کاخ هافبورگ بزرگترین قصر سلطنتی وین

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 03 خرداد 1400 9
کاخ هافبورگ بزرگترین قصر سلطنتی وین

«کاخ هافبورگ وین» که به قلعه دربار ترجمه می شود، یکی از بزرگ ترین مجتمع‌های کاخ در جهان است. قدیمی‌ترین بخش های این کاخ سلطنتی مربوط به قرن سیزدهم بوده و ساخت آن تا قرن بیستم ادامه داشته است. این قصر تا سال 1918 محل سکونت و پادشاهی امپراطوری هابسبورگ بود. این مجموعه گسترده با 19 حیاط، هجده ساختمان و 2600 اتاق، زمانی مرکز سیاسی رژیم سلطنتی هابسبورگ بود. امروزه اینجا محل موزه‌ای بزرگ با مصنوعات قیمتی، مدرسه سوارکاری اسپانیایی، مرکز کنگره و محل اقامت رئیس جمهور فدرال اتریش می باشد.

کاخ هافبورگ در اتریش

تاریخچه کاخ هافبورگ وین

تاریخچه ساخت کاخ سلطنتی هافبورگ به قرون وسطی بر می گردد. این قصر در قرن سیزدهم به عنوان محلی برای سکونت اشراف زادگان اتریشی (Dukes) ساخته شد. ساختمان آن در طول چند قرن گسترش یافت. از سال 1438 تا 1583 و مجدداً از سال 1612 تا 1806 این کاخ محل اقامت و پادشاهی پادشاهان سلسله هابسبورگ و پادشاهان امپراطوری بزرگ رم بود. پس از آن، تا سال 1918 محلی برای فرمانروایی امپراطوری اتریش شد.

پس از سال 1918، کابری ساختمان سلطنتی به عنوان کرسی رئیس دولت بود و اکنون توسط رئیس جمهور فدرال اتریش مورد استفاده قرار دارد. اینجا همچنین محل دائمی سازمان امنیت در اروپا است.

در سپتامبر 1958 بخش‌هایی از کاخ به عنوان یک مرکز همایش به روی عموم باز شد. این مرکز همایش همه ساله میزبان حدود 300 تا 350 رویداد مختلف است؛ رویدادهایی با 300000 تا 320000 مهمان! از جمله این رویدادها می توان به انجمن‌ها و جلساتی مانند ضیافت‌ها، کنسرت‌ها و نمایشگاه های تجاری و کسب و کار اشاره کرد.

کاخ هافبورگ در وین اتریش

معماری قصر هافبورگ

سبک های مختلف معماری بر روی این قصر به کار گرفته شده است. از سبک رنسانس و گوتیک گرفته تا باروک و نئوباروک. روکوکو و کلاسیک نیز از دیگر سبک های معماری است که در این قصر به کار گرفته شده است. شاید بتوان گفت همین تنوع زیاد در سبک معماری بر جذابیت هرچه بیشتر این قصر افزوده است.

معماران زیادی بر روی طراحی کاخ سلطنتی هافبورگ کار کرده‌اند. در این میان، کارهای معماران و مهندسان ایتالیایی از جمله Filiberto Luchese ،Martino ،Lodovico Burnacini و Domenico Carlone چشمگیر است. سبک معماری باروک توسط معمارانی همچون Johann Fischer von Erlach و Lukas von Hildebrandt ارائه شد. سبک معماری نئو باروک در سال‌های 1881 و 1913 انجام شد.

کاخ سلطنتی هافبورگ

مقاله پیشنهادی ما : کاخ شیروان شاهی باکو

بخش های مختلف کاخ هافبورگ وین

1- آپارتمان‌های سلطنتی

در مجموع 2600 اتاق و سالن در قصر وجود دارد که نسبت به تعداد اتاق ها در کاخ ورسای فرانسه بیشتر است. برای بازدید از اتاق های شخصی و رسمی امپراطور فرانس جوزف (Franz Joseph) و ملکه الیزابت به آپارتمان‌های کاخ شاهنشاهی وین بروید. کاربری این بخش به عنوان محل زندگی و محل کار خانواده امپراطوری تا پایان سلطنت آن‌ها در سال 1918 بود. امکان بازدید از اتاق‌های امپراطور فرانتس جوزف و ملکه الیزابت بازدید کرد. این سالن ها شامل اتاق های خصوصی آن ها، حمام ملکه و سالن ورزش او است. ملکه روز خود را در ساعت 6 صبح در سالن ورزش شروع می کرد. تجهیزات ورزشی این سالن در جای خود باقی است.

