موزه لوور پاریس گواهینامه تاریخ هنر اروپا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 10
موزه لوور پاریس گواهینامه تاریخ هنر اروپا

«موزه لوور کجاست؟» این مجموعه بدون شک یکی از بهترین گالری های هنری جهان است. آنجا جایگاه صدها هزار شاهکار کلاسیک و مدرن است. موزه لوور پاریس گواهینامه تاریخ هنر اروپا است و پر بازدیدترین گالری هنری جهان می باشد. بنابراین تعجبی ندارد که هر ساله مورد بازدید گردشگران زیادی قرار داشته باشد.

هرم موزه لوور پاریس

آثار هنری مشهور در موزه لوور

حدود 380.000 قطعه از اشیای ما قبل تاریخ تا اشیا و آثار تاریخی قرن 19 میلادی و همچنین 35000 اثر هنری در بیش از 8 بخش در موزه گردآوری شده است. شخصیت‌های نمادین مونا لیزا (Mona Lisa)، لاکروئیس لیبرتی (Delacroix's Liberty)، ونوس میلو (Venus de Milo) از آثار هنری مشهور در این مجموعه هستند.

جاذبه های توریستی فرانسه، موزه لوور پاریس

عتیقه ها و آثار تاریخی مصر

 آثار تاریخی با ارزش مربوط به 4000 سال قبل از میلاد مسیح تا قرن 4 میلادی در اینجا وجود دارد. آثار هنری مصری شامل مجسمه بزرگ ابولهول، نفتیس (Nephthys) و هاتور (Hathor) و مجسمه Amenemhatankh که از مجسمه های معروف موزه لوور هستند می باشد. همچنین طورمار یا کتیبه‌هایی از جنس پاپیروس، اجساد مومیایی، جواهرات، لباس است.

بخش آثار تاریخی یونان، اتریش و رم

در این بخش می توانید آثار تاریخی مربوط به دوران نو سنگی تا قرن ششم میلادی و سقوط امپراطوری رم را ببینید. نمایشگاه فرانسیس اول که مربوط به قرن 16 میلادی است، یکی از قدیمی ترین قسمت‌های موزه است که می‌توانید آن را در بخش آثار تاریخی یونان، اتریش و رم ببینید. همچنین، مجموعه‌ای از مصنوعات مربوط به بعد از قرن 19 میلادی، مانند Borghese Vase در این بخش قرار دارد. بازدید از اشیای یونانی سفال های یونانی نظرتان را جلب خواهد کرد.

در موزه باستان شناسی آلانیا، موزه باستان شناسی قونیه و موزه تاریخ ارمنستان نیز نمونه ای از مصنوعات رمی وجود دارد.

اماکن دیدنی پاریس، موزه لوور

مجسمه ها

مجموعه‌ای از مجسمه های قرون وسطایی که در این موزه وجود دارد، حس تحسین شما را بر انگیخته خواهد کرد. مجموعه مجسمه ها، در حال حاضر به دو بخش تقسیم شده است: یک کلکسیون یا مجموعه فرانسوی و یک مجموعه از تندیس‌های خارجی.

بخش هنرهای تزئینی

در بخش هنرهای تزئینی، آثار هنری مربوط به قرن 19 میلادی را خواهید دید. انواع گلدان‌ها، میناکاری ها، شیشه های سیاه و لک دار، وسایلی از جنس برنز در بخش هنرهای تزئینی قرار دارند. پس از بازدید از آن‌ها، می‌توانید نگاهی هم بر آثار هنری رنسانس و قرون وسطی، جواهرات، سفال های زیبای لعاب کاری شده که در طول رنسانس ساخته می شود و پرده های مجلل و با شکوه بیندازید.

تصاویر موزه لوور پاریس

نقاشی های موزه لوور فرانسه

از میان 7500 اثر نقاشی که در این مجموعه وجود دارد، نزدیک به دو سوم آن مربوط به هنرمندان فرانسوی و آثار هنری آن هاست. بقیه شامل نقاشی های ایتالیایی است که تاریخ شان به زمان فرانسیس اول و لویی چهاردهم بر می گردد.

