موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 1
موزه نظامی مادر ارمنستان، موزه ای شبیه به یک کلسیا

آنچه که از آن به نام «موزه نظامی مادر ارمنستان»(Mother Armenia military museum) یاد می شود، در سال 1970 افتتاح شد و در داخل سکوی سنگی بزرگی است که مجسمه مادر ارمنستان بر روی آن قرار دارد و و نماد موزه نظامی مادر ارمنستان است. تندیس مادر ارمنستان را در حالتی نظامی و شمشیر در دست دارد و پیام آور حفظ استقلال است بر روی موزه ایستاده و از دور خودنمایی می کند. این تندیس را می توان مشابه مجسمه مادر تفلیس که یکی از جاهای دیدنی تفلیس است دانست.

 موزه نظامی مادر ارمنستان

ویژگی موزه نظامی مادر ارمنستان

نمای داخلی این مجموعه شبیه یک کلیسا است و از دو طبقه تشکیل شده است. در طبقه اول، نمایشگاه هایی با موضوع نقش ارمنستان در جنگ جهانی اول وجود دارد؛ طبقه دوم نیز به جنگ آزادی Artsakh اختصاص یافته است. در این موزه اسناد، عکس ها و سایر شواهد فعالیت های ارشد و ژنرال در معرض نمایش قرار داده شده است. دیوارهای سالن یادبود با عکس های قهرمانان جنگ جهانی مزین شد است. نام کسانی که در جنگ کشته شدند و یا ناپدید شدند نیز در کتابی به نام کتاب یاد بود ثبت شده است تا نام و یادشان همواره اودانه بماند. طبقه دوم که به جنگ آزادی Artsakh اختصاص دارد، نام و عکس قهرمانان ملی ارمنستان و Artsakh و همچنین عملیات آزادسازی Shushi ارائه شده است. طبقه سوم محلی است که رویدادها و مناسبت های ملی در آنجا برگزار می شود. موزه دارای بیش از 30،000 نمایشگاه است و با توجه به اینکه در پارک پیروزی ایروان قرار دارد، هر سال در این پارک در روز پیروزی و روز آزادی Shushi برنامه هایی برگزار می شود. اگر علاقه مند به آثار تاریخی و هنری هستید میتوانید از دیگر جاهای دیدنی ایروان : موزه مانتاداران و موزه هنر های روسی هم بازدید کنید.

موزه های ارمنستان، موزه نظامی مادر ارمنستان در ایروان

زمان بازدید و ساعت کار موزه نامی مادر ارمنستان

ساعت کار موزه در روزهای سه شنبه تا جمعه 10:00 الی 13:00، در روزهای شنبه و یکشنبه 10:00 الی 15:00 پذیرای توریست و گردشگرانی که با تور ایروان سفر میکنند، ورودی این مجموعه رایگان است و وز های دوشنبه تعطیل است؛ اگر قصد اقامت در این شهر را دارید می توانید قبل از سفر، هتل مورد نظر خود را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو کنید.

آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان Victory Park ,2 Azatutian

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 13:33:15 1399/1/23

من در مورد این مجسمه یه چیزایی شنیده بودم تعجب میکنم که چرا این مقاله فقط یه اشاره کوچیک بهش کرده فکر میکنم جای توضیحات بیشتری داشته باشه، اما موزه و فضای اطراف و دیدن این مجسمه از نزدیک حتما روز متفاوتی واسه یه توریست رقم میزنه امیدوارم یه روز منم جز اون توریستها قرار بگیرم

ثبت نظر جدید