آپارتمان های سلطنتی کاخ هافبورگ در اتریش

سالن مطالعه، اتاق نشیمن، سالن ملاقات های رسمی، اتاق خواب و سالن نهارخوری از دیگر بخش هایی است که می توانید از آن ها دیدن کنید. در این میان، سالن نهار خوری با میز سلطنتی خود یکی از چشمگیرترین سالن ها است.

اتاق ها به سبک روکوکو ساخته شده است. گچبری های زیبا و ظریف و لوسترهای مجلل زیبایی اتاق ها و سالن ها را چند برابر کرده است. برای بازدید از این بخش ها تورهایی برگزار می شود.

آپارتمان الکساندر نیز بخشی از آپارتمان های سلطنتی است. نام این آپارتمان از الکساندر یکم، تزار روسیه بر گرفته شده است.

سالن لارژ سالنی شامل یک کلکسیون از مبلمان و دکوراسیون لوئیس، مجموعه ای از تابلوهای نقاشی از مناظر طبیعی و گلدان های چینی فرانسوی است.

در اتاق نگهبانی، نقشه جالبی از کاخ هافبورگ اتریش و ساختمان هایش وجود دارد. در این نقشه می توانید مدل کوچکی از این کاخ را مشاهده کنید.

زمان بازدید از آپارتمان‌های سلطنتی: از ماه سپتامبر تا ژوئن: هر روز 9:00 تا 17:30. از ماه جولای تا آگوست: هر روز 9:00 تا 18.

کاخ سلطنتی هافبورگ در وین

اتاق های قصر هافبورگ وین

آپارتمان های سلطنتی کاخ هافبورگ در وین

2- موزه سیسی

موزه سیسی (Sisi Museum) متعلق به ملکه الیزابت است. در میان مصنوعات مهم این موزه، می توان به اشیای شخصی ملکه الیزابت و همچنین تصاویر و نقاشی های معروف ترین ملکه‌های زیبا اشاره کرد. لباس ها، لباس عروس، لباس مجارستانی در زمان تاج‌گذاری، جعبه آبرنگ و برخی از اشیای بچگی او مثل ساز چنگ از جمله مواردی است که در موزه سیسی وجود دارد.

موزه سیسی در کاخ هافبورگ تریش

در بخش مرکزی این موزه نمایشگاهی از زندگی شخصی الیزابت به نمایش درآمده است: شورش او در برابر مراسم دادگاه، وسواس او برای داشتن اندامی متناسب، حرکات و تمرینات ورزشی و علاقه او به شعر. این موزه زندگی پر فراز و نشیب الیزابت را به تصویر کشیده است. از زمانی که او دختری بی خیال و سبک‌بار بود و در Bavaria زندگی می کرد تا نامزدی ناگهانی‌اش با امپراطور اتریش و در نهایت ترور او در سال 1898 در ژنو.

ساعت کار موزه سیسی هر روز 9:00 تا 17:30 است. ورودی اصلی موزه پله ندارد. صندلی چرخ‌دار، سرویس بهداشتی و آسانسور برای دسترسی به طبقه دوم وجود دارد. رستوران و کافی شاپ نیز موجود است.

کاخ سلطنتی هافبورگ در وین

موزه قصر هافبورگ وین

3- کلکسیون نقره سلطنتی

کلکسیون نقره سلطنتی (The Imperial Silver Collection) بینشی از فرهنگ غذاخوری سلسله های شاهنشاهی پیشین را ارائه می دهد. در اینجا لیوان های کریستال، چینی های نفیس و قیمتی، سرویس های غذاخوری مجلل و ظرف آشپزخانه مسی را می توان مشاهده کرد. ظروف طلا، نقره، ظروف سفالی لعاب کاری شده و ظروف چینی آن دوره نیز به نمایش گذاشته شده است. میز دربار وین که بر روی آن ظروفی از جنس نقره و ظرف های زیبایی با روکشی از جنس طلا قرار دارد نیز در اینجا خودنمایی می کند.