عکس های موزه لوور پاریس

موزه لوور قسمت ایران

آثار باستانی ایران در موزه لوور پاریس بخش قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از این آثار ارزشمند در همان سال هایی (اواخر قرن نوزدهم) که باستان شناسان و کارشناسان فرانسوی در مناطق باستان‌شناسی ایران در حال کندوکاو بودند، از ایران خارج شد. آثار باستانی مربوط به شهر شوش، نمونه های بارزی هستند که در این مجموعه دیده می شود. بیشتر اشیایی که از ایران خارج شد در زمان پادشاهی ناصرالدین شاه بوده است. در موزه هرمیتاژ نیز مصنوعاتی از شهر باستانی شوش وجود دارد. نمونه‌هایی از آثار قدیمی متعلق به ایران که هم اکنون در این مجموعه هستند شامل موارد زیر است.

 • اسب دو سر که یکی از سر ستون های اصلی تخت جمشید بود.
 • نقاشی رنگ روغن از ناصرالدین شاه.
 • سنگ نگاره زن ایلامی و ندیمه.
 • کتیبه های داریوش.
 • مجسمه های سنگی.
 • صدف ‌نوشته اکدی.
 • کاسه های گلی.
 • بز طلایی بالدار.

موزه لوور پاریس قسمت ایران

موزه لوور پاریس قسمت ایران

موزه لوور پاریس فرانسه، بخش ایران

موزه لوور پاریس فرانسه، بخش مربوط به آثار ایران

سربازان پارسی، موزه لوور پاریس فرانسه

معماری موزه لوور پاریس

با توجه به تاریخ غنی لوور، مدرنیزه کردن چنین ساختمانی با چنین گذشته ای قابل توجه است. معماری موزه به صورت هرم است و هرم موزه لوور زبانزد شده است. هرمی بزرگ از شیشه و فلز که توسط یک معمار چینی – آمریکایی به نام I.M. Pei طراحی شد. هرم بزرگ اصلی با سه هرم کوچک تر احاطه شده است. بخش هایی که طی تغییر و تحول و مدرنیزاسیون موزه به آن اضافه شد شامل یک ورودی جدید، شبکه‌ای از اتاق‌ها، مرکز اطلاعات و کافه تریا است.

معماری موزه لوور پاریس فرانسه

آیا می دانستید

 • لوور در سال 1190 در اصل به عنوان یک دژ یا قلعه نظامی ساخته شده بود، اما بعدها، در قرن 16 میلادی و در زمان سلطنت Château de Versailles به عنوان یک کاخ سلطنتی بازسازی شد.
 • این ساختمان تحت عنوان موزه، اولین بار در سال 1793 و طی انقلاب فرانسه، با مجموعه ای از 537 اثر نقاشی بازگشایی شد.
 • در زمان حکومت ناپلئون، وی تصمیم گرفت نام موزه را به "موزه ناپلوئون" تغییر دهد، بنابراین این مجموعه را وسعت داد. با این حال، بعد از شکست ناپلئون بسیاری از قطعات یا بخش هایی که به موزه اضافه شده بود، به صاحبانشان پس داده شد.
 • از آنجا که نقاشی معروف مونالیزا در سال 1911 به سرقت رفته بود، امروزه این نقاشی را در قابی با شیشه ضد گلوله محفوظ نگه داشته اند. لازم به ذکر است که نقاشی مسروقه در سال 1913 به موزه بازگردانده شد. داستان سرقت نقاشی مونالیزا مرموز و مبهم است.

