پارک پیروزی ایروان نمای ایروان مرکزی

پارک پیروزی ایروان نمای ایروان مرکزی

«پارک پیروزی ایروان» (Victory/Haghtanak park) یکی از بزرگ ترین پارک های ایروان است که تمامی امکانات تفریحی یک پارک بزرگ را دارد و شامل چند پارک کوچک، حوضچه آب و کافه می باشد. این جاذبه گردشگری ایروان تنها یک پارک نیست، موزه نظامی مادر ارمنستان با مجسمه نمادین معروفش، یعنی مجسمه مادر ارمنستان نیز در این مجموعه قرار دارد که مشرف به پایتخت قرار گرفته است. این مجموعه بزرگ در بالای کاسکاد در ایروان واقع شده و به پاس و یاد مشارکت شوروی ارمنی در جنگ جهانی دوم به نام پارک پیروزی نامگذاری شده است.

پارک پیروزی ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

درباره پارک پیروزی ایروان

ساخت این مجموعه که نمایی از ایروان مرکزی است در اواخر دهه 1930 میلادی آغاز و در سال 1950 افتتاح شد. در اینجا یک منطقه وسیع جنگلی با یک دریاچه مصنوعی، پارک تفریحی، تعدادی کافه، مجسمه Mayr Hayastan و موزه را می بینید. گردشگران با قدم زدن در محوطه پارک یا قایق سواری بر روی دریاچه مصنوعی آن، ساعاتی را در این مجموعه می گذرانند. مجسمه مادر ارمنستان که صلح را توأم با قدرت نشان می دهد، نماینده تعدادی از شخصیت های برجسته زن مانند سس مایرک و دیگران در تاریخ ارمنستان است به همسران خود در درگیری با نیروهای ترک و نواحی کرد یاری رساندند. از مواردی که سبب متمایز شدن پارک پیروزی ایروان از دیگر پارک های تفریحی می شود، وجود وسایل نقلیه نظامی (مثل تانک) است. معروفیت این پارک را می توان همانند پارک ریکه که یکی از جاهای دیدنی تفلیس است دانست.

پارک پیروزی ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

امکانات تفریحی و رفاهی پارک پیروزی ایروان

  •  رستوران های کوچک و بزرگ
  • قایق سواری در دریاچه پارک
  • شهربازی
  • کافه
  • اجرای موسیقی
  • موزه

آنچه که بیش از همه سبب جذب گردشگران به پارک پیروزی ایروان می شود، وجود مجسمه مادر و موزه است. البته ناگفته نماند که گشت و گذار در محوطه پارک و وجود رستوران‌ها و کافه‌ها نیز در این جذب بی‌تأثیر نیست و سبب می شود افراد وقت بیشتری را در این مجموعه سپری کنند.

ساعت کار و آدرس

این مجموعه که در ناحیه کاناکر زیتون شهر ایروان واقع شده است، هر روز از ساعت 11:00 الی 00:00 پذیرای مراجعه کنندگان است.

Address: Armenia, Yerevan, Azatutyan Ave., 2 Area.

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)
افزودن نظر جدید