کلکسیون نقره سلطنتی در کاخ هافبورگ وین

Milan centerpiece چشم­گیرترین و جذاب‌ترین بخش این نمایشگاه است. سرویس غذاخوری Vermeil نمونه ممتاز و اعلای مجموعه ظروف این نمایشگاه است که یک سرویس غذاخوری برای 140 نفر است.

زمان بازدید: از ماه سپتامبر تا ژوئن: هر روز ساعت 9:00 تا 19:30. آخرین پذیرش در ساعت 16:30 است. از ماه جولای تا آگوست: هر روز ساعت 9:00 تا 18:00. آخرین پذیرش ساعت 17:00 است.

کلکسیون نقره سلطنتی در قصر هافبورگ وین

ظروف چینی در کلکسیون نقره سلطنتی کاخ هافبورگ

آدرس

Address: Michaelerkuppel, 1010 Wien, Austria

توجه: می توانید با تهیه یک بلیط از آپارتمان های شاهنشاهی، موزه سیسی و کلکسیون نقره سلطنتی دیدن نمایید. با بازدید از آپارتمان‌ و کلکسیون نقره شاهنشاهی تصویری از زندگی و روزمرگی شاهنشاهی به دست می آورید.

امتیاز 5.00از 5 (22 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

sahar.banoo
در تاریخ: 22:00:53 1400/3/2

کاخ هافبورگ وین هم از لحاظ معماری و بنای خارجی و هم داخلی خیلی خاص و تاریخی و زیبا بنظر میاد.چقدر تلفیق رنگ ها و چیدمان و دکوراسیون داخل کاخ زیبا هست و هارمونی داره باهم.فک کنم سبک و معماریش بی ارتباط به سبک رنسانس نباشه.قدم زدن تو این کاخ و موزه زیبا آدم رو به گذشته های دور تاریخ میبره و هیجان انگیزه و از جمله جاذبه های گردشگری اتریش هست که واقعا ارزش دیدن رو داره.

Fati
در تاریخ: 12:15:34 1399/8/12

وای خدا کلکسیون نقره شو ???? چقدر قشنگن این کاخ چه تزییناتی داره کاخی که 320 هزار نفر را جا بده دیگه معلومه چه عظمتی داره ولی این وسایل و ظرف و ظروف یه طرف معماری و تزیینات کاخ هم یه طرف اقا خیلی قشنگه خیلی فکر میکردم این کاخ ها بیشتر تو انگلیس باشن نه اتریش

مهراد حقانی
در تاریخ: 22:34:04 1399/1/18

میشه گفت که کاخ هافبورگ وین تقریبا بلند ترین مجمتع جهان می باشد البته مجمتع چه عرض کنم خودش یه نوع قصر تمام عیار با نزدیک به چهل ساختمان و حیاط می باشد حالا به اینا سالن مطالعه و سالن غذا خوری هم اضافه کنید واقعا تصورش هیجان انگیزه چه برسه رفتن به اونجا. در حال حاضر از این موزه به عنوان مدرسه سوارکاری اسپانیایی، مرکز کنگره و محل اقامت رئیس جمهور فدرال اتریش استفاده میشود.

فرانک
در تاریخ: 17:45:37 1399/1/10

منکه اینقد عاشق تجملات و دیدن کاخ ها باسقف های بلند و لوسترهای لوکس هستم فکر نکنم ظرفیت رفتن به این کاخ رو داشته باشم حتی با دیدن عکسا هم مات و مبهوت میشم خدایا مگه میشه این همه قشنگی یه جا جمع شده باشه جذابترین بخش این کاخ واسه من حتما موزه سیسی خواهد بود مگه میشه از لباسهای ملکه الیزابت به راحتی گذشت ????

Zahra Bakhshi
در تاریخ: 08:53:33 1398/11/7

اگر برم کاخ هافبورگ وین فقط چند ساعتی محو تماشای ظروف لوکس و زیبای این کاخ میشم. واقعاً حالمو خوب می کنه

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید