موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

آنچه که از آن به نام «موزه نظامی مادر ارمنستان»(Mother Armenia military museum) یاد می شود، در سال 1970 افتتاح شد و در داخل سکوی سنگی بزرگی است که مجسمه مادر ارمنستان بر روی آن قرار دارد و و نماد موزه نظامی مادر ارمنستان است. تندیس مادر ارمنستان را در حالتی نظامی و شمشیر در دست دارد و پیام آور حفظ استقلال است بر روی موزه ایستاده و از دور خودنمایی می کند.

این تندیس را می توان مشابه مجسمه مادر تفلیس که یکی از جاهای دیدنی تفلیس است دانست.

 موزه نظامی مادر ارمنستان

ویژگی موزه نظامی مادر ارمنستان

نمای داخلی این مجموعه شبیه یک کلیسا است و از دو طبقه تشکیل شده است. در طبقه اول، نمایشگاه هایی با موضوع نقش ارمنستان در جنگ جهانی اول وجود دارد؛ طبقه دوم نیز به جنگ آزادی Artsakh اختصاص یافته است. در این موزه اسناد، عکس ها و سایر شواهد فعالیت های ارشد و ژنرال در معرض نمایش قرار داده شده است. دیوارهای سالن یادبود با عکس های قهرمانان جنگ جهانی مزین شد است. نام کسانی که در جنگ کشته شدند و یا ناپدید شدند نیز در کتابی به نام کتاب یاد بود ثبت شده است تا نام و یادشان همواره اودانه بماند.

طبقه دوم که به جنگ آزادی Artsakh اختصاص دارد، نام و عکس قهرمانان ملی ارمنستان و Artsakh و همچنین عملیات آزادسازی Shushi ارائه شده است.

طبقه سوم محلی است که رویدادها و مناسبت های ملی در آنجا برگزار می شود.

موزه دارای بیش از 30،000 نمایشگاه است و با توجه به اینکه در پارک پیروزی ایروان قرار دارد، هر سال در این پارک در روز پیروزی و روز آزادی Shushi برنامه هایی برگزار می شود.

موزه های ارمنستان، موزه نظامی مادر ارمنستان در ایروان

ساعت کار و آدرس

ساعت کار موزه در روزهای سه شنبه تا جمعه 10:00 الی 13:00، در روزهای شنبه و یکشنبه 10:00 الی 15:00 و دوشنبه  ها تعطیل می باشد. ورود رایگان است.

آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان Victory Park ,2 Azatutian

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)
افزودن نظر جدید