کوه های قفقاز منطقه ای افسانه ای در گردشگری ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 2
کوه های قفقاز منطقه ای افسانه ای در گردشگری ارمنستان

از «کوه های قفقاز» (Caucasian Mountains) می توان به عنوان یکی از جاذبه های توریستی ارمنستان یاد کرد. این کوه زیبا هر ساله در فصول مناسب، گردشگران را به خود جذب می کند تا از آب و هوای منحصر به فرد و طبیعت زیبای آن بهره مند شوند. با توجه به اینکه قفقاز مرز طبیعی بین دو قاره آسیا و اروپا است و این رشته کوه در مرز جنوبی روسیه و بین دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد، اغلب این سؤال پیش می آید که کوه های قفقاز کجاست یا کوه قفقاز در کدام کشور است؟

 باید گفت که این رشته کوه وسیع در کشورهای ارمنستان، گرجستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و ترکیه گسترده شده است؛ برخی از کشورهای مذکور، جزء کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان هستند. به طور کلی در یک تقسیم بندی، رشته کوههای قفقاز را از شمال غربی تا جنوب شرقی به دو محدوده تقسیم کرده اند: قفقاز بزرگ (روسی: بلشوی قفقاز) در شمال و قفقاز کوچک (مالی قفقاز) در جنوب.

کوههای قفقاز منطقه ای افسانه ای

کوه های قفقاز منطقه ای افسانه ای درگردشگری ارمنستان است. تورهای گردشگری ارمنستان با راهنمایی گردشگران خود به کوههای قفقاز می توانند گردش کوتاهی در خارج از شهر داشته و از مناظر کوهستانی افسانه ای قفقاز کوچک و همچنین کوه مقدس آرارات دیدن کنند. پوشش گیاهی متنوعی در این منطقه وجود دارد و مسیرهای پیاده روی نیز ایجاد شده است. Trac Transcaucasian یک مسیر تفریحی طولانی در بین منطقه قفقاز گرجستان و ارمنستان است که در سال 2017 توسط یک شرکت بریتانیایی به بهره برداری رسید. این مسیر به منظور ایجاد امکانات بهتر و بیشتر جهت پیاده روی و بازدید از قله های بی نظیر و متعدد منطقه و همچنین غارهای منطقه ایجاد شد. عکس کوه قفقاز و تصاویری از مسیر گردشگری Trac Transcaucasian آورده شده است.

بسیاری از جاهای دیدنی تفلیس (مثل ناحیه کاختی) به برکت وجود کوههای قفقاز و در نتیجه طبیعت زیبا و شرایط آب و هوای مناسب مورد بازدید تورهای گردشگری قرار می گیرند؛ در تور ایروان از حضور در چنین طبیعتی لذت خواهید برد.

برنامه گردشگری در Trac Transcaucasian کوه های قفقاز

  • پیاده روی در یکی از اولین تمدن های مسیحی.
  • حضور در میان قله های بلند جنوب ارمنستان.
  • بازدید از عبادتگاهی که قدمت آن 2000 سال است.
  • سیاحت در عبادتگاه راهبان به نام Tatev و Vorotan gorge.
  • بازدید از نمایشگاه قدیمی ترین کارخانه آب انگور.
  • بازدید از زیر ساخت های شوروی سابق.
  • جشن غذاهای محلی مانند Churchkhela و نان لواش.

امتیاز 4.88از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 12:16:59 1399/4/3

منظره ی خوب و بکری داره حس و حال خوبی میشه از کوهنوردی و پیاده روی در این مسیرها کسب کرد و البته بازدید از بناهای تاریخی هم موجود در این کوهها دلیل خوبی برای رفتن به این منطقه هستند البته نمیشه به عنوان یه منطقه ی خاص و منحصر به فرد ازش یاد کرد اما خب بازهم زیبایی های خاص خودشو داره

تبسم
در تاریخ: 10:14:19 1399/1/24

جالبه کوههای قفقاز به نظرم مثل کوه های دیگه باشه حتی معمولی تر اما به عنوان جاذبه گردشگری معرفی شده نمی‌دونم علت اصلی شهرت این کوه چی بوده شاید نقطه ی عطف این گردشگری بازدید از عبادتگاه 2000 ساله باشه در کل به نظر من جای خیلی خاصی نیست که بشه ازش تجربه ی جالبی کسب کرد

ثبت نظر جدید