موزه نسل کشی ارمنی ها در ایروان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 1
موزه نسل کشی ارمنی ها در ایروان

موزه های متعددی در ایروان، پایتخت ارمنستان وجود دارد که موزه پاراجانوف و مانتاداران نمونه هایی از آن هستند. «موزه نسل کشی ارمنی ها» (Armenian Genocide Museum) یکی دیگر از موزه های ایروان است که به یاد هزاران ارمنی که طی یک نسل کشی کشته شدند، پایه گذاری شد. این موزه توسط آرتور ترخانیان و ساشور کالاشیان معماران ارمنی و با همکاری هنرمندی به نام هوانس خاچاطوریان طراحی شد.

موزه نسل کشی ارمنی ها در ایروان

ارمنستان یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان را دارد. ساکنین این منطقه کوهستانی با گذشت بیش از 3000 سال، زبان، میراث مسیحیت و فرهنگ منحصر به فرد خود را حفظ کرده اند که یگی از  قدیمی ترین جاهای دیدنی ایروان است که Thadeus و Bartholomew فرستادگان مسیحی بودند که در قرن اول میلادی به ارمنستان سفر کردند. در اوایل قرن چهارم میلادی، ارمنستان اولین ملل مسیحی بود و ارمنی ها نخستین مردمانی بودند که مسیحیت را پذیرفتند و به آن پایبند شدند. پس از گذشت چندین سال، هر سال گرامیداشت سالگرد قتل عام ارامنه با گرد آمدن ارامنه از سراسر ارمنستان و همچنین افرادی از سراسر جهان برگزار می شود، در این روز برنامه هایی مانند آیین مذهبی (به یاد کشته شدگان) کنسرت و موسیقی کلاسیک اجرا می شود.

موزه نسل کشی ارمنی ها در ایروان

درباره موزه نسل کشی ارمنی ها

  • موزه نسل کشی ارامنی ها مجموعه ای دو طبقه است و بر روی تپه ای به نام زیزِرْناکابرْت ساخته شده تا دید خوبی از دور دست داشته باشد.
  • یک مناره مخروطی شکل به طول 40 متر در مجاور موزه نسل کشی ارمنی ها دیده می شود که می توان گفت نماد آن است. شکافی در این مناره ایجاد شده است که آن را به شکل دو سوزن کوچک و بزرگ در آورده است؛ سوزنی که اندازه آن کوچکتر است نماد ارمنستان غربی است. به طور کلی، مناره مخروطی شکل را نمادی از زایش جمعیت ارامنه می دانند.
  • در این موزه عکس ها، گزارش های روزنامه ای، فیلم ها و مستنداتی از نسل کشی ارامنه وجود دارد.
  • نمادهایی از عزاداری که بسیار هنرمندانه طراحی شده اند نیز دیده می شود.
  • یک مسیر صد متری احداث شده که در آن اسامی تمام افرادی که در قتل عام عثمانی کشته شدند، ثبت شده است.

موزه نسل کشی ارامنه در شهر ایروان

موزه نسل کشی ارمنی ها در ایروان

موزه نسل کشی ارمنی ها در شهر ایروان

ساعت کار موزه نسل کشی ارامنی ها

این مجموعه در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 11 تا 16 (4 بعد از ظهر) و، ورود به این موزه نیز رایگان می باشد که در این ایام پذیرای گردشگران تور ایروان است.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 10:01:31 1399/1/24

این همون بنای یاد بود هست یا من اشتباه میکنم این جا هم موزه دارن ! شاید خودشون علاقه ی زیادی به موزه و دیدن آثار داشته باشن اونم آثار معاصر اگه چندتا اثر باستانی تاریخی ما قبل تاریخ داشتن که دیگه هزارتا موزه ی ازش میساختن اینجا هم بیشتر شبیه نمایشگاه هست تا موزه

ثبت نظر جدید