در آکواریوم بارسلونا کنار کوسه ها بخوابید!

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 04 مرداد 1399 2
در آکواریوم بارسلونا کنار کوسه ها بخوابید!

در شهر تاریخی و باستانی بارسلونا اماکن دیدنی زیادی وجود دارد که بازدید از آن ها باید در برنامه مسافران تور اسپانیا قرار بگیرد. علاوه بر اماکن تاریخی و کلیساهای بارسلونا، اماکن تفریحی این شهر نیز دیدنی هستند و بازدید از آن ها برای گردشگران، جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. آکواریوم بارسلونا با دارا بودن بیش از 11 هزار و 400 موجود دریایی از گونه های متفاوت، از کوسه ها گرفته تا مارماهی ها و ستاره های دریایی و از موجودات دوست داشتنی زیر آب گرفته تا مخوف ترین آنها! جزء جذاب ترین دیدنی های اسپانیا به حساب می آید.

آکواریوم شهر بارسلونا (L’Aquàrium de Barcelona) دارای بخش های متنوع و فعالیت هایی است که در این مقاله سفربانک به آنها می پردازیم و راهنمای شما برای سفر به اسپانیا در بازدید از این جاذبه گردشگری خواهیم بود.

آکواریوم اسپانیا

1-بخش اقیانوس آرام

آکواریوم بارسلونا یک آکواریوم بزرگ و منحصربه فرد ترین آکواریوم اروپا می باشد که بیشترین گونه های دریایی را در خود جای داده است. این مکان دیدنی، دارای 36 متر قطر و 5 متر عمق است که 4 میلیون لیتر آب را در خود جای داده. این حجم باعث شده تا تنوعی از چند نوع مار ماهی، ماهی آفتابگردان اقیانوسی و دو نوع کوسه که ستاره های درخشان این آکواریوم هستند را در خود جای دهد. برای بازدید از این مکان دیدنی اسپانیا از تونلی با طول 80 متر عبور می کنید که به شما اجازه می دهد از کف اقیانوس نظاره گر ماهی های اقیانوسی و کوسه های بزرگ باشید و فقط چند اینچ از آنها فاصله داشته باشید.

بازدید از آکواریوم اسپانیا

اقیانوس آرام از بزرگترین دریاهای این سیاره خاکی است و بنا به همین وسعت است که گونه های بسیاری برای بازدید در آن وجود دارند. وسعت اقیانوس آرام به صورت 3800 کیلومتر عرض و 800 کیلومتر طول و متوسط 1500 متر عمق (نقاطی وجود دارند که بیش از 4000 متر عمق دارند) می باشد. این دریا علی رغم داشتن اکوسیستم غذایی فقیر (مواد مغذی کم) دارای تنوع زیستی بالایی است. قابل توجه ترین این موجودات اقیانوس آرام در آکواریوم بارسلونا نیز زندگی می کنند. موجوداتی که در این قسمت از آکواریوم بارسلون می بینید عبارت اند از:

 • کوسه گاوی یا ( Bluntnose sixgill shark (Hexanchus griseus) )
 • wreckfish (Polyprion americanum)
 • کوسه (angular roughshark)
 • common stingray (Dasyatis pastinaca)
 • guitarfish (Rhinobatos rhinobatos)
 • vadigo (Campogramma glaycos)
 • false scad (Caranx rhonchus)
 • leerfish (Lichia amia)
 • pilot fish (Naucrates ductor)
 • و 11 گونه دیدنی دیگر...

بازدید از آکواریوم بارسلونا اسپانیا

اطلاعات فنی آکواریوم :

حجم آب: 3700 متر مکعب

دما: بین 14 تا 18 درجه سانتی گراد

روشنایی زیاد

منطقه : ترکیبی مدیترانه

2-بخش مدیترانه

این آکواریوم در بخش مدیترانه بزرگ ترین مخزن جهان را داراست و شامل 14 مخزن مدیترانه ای می شود. در این قسمت می توانید درباره گونه هایی به طور اختصاصی یاد بگیرید و دو قسمت از مناطق حفاظت شده اسپانیا را مشاهده کنید این مناطق شامل خط ساحلی بارسلونا و جزایر Medes هستند همچنان که در این تونل پیاده روی می کنید احساس خواهید کرد که در کنار کوسه های آکواریوم شنا می کنید.

عمده ترین بخش های قسمت مدیترانه ای شامل موارد زیر می شود:

 • ساحل های کم عمق سنگی (Shallow rocky coastal community)
 • ساحل شنی (Shallow sandy coastal community)
 • دلتای ابرو (The Ebro delta)
 • جزایر مدس (Medes Islands)
 • غارها و شکاف ها (Cave and crevice community)
 • ناحیه علف های نپتون ( Neptune Grass )
 • قسمت مرجان های قرمز (The red coral community)
 • زندگی قسمت های عمیق
 • و شش قسمت جذاب دیگر...