نقاشی مونالیزا در موزه لوور پاریس فرانسه

بلیط موزه لوور و ساعات بازدید از آن

قیمت بلیط موزه لوور برای هر نفر 15 یورو و برای کودکان رایگان است اما در صورتیکه از کارت موزه پاریس استفاده کنید، ورود برای بزرگسالان نیز رایگان می شود و خارج از نوبت و صف وارد خواهید شد. توجه داشته باشید که در یک زمان، می توانید حدأکثر برای 6 نفر از کارت موزه پاریس استفاده کنید. با استفاده از آن می توانید از موزه موزیک، موزه ملی باستان شناسی، سنت چپل و تعداد دیگری از جاذبه های گردشگری این شهر به صورت رایگان دیدن کنید. سرویس خرید آنلاین بلیط موزه لوور از کشورهای فرانسه، انگلستان و اسپانیا امکان پذیر است.

تورهای پاریس و علاقه مندان می‌توانند هر روز بجز سه شنبه‌ها، از ساعت 9:00 تا 18:00 از این مجموعه دیدن کنند؛ در روزهای چهارشنبه و جمعه بازدید تا ساعت 21:45 امکان پذیر است. در اول ماه ژانویه، اول ماه می و 25 دسامبر نیز موزه تعطیل می باشد. علاوه بر آثار تاریخی، مراجعه کنندگان می توانند چشم اندازی زیبا از باغ شگفت انگیز و جذاب Tuileries را در بخش جلویی موزه ببینند.

در بخش جلویی موزه لوور Tuileries باغ زیبای

آدرس موزه لوور و دسترسی به آن

Address: Rue de Rivoli, 75001 Paris, France.

برای دسترسی به این مجموعه از خط 1 و 7 مترو استفاده کنید.

توجه: با توجه به اینکه مراجعه به بخش هنر اسلامی محدوده بود، این بخش به طور موقت بر روی عموم بسته است. عکس های موزه لوور پاریس را می توانید در گالری مربوط به همین مطلب ببنید.

امتیاز 5.00از 5 (14 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 17:57:20 1399/3/9

بیخود نیست که آوازه ی موزه ی لوور پاریس به تمام دنیا رسیده آثار نفیس و ارزشمندی از اکثر کشورها یکجا جمع شده که دیدنشون حس فوق العاده ی به آدم خواهد داد خداروشکر که اثاری از ایران هم تو این موزه به چشم میخوره که حتما وقتی اونجا بری اسم ایران رو ببینی خیلی ذوق زده میشی خیلی دوست دارم این حسو تجربه کنم

امیری
در تاریخ: 09:27:49 1398/11/1

در اولین فرصت اگه بتونم حتما به در اولین فرصت اگه بتونم به موزه لوور پاریس میرم.جای زیباییه

Mahnaz Biniyaz
در تاریخ: 15:23:55 1398/10/30

رشته باستان شناسی در کشور فرانسه قوی هست. مثل تمام گرایش های دیگه که متأسفانه از همان ابتدا در ایران ارزش چندانی نداشته اما در غرب حائز اهمیت بوده. باستان شناسان فرانسوی بخاطر تسلط خوبی که بر کارشون داشتن تونستن در بیشتر کشورها از جمله ایران، به کند و کاو آثار تاریخی بپردازن و البته آثار پر ارزشی رو هم کشف کنن. بنابراین جای تعجب نداره که موزه لوور پاریس پر از آثار قیمتی و تاریخی کشورهای دیگر، از جمله ایران عزیز ما باشه!

bahare
در تاریخ: 15:02:03 1398/10/30

موزه لوور پاریس موزه کاملیه اما انگار از هر تمدن و ملتی کلی آثار باستانی و هنری دزدیدن... آثار هنری و باستانی رو دزدیدن تا به نمایش بذارن... هرچند که اونجا بهتر ازشون محافظت میشه تا خیلی از کشورایی مثل ما. معماری خود موزه هم زیباست ^_^

پریوش
در تاریخ: 09:47:34 1398/10/25

این موزه قلب تاریخ جهان رو در بر داره. شما اگر خواستید با تاریخ ایران آشنا بشید به موزه لوور پاریس برید. اگر خواستید بیشتر آشنا بشید لازم نیست این همه راهو برید چهارتا کتاب بخونید

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید