما بازدید از بعضی از قسمت ها رایگان است و هزینه 6 یورویی شامل 3 یورو برای بازدید از سقف کلیسا و 3 یورو برای بازدید از قسمت همسرایان است.

آدرس دسترسی به کلیسا

Carrer de Sant Sever, 9 08002 Barcelona

نکاتی که برای بازدید از این مرکز مذهبی باید رعایت شود

  • لباس های پوشیده به تن داشته باشید
  • عکاسی در کلیسا ممنوع است
  • ورود با خوراکی ممنوع است

بازدید از کلیسای جامع بارسلونا

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

افسانه مهدویان
در تاریخ: 14:49:40 1399/5/3

چه جالب که برای ساخت یک کلیسا 100 سال زمان صرف شده تا این بنای زیبا و حیرت انگیز و بنا شده و به عبادتگاه تبدیل شده واقعا باید این بنای های تاریخی که بسیار مرارت و سختی برای ساخت آنها کشیده شده قدر دانست و در حفظ آنها کوشا باشیم تا آثار به جای مانده از گذشتگان که پر از رمز و راز داستان های بسیاریست را با ارزش بدانیم و آنها را جزء بهترین اتفاقات زندگی در خاطره ها ثبت کنیم.

نیما شمس
در تاریخ: 11:26:54 1398/8/19

سلام. کلیسای جامع بارسلونا، همون کلیسایی است که در آتش سوزی پارسال از بین رفت یا فرق دارد؟ ممنون میشم که به من پاسخ بدید. از سایت خوب تون ممنونم

ثبت نظر جدید