3-آکواریوم موضوعی (Themed aquariums)

آکواریوم موضوعی باعث می شود که بتوانید از جزئیات گیاهان و جانوران به طور خاص لذت ببرید که در قسمت های کلی کمتر متوجه آنها می شوید. این قسمت از این مکان دیدنی جذاب شامل پنل های تعاملی است که  با استفاده از آنها می توانید اطلاعات بیشتر و جزئیات بهتری را از ماهی ها و گیاهان موجود در تانک ها دریافت کنید. این قسمت دارای 5 بخش است که شامل موارد زیر است:

 • بی مهرگان دریایی (Marine invertebrates)
 • اسب های دریایی (Seahorses)
 • تخم های کوسه (Shark eggs)
 • مرجان های گرمسیری (Tropical corals)
 • دیگر موجودات دیدنی زیر دریا (Fantastic creatures under the sea)

تور بازدید از دیدنی های آکواریوم بارسلونا

4-آکواریوم گرمسیری (Tropical aquariums)

در آکواریوم های گرمسیری یک دنیای رنگارنگ از زیر آب دریاها پیش روی بازدید کنندگان است و آن صخره های مرجانی هستند که با ساختار های رنگی و زیبایی خود، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید و موجودات کوچک بی مهره و شگفت انگیز نیز در میان مرجان ها دیده می شوند و خود نمایانگر وجود حیاط پویایی در این قسمت از اقیانوس ها و دریا ها هستند. قسمت گرمسیری از آکواریوم بارسلونا شامل 7 تانک است.

 • کوسه های گرمسیری (Tropical sharks)
 • صخره های مرجانی گرمسیری (Tropical sharks)
 • دریای کارائیب (The Caribbean sea)
 • صخره های مرجانی استرالیا (The Great Barrier reef. Australia)
 • دریای سرخ (The Red sea)
 • ماهی های سمی و مهاجم (Tropical poisonous and aggressive fishes)
 • جزایر مرجانی (Tropical Atoll)

بازدید از آکواریوم اسپانیا در تور بارسلونا

5-سیاره آب (Planeta Aqua)

نزدیک به سه چهارم سیاره ما از آب تشکیل شده است و ما انسان ها برخلاف آن که بیشتر حیات زیر آب ها وجود دارد از دنیای زیر آب اطلاعات بسیار محدودی داریم. بعد از بازدید از آکواریوم بزرگ و اقیانوس آرام، تور بازدید از آکواریوم بارسلونا اسپانیا در طبقه دوم ادامه پیدا می کند. این قسمت به شما کمک می کند که درباره بسیاری از موجودات و آبهای گرمسیری و سرد سیری و آبهای عمیق اطلاعات زیادی کسب کنید. همچنین در تانک این قسمت با ماهی های اشعه دار مانند نوعی ماهی پهن برقی آشنا می شوید.

درقسمت پایینی تانک می توانید فسیل های زنده ای را مشاهده کنید و در زمینه های استتار و همزیستی آنها اطلاعاتی کسب کنید همچنین درباره اسرار اقیانوس، تکامل پستانداران، خزندگان، ماهی ها و... که با محیط آب سازگار هستند آموزش هایی داده می شود که برخی از آنها به وسیله بازی های کامپیوتری برای کودکان قابل درک می شود.

دنیای آب در آکواریوم بارسلونا

زندگی در سرما:

این منطقه به طور خاص برای مشاهده محیط زندگی پنگوئن ها طراحی شده است که حتی امکان مشاهده پنگوئن ها درزمان شنا در زیر آب نیز فراهم شده است.

جهان گرمسیری:

در سیاره آبی و در قسمت جهان گرمسیری، آکواریوم بارسلونا، یک رودخانه گرمسیری را بازسازی کرده که در آن به قسمت های بالایی، میانی و پایانی (پایینی) رودخانه اشاره شده است و اکوسیستم های متفاوت را به نمایش می گذارد؛ در ابتدای دهانه این رودخانه، با درخت Mangrove و در ادامه با گونه های خاصی از لاکپشت های استوایی و دیگر گونه های جانوارن خاص این منطقه رو به رو می شوید.

بخش های آکواریوم بارسلونا

دنیای تاریکی:

در این منطقه شگفت انگیز، شاهد روش های خاصی از زندگی جانوران زنده هستید، این جانوران زنده از قسمت های کم نورو فاقد نور هستند. همچنین جانورانی که تحمل فشار زیادی دارند را خواهید دید (این جانوران در قسمت های عمیق زندگی می کنند).

6-کشف کنید! (ONGOING DISCOVERY  )

این بخش شما را قادر می سازد تا درباره تاریخ اکتشافات دریایی و میزان آنها اطلاعات کسب کنید. در این بخش می توانید به وسیله « bathyscaphe» از کارکرد وسایل اقیانوس شناسی و زیر دریایی مطلع شوید.

