موزه هنرهای مردمی ایروان، آینه رشد فرهنگ ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 1
موزه هنرهای مردمی ایروان، آینه رشد فرهنگ ارمنستان

«موزه هنرهای مردمی ایروان» (Museum of Folk Art) یکی از موزه های ارمنستان و یک مرکز فرهنگی است که نمونه هایی از هنر و صنایع دستی مردم ارمنستان را به نمایش گذاشته است؛ این نمونه ها از دهه 1930 برای موزه جمع آوری شده است. بنیان گذار موزه هنرهای مردمی ایروان، هابتناک بابایان، مردم شناس و کارشناس هنرهای فولکلور بود که در سال 1930 این مجموعه را به عنوان موزه ای شخصی بر پا کرد.

موزه هنرهای مردمی ایروان

موزه تاریخ ارمنستان حافظ تاریخ و فرهنگ ارمنستان است و موزه هنرهای مردمی این کشور نیز آینه تمام نمای رشد فرهنگ ارمنستان است و نمونه های متنوعی از دوره های مختلف فرهنگ ارمنی را نشان می دهد به طوریکه با نگاه کردن به آن ها می توان به این تصور رسید که فرهنگ ارمنستان در آن دوران چگونه رشد کرده است. موزه شامل مجموعه ای از اقلام است که تا به امروز تعداد آن ها به 12000 عدد می رسد. برخی از اقلام موجود در موزه هنرهای مردمی ایروان در ذیل ذکر شده است.

موزه هنرهای مردمی ایروان از موزه های ارمنستان

اقلام موجود در موزه هنرهای مردمی ایروان

  • قلاب دوزی و گلدوزی
  • صنایع دستی فلزی، طلا کاری و نقره کاری
  • فرش های سنتی ارمنی
  • نقاشی
  • سرامیک
  • نمونه های نجاری

جواهر فروشی نقره سنتی ارمنی که جواهرات آن با کانی هایی مانند فیروزه، اونیکس، یاقوت سرخ و دیگر کانی های قیمتی و نیمه قیمتی تزئین شده است. فروشگاه کوچکی نیز در این موزه وجود دارد که می توانید سوغاتی های ارمنستان و ایروان را از آن جا تهیه کنید، گردشگرانی که علاقه مند به موزه های تاریخی هستند میتوانند از چند موزه دیگر که جزء جاهای دیدنی ایروان هستند هم بازدید کنند.

موزه هنرهای مردمی ایروان

موزه هنرهای مردمی ایروان از اماکن دیدنی ارمنستان

ساعت کار و آدرس موزه هنرهای مردمی ایروان ارمنستان

ساعت کار این مجموعه در روزهای یکشنبه 11 ظهر تا 4 بعد از ظهر و سه شنبه ها تا شنبه ها 11 تا 5 بعد از ظهر است. هزینه ورودی این موزه 500 درام است و بازدید از آن حدود 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد، که با خرید تور ایروان در ساعات مشخص شده سفری دسته جمعی را تجربه کنید.

Address: Armenia, Yerevan, Abovyan Str., 64

Phone: +374 10 569 383, +374 10 569 387

اگر به موزه نسخه های خطی علاقه مند هستید، از موزه مانتاداران ایروان که میزبان غنی ترین و فوق العاده ترین دست نوشته های قرون وسطایی است نیز دیدن نمایید.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 13:26:45 1399/1/23

به نظر من این نوع موزه ها معمولا طرفداران بیشتری دارن چون دیدن فرهنگ و هنرهای دستی مردم در طول زمان همیشه جذاب بوده و هست اما فکر میکنم این موزه خیلی کوچیک باشه یا شاید خیلی مختصر توضیح داده اینجوری ب نظر میاد با خرید از فروشگاه این موزه میشه سوغاتی های خوبی خرید

ثبت نظر جدید