اما برای بازدید از این جاذبه گردشگری باید اطلاعاتی درباره ساعات، آدرس ها و زمان های بازدید داشته باشید تا برای بازدید از آکواریوم با مشکل رو به رو نشوید در آخر این مقاله به اطلاعات بازدید از این مکان می پردازیم.

7-اکسپلورا محدوه کودکان ! (Explora! Children´s area)

این ناحیه طراحی شده است تا آگاهی کودکان از محیط دریا را بالا ببرد و شامل 50 فعالیت تعاملی برای کودکان است که می توانند در آن ها گوش کنند، لمس کنند، ببینند، کشف کنند و یاد بگیرند. محیط های شبیه سازی شده در این مکان دیدنی بارسلون، شامل باتلاق دلتای ابرو و یک غار زیر آب از جزایر مدس است.

بخش کودکان در آکواریوم اسپانیا بارسلونا

8-جواهراتی از دریا حلزون ها و نرمتنان (JEWELS OF THE SEA: MOLLUSCS)

دریا دارای جواهرات بسیار و گنجینه های جذابی است که آنها را پنهان کرده است و ما از آنها بی خبر هستیم. افراد اغلب در ساحل به دنبال صدف ها و گوشت ماهی ها به شکل ها و موارد زیبایی بر می خورند. حلزون ها بخش کوچکی از نرمتنان هستند که در صدف ها و پوسته های سخت زندگی می کنند، ولی طیف وسیعی از آنها وجود دارند که با برخی از انواع شناخته شده آنها در این بخش آشنا خواهید شد. این صدف ها از زمان باستان تا امروز مورد استفاده برای ساخت زیورآلات بوده اند و موارد زیادی از آنها کشف شده است.

علاوه بر موارد بالا که از جزئیات آکواریوم بودند آکواریوم فعالیت هایی را به انجام می رساند که به شرح زیر است.

تونل بازدید از آکواریوم

فعالیت های آکواریوم بارسلونا

شنا و غواصی همراه کوسه ها

شنا همراه کوسه ها در این آکواریوم امکان پذیر است و شامل شنا در مخزن اصلی و غواصی در اقیانوس آرام می شود و هزینه ای برابر با 300 یورو دارد و حداقل 48 ساعت قبل باید رزرو شود.

خوابیدن همراه کوسه ها

خوابیدن همراه کوسه ها می تواند یک فعالیت هیجان انگیز برای بچه ها باشد، این که میان کوسه ها و بیش از 8000 ماهی به خواب بروند و کشف کنند که شبانه چه اتفاقی در دنیای آب می افتد برای کودکان از جذاب ترین تفریحات یک سفر است. هدف این فعالیت، کودکان 8 تا 12 سال است و از ساعت 19:30 هرشب تا 10 صبح روز بعد اتفاق می افتد. هزینه این اتفاق هیجان انگیز 90 یورو است که برای اعضای آکواریوم 81 یورو محاسبه می شود.

فعالیت های آکواریوم بارسلونا

اطلاعات بازدید از آکواریوم بارسلونا

ساعات بازدید از آکواریوم در زمان های مختلف سال متفاوت است اما به طور معمول می توانید از 10 تا 21 از این مکان بازدید کنید.

آدرس :

Ronda Litoral, exit 21 and 22

دسترسی با مترو و اتوبوس:

مترو:  L4 Barceloneta

مترو: L3 Drassanes

اتوبوس: V17 and  39, 45, 59, 91, 120, D20, H14, V13, V15

اطلاعات تماس:

Tel.: 93 221 74 74  ·  628 265 908

Fax: 93 221 92 26

E-mail: info@aquariumbcn.com

تور اسپانیا و بازدید از جا های دیدن

امتیاز 4.79از 5 (19 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

افسانه مهدویان
در تاریخ: 14:40:02 1399/5/3

خیلی جالب بود زندگی کردن با حیوانات و آبزیان واقعا شگفت انگیز است چه خوب آکواریوم بارسلونا این امکان را بوجود آورده تا همه حیوانات آبزی داخل دریا را میتوان دید و در غواصی در دریا قدم به قدم با آنها شنا کرد و زیبایی های ماهی کوسه ها و ستاره های دریایی و.. از نزدیک دید چه خوب که برای تمام سنین با رده سنی متفاوت تقریحات متفاوتی دارد علاوه بر لذت بردن از حیوانات آبزی از جواهرات و حلزون های آنها میتوان پیدا کرد و لذت برد و استفاده کرد.

حنانه
در تاریخ: 21:15:45 1398/10/7

مطلب با حالي بود، ولي خيلي زياد بود. به نظرم شايد بهتر باشه كه ي خلاصه اولش بنويسيد و بعد همه مطاب رو. ممنون

ثبت نظر جدید